Müüa kärjepõhi

Korjan tellimusi vene kärjepõhile tootjalt OOO "Russkoje pchelovodstvo" (ООО "Русское пчеловодство")
Kärjepõhja on plaanis tuua märtsi kuus.
Hind: 9 € / kg (KM-ga).
On võimalik vahetada mesilasvaha kärjepõhja vastu lisatasu eest: 2 € / kg (KM-ga).

Palun jätke tellimusi siin: http://www.mesiladu.ee/

Tellimisinfo tööajal: E-R 9.00 - 18.00 +372 58859990


Kärjepõhi on võimalik tellida kahes mõõdus:

  1. 400 mm * 207 mm, 1 pakk = 5 kg (70±2 lehte), paksus 2,7±0,05 mm. Seda võib kasutada Langstrooth raamil.
  2. 400 mm * 260 mm, 1 pakk = 5 kg (58±2 lehte), paksus 2,7±0,05 mm. Seda võib kasutada Farrar raamil, kui lõikuda leht pooleks.

Meekärje mõõdud:

  1. Meekärg 5,40±0,05 mm. Põhja nurg – 120°.

Selle kärjepõhi eelised:

  1. Hind on analoogidest madalam.
  2. Seda valmistatakse paksust mesilase vaha kihist, mis aitab kärjepõhja ehitamist mesilaste mitte aktiivse perioodil.
  3. Tänu naturaalsele vahale ehitavad mesilased kärjepõhjad üsna kiiresti ning lehed ei deformeeri
  4. Toodele on olemas veterinaarsertifikaat
  5. 120° põhja nurg on maksimaalselt loomulik mesilaste jaoks ning soodustab kiiremat mesilaste arengut
 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Tootja

Tootja koduleht:

http://russbee.ru/voshhina-maksimum/voshhina-maksimum-ruta.html

Kui toon esimest partii siia, siis saab selle kvaliteedi koosolekul näidata.

Ma saan näidata neid lehed

Ma saan näidata see kärjepõhi mesinikke teabeõhtu, mis toimub 14.02.2017 Tallinnas 17:30  Ehitajate tee 5 VII-315

Vene kärjepõhi

Vene Dadant Ruta kärjepõhjad on kvaliteetsed, sobivad laiuse poolest lanksroth raami aga Eesti toll ei luba veterinaar kaupa maale tuua. Tagasi viimine või vabatahtlik loovutamine.  

on's siis

eestis tõesti nii suur kärjepuudus, et peab hakkama neid sobimatus mõõdus lehti lõikuma ja aretama ning marginaalse hinnavahe tõttu oma aega sellisele tegevusele pühendama? 400 mm * 260 mm pooleks lõikudes saame  130 x 400. farrarile vaja 140 x 420, seega boonusena raami äärtes veel mõnus lesekasvatus. tooge kohe mett, mis me siin üldse kärgede ja mesindamisega jändame. kui mujalt odavamat mett  sisse tassitakse, siis needsamad kahe euro kokkuhoidjad nurisevad turu solkimise üle jmt. ma ei arva, et vaha puhul asjad teisiti peaks olema, see on samasugune mesindustoode. eesti vahaturg on sama õhuke ja habras, mida suht lihtne ja kiire ära solkida. venemaal mee hulgi kokkuostuhind seal pooleteise euro kandis. kui idapiiri tagant meevagunid vabalt jooksma panna, siis on eesti mesinikud praktiliselt käpuli, kuna tootmissisendid ja maksud on siin eurohindadega.

Mul on olemas veterinaar luba

Mul on olemas veterinaar luba importile.

Veterinaar ametilt registreerimisnumbri: R/01/ABP/055

ja mis

asi seal pildil peaks kujutatud olema, kus need punase kirjaga "EESTI" ja "VENE"? mida selliselt konkreetselt võrreda üritatakse? sellise pildiga ei ütle ega tõesta midagi. nagu mingis hiina müügiportaalis juba..

