Oblikhappe tilgutajate klubi.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

  Sellist klubi veel ei ole,kuid ükskord  saab ta ikkagi käivitatud.Tore,et EML nõustaja mesindusprogrammi  raames sellest avalikult räägib.Väikesed liialdused vajaksid täpsustamist.Kitiinkesta augukesi pole keegi avastanud,manustamise kogused on laest võetud,gaasimaski kandmise kohustus on ilmne ülepakkumine.

   Ühekordne tilgutamine on olnud kasutusel 5 aastat ja varroa lesta kahjustuse tõttu pole perede hukkumist olnud.Soovin uuringuid ja eksperimente jätkata kaasates PRIA,oblikhappe tootja,kui soovivad õppeasutused,ravimiamet,euroliidu veterinaarid ja geeniuurijad.

      Mesindus FIE Mart Rannu

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

... klubi

no ei ole suurt usku

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Head klubitamist!

Kaasates PRIA,oblikhappe tootja,kui soovivad õppeasutused,ravimiamet,euroliidu veterinaarid ja geeniuurijad. Kui selles Mardi klubilises unistuses oleks - kutsutute nimekirjas kasvõi üks isik...siis võiks ju lootust olla...

Kuid tuletan meelde, et toimeaine oblikhape kasutamise/manustamise võimalused on väga - väga erinevad ja proovitud ja katsetatud ja uuritud... küsimus on ainult selles - kuidas seda mesilasperedele (lesta tõrjeks) - kõige vähem kahju tekitades manustada...Paljud ju tilgutavad, kuid tundub, et mesilasperede sõbralikumalt...Mul neist mesilastest kahju...

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Soovid.

Häid pühi ja uut aastat.Minu soovid pole täitunud ja klubi toimib ainult unistustes.Uus aasta on käeulatuses.Praeguse seisuga pole mingit põhjust loobuda oblikhappe tilgutamisest kord aastas kuue aasta vältel.Minu mesilased  tervitavad teid kõiki ja kutsuvad ühinema klubiga,et võidelda  ühiseli kõige  ohutuma meetodi eluõiguse eest.

     Oodatud on kõigi praktiliste kogemuste ja teaduslike uuringute avalik arutelu,oma ettevõtte ja nime all.Tulemas on põhja ja baltimaade mesinike kokkusaamine ,kus soovin teema päevakorda suruda.

    Mitmed küsimused vajaksid lahtirääkimist.Mis moodi on tilgutamine ohtlik ja kuidas see mesilasperele mõjub.Kuidas oblika toimaine tapab varroa lesta.Kas varroa lestal areneb välja resistentsus.Kas mesilased toimetavad varroa lesta toimaine mõjuvälja või peab mesinik jahtima iga varroa lesta eraldi.Jne...

     Tervitades fie Mart Rannu ehk Mikro...e Mart

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Oblika tilgutajate klubi

Mesindus MTÜ-ga ühinemine on katsetatud ajajärk ja sealne osalemine ei paku huvi.Osaleksin tootmisühistu liikmena,kuid mesindussektoris sellist ettevõtlus vormi pole mesinikel  õnnestunud moodustada.Selle tõttu osalen varroatoosi alases uuringus vabatahtlikuna.Saada  toetust teadussiirde meetme kaudu ei õnnestunud,sest taotlus ei kogunud  piisavalt heakskiitu.

   Heakskiidu on saanud korduvalt mesindus programm ,kuhu on sisse kirjutatud varroatoosi alane tegevus,kus käsitletakse kobar loenguid varroatoosist,aruannetest nähtub ,et toimub lühiajaline vaatlusperede jälgimine ja tohutus mahus varisenud lestade lugemine.ja sellele jjärgnev  hinnangu andmine.Jsiklikult ei tunneta,et oleks tehtud mingisugust uurimistööd.

  Ebaõnnestumistest kaunistatud varroatoosi alases  võitluses jäin pidama oblikhappe suhkrulahuse tilgutamisele üks kord aastas novembris,mis siiani on vastuvõetavalt toiminud 5 aasta jooksul.Monitooringu elemendiks oleks perede hukkumine ja lestasus lese haudmes,kuid sealtkaudu pole saabunud signaali,et lõpeta katsetamine.Kutsekoja ja sektori eesrääkijad on prognoosinud tulutult mesila hukku.

