Kas kellegil on kogemusi mesilaste siseruumis talvitumisega ? Sooviks teada millal tõstate pered välja, millal uuesti talvituma,

Pronksmedal (100p.)

Kas kellegil on kogemusi mesilaste siseruumis talvitumisega ? Sooviks teada millal tõstate pered välja, millal uuesti talvituma, kas söödate juba talvitumismajas ? Mis selle juures veel oluline on ?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Välja tuleb tõsta siis, kui

Välja tuleb tõsta siis, kui puhastuslendu saavad kindalt teha, tavaliselt aprilli lõpus. Kui mõnu pere on muutunud rahutuks, siis võib ka talvel kasvuhoones neid puhastama lasta. Kevade poole tuleb hoida ruumi temperatuuri võimalikult madalal. KUi õõsel on külm, siis uks lahti teha, et ruum jahtuks 0 ringi.Sis läheb niiskus ka madalamaks. Ruum peab olema pime. Toimetada tuleb punase valgusega.

Talvituma tuleb viia püsivate külmade saabudes kuskil novembri algul. Peaasi kuiva ilmaga. Siis viid niiskust vähem sisse. Katused võib ruumis maha võtta.  Sügisene söötmine tuleb nagu ikka augusti lõpp, septembri algus. Talve võib vajadusel kandi peale panna.

Tööd ja jändamist palju, kuid nõrgad pered võib suurema tõenäosusega kevadesse vedada. Vanasti sai isaga nii tehtud, praegui enam ei viitsi jännata.

Huvitav küsimus

See siseruumides talvitumine on huvitav teema. Isegi mõtlesin, et mis oleks kui tuua mõni nõrk pere kuhugi siseruumi. 

Väga hästi toimib väikeste

Väga hästi toimib väikeste muul moel hukule määratud perede siseruumidesse toomine. Temperatuuri peab püüdlema võimalikult püsivat ja 0-ringi. Välja olen tõstnud puhastuslennuks ja sisse tunde järgi, kui ilmad sügisel külmaks lähevad ja mesilased niiehknaa enam lennata ei saa.
Samas juba väga hästi mõjub ka mesilasperede näiteks puukuuri või küüni tõstmine, kus talvel miinus, aga temperatuur ühtlasem.
Pronksmedal (100p.)

Talvitumine siseruumis

Minu tuttav mesinik tõstis kolm peret rehe alla sisse kuskil novembris,sest karu käis laamendamas.Ja jäi ilma peredest.Põhjus-sügis oli soe ja mummid veel lendlesid,rehe all polnud piisavalt pime,pani algul lendlad kinni ja kui hiljem lahti tegi,panid välja ikkagi,lendasid pragudest õue,aga tagasi muidugi ei osanud tulla.Nii et raudsed reeglid on-alalised külmad,pime ruum täiesti,sees rahu ja vaikus,hiirtega tuleb arvestada.