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Kärge ei kasutata

ainult tarudes,vaid tehakse ka küünlaid,suur kogus mesilasvaha põletatakse ära selleks peaks vene kärg ideaalselt sobima,veel paljud mõne taru pidajad ei mässa vahasulatusega jälle vanad kärjed tulle ja kes laiendavad tarude  arvu siis tarvis juurde osta.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Kvaliteet.

Mina praegu ei mõista kust võetakse, et kvaliteet kohe kindlasti vilets on ? On keegi siis ostnud juba ?
Müüja on pannud kõik vajaliku info, isegi rohkem kui peaks esialgu, aga kohe on arvamus, et solgib turgu ja kõlbab põletamiseks küll. Kas Eestis kohapealt ostes on igal pool korralik kärjepõhi ja ei pea muretsema ?
Hinnavahe on  päris suur, poe hinnaga võrreldes 4€ kg. Kui on vaja 2 kilo pole muidugi vahet. 
Mina ei tunne müüjat ja ei ole veel ka tellinud midagi, aga igasugused "kindlaid" järeldusi ainuüksi kuulutuse pealt teha ka pole mõtet.

kvaliteet

pole siinkohal minuarust üldse oluline. ta võib olla täiesti kasutatav. kuigi ma ei kiida heaks sellisel kujul "info" edastamist nagu me esimesest postist näeme. tooge mulle see vankade kärjeleht ja ma teen täpselt samasuguseid punase kirjaga pildikesi teve hunniku selle erinevusega, et "EESTI" ja "VENE" vahetavad kohad ära koos juurdekuuluva luulega. palju olulisem nüanss on selles, et peipsi tagant kärge ostes saeme me seda oksa, millel ise istume. ja otse loomulikult on tegu turu solkimisega, et mitte öelda hullemat! venemaal maksab kärg jaemüügis ca 6€/kg. kuipaljud kodumaised kärjetootjad oma tegevust sellise hi nnatasemega mõttekaks peaksid? venelased mängivad teiste reeglite järgi ja kasutavad erinevalt eesti tootjatest kordades odavamaid, poliitiliselt reguleeritud energiakandjate hindu. kärje- ja üldse vahatootmisega seonduv aga teadupärast suuresti energiast sõltuv. kas te peate sellist asja teretulnud "konkurentsiks"? kui nüüd oletada, et seda mõne euro säästmist jahtivaid ullikesi piisavalt ja tegevus hakkab siinset turgu mõjutama, siis panevad ühel hetkel kohapealsed tootjad oma pillid kotti, kuna see mõni euro ongi see, mis moodustab äritegevuse müügikatte. mis te arvate, mis edasi juhtuma hakkab? leiate end olukorras, kus kohapel enam ei toodeta ja hakkategi  juba täiega sõltuma tundmatu päritolu ja loteriikvaliteediga, kuid juba uuel , algselt väljapakutust hoopis kallimal hinnatasemel kauba otsast. lisame siia otsa kogu selle idapoolse äriga sonduva tõmbetuulenduse. kui see ongi see, mida soovite, siis edu. kahjuks paljude asjadega eestis sedasi juba läinud ja süüdi pole mitte keegi muu, kui eestlne ise. ma ei kujuta ette, et näiteks soomes, rootsis või kusagil mujal saaks sel viisil mingi vene kärjega turule lennata. saab seal kohe mesinike käest piltlikult öeldes pasunasse ja ametkonnad teevad kõik selleks, et asi koheselt lõpetada. turgu ja kodumaist tootmist hoitakse, mitte ei lasta võõramaisel jural seda ära lagastatada isegi, kui hind võõramaisel kaubal esialgu paar euro odavam. mõelda tuleks pikemas perspektiivis kui hetkeline neli eurot.

Minu eesmärgiks on müüa väga

Minu eesmärgiks on müüa väga hea kärjepõhi. Ma ei saa hõlmada kogu turgu.

Kõiki konkurents on hea. Ma ei tõsta hindu tulevikus.

Kui maht ostud on suur, siis ma nõus, et tehas toodab eesti mõõdud.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Kohapealne turg.

