Õhkpadjal talvitumine lamavtarus

Tõstsin lamavtarus pesa 5cm kõrgemale, ülevalt võtan novembris ära vaheliistud ja 1cm raamidest kõrgemale panen laelauad mille peale soojustuseks tuuletõkkaplaadid, ca 10cm paksuselt, on see ok?

Kas küljematid jäävad põrandast ka 5cm kõrgusele, ülevalt lähevad tihedalt vastu laelaudu ja servadest ka tihedalt vastu seina? Või servadesse ka õhupilu?
Saan aru et õhk liigub pesast üles laelaudadeni, sealt läheb liigne niiskus läbi pealmise soojustuse.
Kas võib ka pesaruumi alla plastist või vineerist tahvli lükata et kevadel kergem oleks koristada?

Ja tagumise lennuava peaks tuuletõmbuse vältimiseks sulgema?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

Lamavtarus...

... on laelaudu ennegi kasutatud- ja on igati OK! Ainult, et ei pea hakkama muumusid novembris tülitama, vaid seda võiksid ikka varem teha! Ja ka aastaringigi vahelaudu kasutada! Tegelikult võiks olla raamide pealmiste liistude ja kattelaudade vahe olla 8 mm kümne milli asemel ( siis ei mäkerda mummid sinna niipalju kõiksugu vahajääke). Soojustusega on Sul ka OK (aga eks igaüks kasutab seda oma äranägemise järgi).

Külje mattide alla mina panen 10 millise liistu (aga seda peaks Sa ise katsetama), ja mati ja äärmise raami vahel on mul VAHELAUD (ka 10 mm põrandast kõrgemal) mille servad mummid kittivad magunii kinni.

Tagumise lennuava suhtes jään aga erapooletuks. Tuuletõmme mummidele muidugi ei meeldi. Aga noh uus trend on ju ka kõiksugu AUKE põhjadesse puurida ja veel ei tea mida... Aga eks igaüks teeb omamoodi omast tarkusest.

Head katsetamist! Serk Tartumaalt.