Mesindusraamatud

Jututoa moderaator

Müüa esinduslik mesindusraamatute/trükiste kollektsioon, mille kogumiseks on kulunud aastaid. Müügil komplektina, ükshaaval palun mitte küsida. Hind kokku 1850€. Nimekiri trükistest - http://www.kribu.ee/Mesindusraamatud.pdf

Ostjale boonusena kaasa viimane eksemplar Korpustarudega mesindamise õppefilmi DVD 1. ja 2. osa.

Lisainfo - jurakamm@hotmail.com

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Lauri pilt

117 mesinduse raamatut- valdavalt väärtuslikku.

Jah- see on esinduslik mesindusraamatute nimekiri, millele on vaja leida pädev ostja. Lugesin kokku 117 raamatut ja valdavalt on nimekirjas väärt teosed. Soovitan Teil see nimekiri läbirääkimiste huvides nummerdada ja siia mesindus.ee keskkonda laadida, et muuhulgas selle nimekirja avamist julgustada. Ükshaaval neid müüa oleks tõesti vaevaline. Summa 1850 EUR pole tegelikult kõrge, arvestades nende raamatute väärtust ning vanemate (~100 aastaste) eksemplaride rariteetsust. Mul on enamus ja eeskätte vanemast kirjandusest olemas. Nii et ise ma ostjaks ei kandideeri- arvestades, et neid raamatuid teilt ühekaupa osta ei saa. Vahendajat minust kah ei saa.

Võite, juhul kui Teil huvi on, pöörduda nende raamatute ladusamaks müügiks ka https://www.antikvariaat.eu/ ja https://www.raamatukoi.ee/ poole.
Kaalun mõne vanema raamatu ostu läbi nimetatud keskkondade.

P.S. Loodame, et ilm taas soojeneb ja võimaldab mesilastele varast korjet, nagu oli täpselt nädal tagasi, E.10.04.2017, kui Lõuna-Eestis oli õhusooja üle +16 o C varjus. On keskmisest külmemad ilmad. Praegu on mesilaste tarusisene jootmine erakordselt tähtis (või vähemalt lumekuul lennuava lähedale lennulauale sulama panna), sest pesas on mesilastel vaja hoida haudmesooja ~+ 35 o C (~40 o temperatuuride vahe- öise eriti külma välisõhuga võrreldes), kondensvett mesilaste pesas ei teki ja vee toomiseks lennuilma ei ole, kuid haudme toitmise võimaldamiseks on mesilastel joogivett vaja. Lendamiseks vajavad mesilased vähemalt +7 o C varjus ning ka sel juhul hukkuvad kevadised väärtuslikud lennumesilased sadade kaupa iga mesilaspere kohta päevas, kui nad on end külma vett täis imenud ega suuda enam tarru tagasi lennata; eriti kui päike pilve taha läheb.

Väärtustagem vanu mesindusraamatuid, sest et neis on alustõdedena enam kirjas vajalikud seosed: "kuidas?" ja "miks?" midagi teha. Smile
Mitte ainult see, mida teha- nii nagu uuemas kirjanduses.

Papa Lauri- mesinik Vooremaal.

Pronksmedal (100p.)

Vaatain ...

nimekirja ja arvutasin  1 raamatu hinnaks tuleb 15,81€. Nojah- algajale on selline kogus raamatuid ja infoküllus liiast. Tegevmesinikul valdavalt pool või rohkem raamatutest olemas.

Aga kellel vaba raha  seifis hallitamas võib ehk osta.

Millegipärast vanade mesindusraamatute hinnad kahjuks aastatega ei kerki. Omade eest pole antikvariaadis maksnud vist 10-t €-d tükist aga nojah  aega ja viitsimist peab olema. Poes vaatad ,et näe kui huvitav. Kodus süvenedes leiad et nii ju enam keegi ei tee ja mesilasi ei ravi.