Mõnes mõttes on Sul õigus, aga kohapeal pole lihtsalt piisavalt vaha mida osta. Oled kursis, et mitmed kärjevahetajad/tootjad ainult vahetavad, aga ei müü, sest pole mida müüa. Oled kursis, et kohapeale on tulnud kuskilt palju mingisugust  x päritoluga vaha mis tarudes kokku kukub ? Kui turul on auk tuleb see täita, igati loogiline ka. 

Ma leian, kus müüa vaha.

Ma leian, kus müüa vaha. Tulevikus plaanis eksport vaha.

lisaks

veel ühe nüansina seda, et tänu väljastpoolt euroopa majandusruumi odava vaha sisseveole loob siinsetele tootjatele veelgi survet leidmaks veelgi odavamaid lahendusi. kuna meil venemaa hinnaga vaha pole võimalik toota ega turustada, siis jääb üle ainult ersatsi lisamine ehk siis hakkame veelgi rohkem neid kokkuvajuvaid sodikärgi ostma. seda te soovite? jutt, et vaha ei ole ja peab seetõttu sisse vedama on täielik väljamõeldud jama. ma ei hakka sellist jama isegi kommenteerima. las kärjetootjad ise kommeteerivad. selline asi võib tekkida ainult tehnilse mesindussektori välise vaha osas või ajutistel juhtudel, kui soov hüppeliselt enda võimalusi arvestamata mesindust laiendada. laiendage mõistlikult ja koguge vaha ja vaha mittejätkumise probleeme pole. oma küünlaid ja muud jama tootke vastavast tünnivahast mitte kärjepõhjadest.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Cardo pilt

Mingi mõistmatu lälin. Sel

Mingi mõistmatu lälin. Sel suvel oli kohalikul turul kärjepõhjade defitsiit. Ise kasutasin ER-s väiksemaid lehti, et oleks mida mesilastele üldse ette anda. Kui ei meeldi siis ära osta, aga selline külataadi dementne soig on mõistmatu.  Pigem võiks teemasse mittepuutuva adminn ära koristada.

Pronksmedal (100p.)

Georgi!

Ära palun kasuta "Google tõlget"! Nii võib öeldu mõte kaduma minna! Usun, et soovi korral Sa suudad ikka mõne vene keelt oskava eestlase leida endale appi!

ok

Cardo kirjutas:

Mingi mõistmatu lälin. Sel suvel oli kohalikul turul kärjepõhjade defitsiit. Ise kasutasin ER-s väiksemaid lehti, et oleks mida mesilastele üldse ette anda. Kui ei meeldi siis ära osta, aga selline külataadi dementne soig on mõistmatu.  Pigem võiks teemasse mittepuutuva adminn ära koristada.

sa lailseja seda oled püüdnud mõelda, miks sul kärjepõhja defitsiit tekkis? või on aju dementne ja pole seda võimeline välja raalima?

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Administraator.

Administraator peaks ilmselt jah kustutama hakkama (väike bänn ei teeks ka paha Laughing out loud )
Mym, et vaha pole ja peab sisse vedama ei ole üldse jama, seda on ka erinevad tootjad/kaupmehed teinud ja sealt ka see kokkuvajuv kärg siia jõudnud.  Laiendage mõistlikult tähendab mida ? Kui ma tahan üle mõistuse laiendada ja vaha juurde osta, aga pole mida osta, mis siis saab ? Teeme asja siis lihtsamaks, helista erinevad pakkujad läbi ja vaata kas saad kohe 200kg valmis kärjepõhja osta, ilma vaha vastu viimata. Minul on piisavalt tuttavaid mesinikke ja ma leian alati vaha kui vaja, aga kõigil ei pruugi olla, kui inimene alustab, siis kust ta vaha võtab ? 

