Kehva talve nõuanded.

Tere

vajaksin nõuandeid mesinikelt kes toimetavad korpustarudega. 

Käisin mesilas vaikselt inspekteerimas ja 18-st tarust kaks olid välja läinud. Ühe põhjuseks arvatavasti toidu puudumine. 8 raamist seitse mesilastega kaetud, kobaras ja kõik raamid täiesti kuivad. Teises tarus neljal raamil kobar ja kahel raamil veidi mett järgi. Viimane ei olnud juba sügisel väga tugev taru. Palju peaks võiks hetkel sööta järgi olla? Üldiselt teistes tarudes nii vähe kui võimalik oli piiluda tundus üht-teist olevat. Ülejäänud tarudest kahel märkasin ülemäärast aktiivsust, millest see tingitud võiks olla? Kas antud hetkel peaks mõtlema kandi v.m.t peale panemisele, sest olgem ausad külma ei ole ja mesilased "majandavad" nii et vähe pole.

eelnevatel aastatel olen põhjasid puhastanud märtsis millal ka soenduse lisan, kas tasub varem puhastada, et mitte hallitust niiskuse tõttu lasta tekkida? 

 

Ette tänades!

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Praegu

peaks ja on peredes 2/3 sööta veel alles.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

sööt

normaalse talvitumise ja  sügisel koralikult söödetud pered on sööta, nagu Aimar ütles 2/ 3 ndiku,

kui aga pere talve läbi hauet tegi on nälg kääs, vöi kui vähe söötsid

korpus tarus sööda hindamine, ( katus maha ,kile vöi vahe lagi maha ja vaatad raamide pealt sisse ,kui nääd kobara äämistel raamidel kaanetatud plaatis sööda kärgi , on sööta piisavalt, kui aga nääd kaanetamata , vöi tühju raame , kandi peale (täiendus sööt)

.teine vöimalus kergita taru, kui on kerge teistega vörldes on seal sööt löppemas.

mina kasutan esimest  varjanti  esimest  korda peale sügiste tööde löppu vaatan detsembri löpus vöi jaanuari algul, siis veebroaari löpus ja märtsist hakab tihemaks kraaffik minema

see teine taru kus 2 kärgesööta oli kas se sööt oli kaanetatud ja kus se sööt asus kobarast. Kas kobara körval, kobar sööda raamidel , vöi oli  kobara ja sööda vahel mitu tühja raami

kui see viimane varjant oli. oli  ikagi nälg, kuna kobar üle tühjade raamide söödani ei lähe ene hukkub

arvatavasti 2 taruga see

arvatavasti 2 taruga see viimane probleem, muidugi oli kobar oluliselt väiksem mis samuti ei aita kaasa.

tänan vastuste ja nõuannete

tänan vastuste ja nõuannete eest! see nädal läheb erandlikult 1kg kandit peale ja puhastan põhjad. märtsi paiku vaatab edasi.

tänan vastuste ja nõuannete

tänan vastuste ja nõuannete eest! see nädal läheb erandlikult 1kg kandit peale ja puhastan põhjad. märtsi paiku vaatab edasi.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Toit otsas..

Talvesööta kulub ka häirimise tõttu rohkem (kui põhjasid vahetada - siis ikka väga- väga ettevaatlikult) NR 1 on talverahu - Kandi peale loomulikult kähku!...Kobara servas võib sööta olla 20 kg ja pere sureb nälga - Vaja on , et sööt on ikka kobara kohal..Selle tõttu on oluline, et oleksid kitsad ja kõrged talvepesad...See juba iga mesiniku oma probleem - kuidas selline talvepesa tekitada, et kobara kohale saaks sügisel min. 10 cm parem kui ~15 cm talvesööta - meie vööndis...Mesilaspere, kui organismi jaoks ei oma mingit tähtsust on ta koduks korpus või lamavtaru...Oluline, et tal kobardumise ruum jääks ning selle kohal talvesööt..((Vahel päästab ära ka servast, või kustunud perest toiduraam - kobarale lapikuti pähe, parem, kui kandi - mida aga korpustarus teha ei saa))..

Hea lihtne on näiteks ettevaatlikult noaga, või puutikuga proovida - kas kobara kohal jätkub, kui on kahtlus - kui mesilaspere välja kipub on see selge märk näljast!

Loomulikult kõigile peredele kandi peale, kui mesilas mõned juba nälga jäänud ja ühtmoodi söödetud...

Lõpetasime näiteks sept. alguses söötmise ning kuni novembrini langes kontrolltarukaal 2,8 kg ...siis alles kaalulangus aeglustus - praegusek ~4 kg sügisest langenud..Kuid olgu või 10 kraadi külma, kui on vaja mesilasperet päästa tuleb seda kiiresti teha..

Liigne häirimine tekitab kõhulahtisust - see on ahastus - Sügavat talverahu kõigile mesilasperedele soovides!

Soovitus

Pane 2.5 kg pakk korraga peale.Kui praegu otsas sööt siis kevadesse kulub kuskil5 kg vähemalt.Vähem häirimist.

tere meie tarudel on lae peal

tere

meie tarudel on lae peal üks auk, millele panen söödakoti. (ehitus muhu mesiniku pealt maha kopeeritud, 8 eesti raamiga korpustarud) tean ja olen näinud erinevaid lahendusi kus näiteks vene mesinikud panevad kandi ka raamide vahele. ei julge nii palju näppida.

PS põhjade vahetusega avastasin, et mingi suurem elukas on põhja avadest sisse murdnud. raamid terved kuid surnud mesilased ära pudistatud. kasutan roostevaba võrku (pahtlivõrk u 2mm auguga). vaevalt see hiir oli! muutsin ava ehitusest nõrgad kohad tugevamate vastu ja eks paistab, eks kevadel saab parema ülevaate. kunagi teeme pildid ka, teistele õpetuseks.

Ettevaatlik tuleb tõesti olla, nii kui rohkem kolistada on üksikud võitlejad juba lennus!

Jõudu!