Mesilaste transpordist

Tere! Paluks targemtelt nõu kuna pered olek mõistlik transportida korjekohta. Talveks tõin nad koju. Siin aga on vaid viljapõllud ümberringi. Paar peret käisid ka nende kahe soojema ja ilusama ilmaga väljas. Kas ma peaksin ootama kuni kõigil puhastuslend tehtud ja siis nad metsa viima või ei ole vahet?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Transpot

Kindlasti on hea ära oodata täimõõduline puhastuslend, et kõi saaksid hädal ära käia enne transporti. Muidu võib juhtuda, et suurest erutusest lasevad tuppa transpordi ajal ja siis taru reostatud.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

transport

transportiks  peab kindlasti puhastus lend täie mahuliselt olnud  olema. muidu loksutad kobara laiali ja nii vara on  natuke vara vöitu, vöiks oodata  natuke  ka peale seda, kuna  see häirib peret.  Ja praegu on parem kui mida vähem äirid seda parem.    kui esimesed mesilased on koorunud, vöiks vedada.

Muidugi on siis see asi et pead alksest kohast 3km kaugusele tarud viima, siis ei lenda mesilased algsesse kohta tagasi

Seda ei pea kartma et mesilastel pole miskit korjata, sest esialgu on temperatuurid jahedad ja enamus ajast on mumid tarus ja toituvad kärjest, kui lendavad siis toovad haudmele vett, ja puhastavad (wc).

kui soojemaks läheb ales siis ka öie tolmu

ma arvan et  märtsis vöi nii alles transpordi peale mötlema hakkata.

Sest märtsis oleks alles öige haeg mummidel puhastus lend teha.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Mesilaste transport

Mina viin oma mummud metsa peale õunapuude õitsemist ja toon tagasi augustis peale meevõttu ,sellega saan transpordikulu kokku hoida.On transportitud ka talvel lumega (Jaaniski fotod) ise viisin detsembris paar 2 raamilist noort  peret garaazi,ja siiani samamoodi elus(uurisin läbi kile)