Kui kriitikutel vaha pakkuda

Kui kriitikutel vaha pakkuda siis oleksin huvitatud. Iga eur mis võimalikk kokku hoida on mõistlik, eriti kui kulutused ei piirne ainult vaha ostmisega. Miks peaks vene mesinikud ainult röövida soovida? Pole ju keeruline osta väike kogus, kontrollida ise kvaliteeti ja siis veenduda. Kindlasti on mesinikke kellel oma vahast juba järg ees ja pole küsimust, mina sulatan iga grammi ja ikka on puudu. Keegi hea meelega vaha ei müü ja olengi tupikus. 8 euri /kg plaadi eest on igal juhul mõistlikum kui 12 euri eest vaha osta ja siis veel vahetuse eest maksta. Seni kuni mingid mesinikud vaha koguvad ja lootuses hinnatõusu ootavad tekibki puudus. Kui keegi tunneb end solvatuna ja on nüüd valmis kohe krõbedaid kommentaare valmis kirjutama siis enne helista mulle ja teeme diili, ostaks su vaha mõistliku hinnaga ära. Kui see pakkumine ei sobi siis jäta see teema sinna paika sest kriitika just sinu pihta oligi suunatud Wink

Mesinikud peaks olema muhedad ja kokku hoidma, siis ei tekisks ka vajadust venemaalt vaha otsida.

 

Jõudu !

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja aldis3 pilt

Mym

Tundud ka olevat tõeline euroopa patrioot, kõik mis tuleb idapiiri tagant on paha. Euroopast pole tulnud muud kui ainult igasugu nõudeid, ja kui sa oled väikeettevõte katsu siis ellu jääda. Usun et see vene kärg on väga hea ja kindlasti ise ostan, olen seal tööl olnud ja tean, et kõik ei ole nii nagu räägitakse. Niiet ära ole selline kibestunud isiksus, nägu naerule Smile

Pildi pealt umbkaudu hinnates

Pildi pealt umbkaudu hinnates tundub nagu oleks vene kärjekannu  mõõt tiba suurem ?? või mul silm valetab?

Kahjuks, dokumentide

Kahjuks, dokumentide vormistamisel sain teada, et mesilasvaha importimiseks Venemaalt on vaja, et tootja oleks EL nõuete järgi sertifitseeritud. Võttes arvesse, et on alganud juba hooaeg ning ettevõttel on palju tööd, siis nemad ei hakka sellega tegelema enne oktoobri. Ettevõte on valmis impordima oma toodandu EL turule ning on isegi valmis muuta mesilasvaha mõõtmed (Eesti raam, Langstrooth, Farrar). Olukorda muutub keeruliseks ka selline asjaolu, et Venemaa turul on vähe tootjad, kelle toodang on sertifitseeritud EL importimiseks. Mina näiteks selliseid ei saanud leida.

 

Mis puudutab kohaliku mesilasvaha, siis meil hea mesilasvaha puudujääk, kuna ei ole piisavalt palju vaha. Meil vaha maksab ca. 6-8 EUR ning tootja peab 3-4 EUR eest tegema mesilasvaha valmis, mis oluliselt vähendab võimaliku kasumi. See on ka põhjus, miks turul müüdav mesilasvaha ei ole just see mida soovitakse osta, kuid mida on sunnitud ostma, kuna variante ei ole. Mina, näiteks, olen otsustanud, et ostan enda jaoks Venemaal rullid ning teen mesilasvaha enda jaoks ise. Kellel on soov, siis võin need rullid müüa 400 EUR eest. Kes ise sõidab Venemaale saab osta neid seal, tuleb odavamalt. Kauplus on: http://pchelovodstvo.org

 

Kui kellelgil tekib soov midagi sealt tellida, siis andke teada. Võime leppida hinna osas ning ma toon kõike, mida on lubatud piiri üle viia. Rohud ja kemikaalid ei too. Ma sõidan Venemaale 17 märtsil. Kaupa võin saata ka pakiautomaadi kaudu. Kui vaja, siis saan ka esitada arvet ettevõttele.

 

Minu arvamus, et mesilasvaha on mõistlikum tuua Venemaalt ning siin seda maha müüa. Kui majanduslik olukord ei muutu ning ostuhind jääb samaks, siis mesilasvaha hind ka ei muutu. Nende jaoks, kellel tekib soov osta hulgikoguses – andke teada ning lepime tingimused eraldi.

 

Veelkord palun vabandust ning loodan, et järgmiseks hooajaks olen suuteline juba impordi korraldama.