  Jätkan katsetamist vabatahtlikuna ilma käsunduslepinguta kuni mesila toimib.Otsin koostööd huvitatud mesinike ja ametnikega nii Eestis kui Euro Liidus,et meetod leiaks õige koha mesinduses.

      Taotlen selgust ja otsin vastust küsimustele

  1.Mis moodi oblikhape tapab varroa lesta,

   2.Kas kunagi saabub resistentsus.

  3.Kui pikalt sälib toimaine mõju mesilasperes.

  4.Kas mesilased toimetavad varroa lesta toimaine mõjupiirkonda

  5.Miks oblikhape pole ravimite nimekirjas.
 Pöördun avalikult doktorand Toomemaa poole ja kutsun teda kahjustama oblikhappe tilgutamisega minu katsealuses mesilas mesilas peresid.

    Jne.

      Fie Mart Rannu

Soovin tagasisidet,
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Selgem pilt.

Selgem pilt kogu sellest ettevõtmisest oleks siis, kui kirjutaksid täpsemalt perede arvu, mitu nendest sülemles suve jooksul, mitu hukkunud peret on kevadeti olnud. Muidu võib see info olla eksitav, kui tegelikkuses on näiteks paljud sülemlenud ( koos arvestatava hulga varroalestaga jalga lasknud). 

Tean mitmeid alustavaid mesinikke, kes ainult oblikhappega korra tõrjet teinud ja siis tühjad tarud ( pihud  )  alles. Wink

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Selgem pilt.

Minu jaoks pilt selgineb ja tunnetan kuidas klubi liikmeks hakkamine ja saamine autoril kaugeneb.Vaevalt selgitus midagi muudab,kuid ütlen ,et toimetan mesilas,mis koosneb neljast grupist kokku 30 perega.Hukkunud peresid varroatoosi tõttu pole tuvastanud,sülemlevaid peresid ei salli.

  Milleks levitada ja rääkida kellegi turu eitede jutte juhtumitest mesilates. Lestade suur lendlemine on müüt,mis ei leia Laitses,mesilastega tiheasutatud alal,kinnitust.Lendavad kindlasti,kuid mesilaste hukkumist ilmselt ei mõjuta. Isiklikult tutvustan ainult neid kogemusi,mida olen kogenud.

      Mikro...e Mart

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Oblikhappe ...

 Oblikhappe tilgutamiseni jõudmine võtis aega paras jagu ja selleni jõudsin 6 aastat tagasi,lkui mind seda kasutama julgustas vestlus Mati Haabeliga.Mesila oli hukkumise äärel.Tarudes oli haue,kuid kubises varroa lestast.Tegin tõrje ja jäin ootama novembrit.Perede elujõud taastus ja tegin korduvtõrje ja olin mesilaspered päästnud.

  Tilgutamise jätkamist soosis oblikhappe pakikeste olemasolu kaubanduses,koos kasutamis juhendiga.Käisin täna Seemis ja mõne euro eest ostsin 3 pakikest.Paradiisi  Mesila  juhend millegipärast hirmutab kasutajat ja normeerib paljusid momente 3,2 % lahuse,välistemperatuuri, kärjetänava koguse suuruse ,mesilaste väljas käimise vajaduse ja muuga. Nii mõnigi näitaja selles on üleliigne ja vajab selgeks rääkimist.Millegipärast arutelu ja uuringuid käivitada ei õnnestu ,sest on tekkinud  varroa ööbikud,kes midagi eriti vaidlustada ei luba.Näiteks milleks mesilane peab lendama ja vabanema karvadesse ja mujale ladestunud toimainest.Ehk arutaks läbi ja kinnitaks kasutus juhendi.

      Mikro...e Mart

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Jõudu edaspidiseks.

Mart sa " ei salli sülemlejaid" aga ka ei ütle mitu peret on sülemlenud , hukkunud on Sul peresid ka  " aga mitte varroalesta tõttu".  Sa ise tahaksid teemasid arutada, uurida, saada vastuseid, samas ise vastad väga ümmarguselt.  :D

Ma muidugi ei saa aru miks sa nimetad alustavaid mesinikke, kes ka siit foorumist "teadmisi" ammutavad turueitedeks ? 

Mis järeldusi siis edaspidiseks sellest teha saab ? Kahjuks suurt midagi kui pole fakte.

Loomulikult tilgutamine toimib, aga kas korra aastas on piisav ? Piisav on ilmselt siis kui üks ring sülemeid läheb iga aasta. 

Igaljuhul jõudu edaspidiseks Smile