Sülemleb 2017

Tere.

mul esimene kevad.  eelmisel suvel saatsin oma esimese pere parema poole kohe metsa. Nüüd proovin seda vältida. Tegelikult mõtlesin, et tellitud emad jõuavad enne siia kui mul mesilased koralikult end üles töötand aga täna selgus, et plaanivad ilmselt sülemleda. Raamide alused osaliselt kaanetatud lesehaudmega ning kupu algetega. Kahest leidsin ka munad juba. Koukisin maha. Laiendamise tegin äkki kaks nädalat tagasi ning kuna ilm läks suvele ära panin eelmisel nädalal veel ülesehitamata raame sisse niiet nüüd on kahel korpusel (lang. ja eesti). Tänaseks olid nad eesti 8 raamise pea kõik üles ehitanud. Üks raam uues korpuses täis munetud ja prisked töölisvaglad sees, paar oli kaanetatud, ilmelt täna läksid kõik kaane alla. Peaks vist veel andma neile üles ehitamiseks.... loodetavasti jõuavad emad varsti, et saan uuued pered teha enne kui metsa panevad. Areng on olnud täiesti hämmastav. Ainult vaata ja imesta, istu ja imesta veelkord. Mina olen rapla kandis ja seal oli mai alul ikka päris talv veel. Praegu alustab mustsõstar õitsemist. Kirsid alustasid selle nädala alguses 23 mai paiku siis. Õde Tartust kilkas, et tal juba mustsõstrad marja mõõtu.

Hirmsasti huvitav, kui kaugel mingis isamaa paigas mesilasperede areng on. Kui leiate hetke ja viskate siia, kui sülemleminne lahti läheb siis oleks see igavesti põnev teada. ja natuke annab nagu julgust ka :) 

Kniks,

Mari

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Ei ole veel

Mina ei ole sellel aastal veel sülemit näinud aga olen kuulnud ,et on mõned juba lendu läinud!

Kasutaja jaaanus pilt

Sülem

Eile kell12 lendas krantsiperest 3+kilo mesilasi välja. Sain kuusehekist kätte. Panin nad lahtise haudmega õhtul tarusse. Täna juba töö käib.

Täna

Täna läksid naabril krantsid minema,tulid välja ja otse metsa,kogunemine jäi vahele!

Sülem või midagi muud?

Tere! 

Ma olen jälle hädas. Kana kõrbenud ja peenar rohus. Mu superpere kes üle kuu aja kuppe teinud. Kellelt juuni alguses ühe korpuse mesilasi ära võtnud ja nadikka edasi kuputasid. Selle peale võtsin eelmisel nädalavahel ära. Vana ema ja veel ühe kasti mesilasi ning jätsin alles ühe kupu. Andsin neile täna veel ühe korpuse ning pooleraamise korpuse. Ja nüüd nad tulid kella kuue paiku õue molutama! Hoiavad kätest kinni ja lihtsalt seisavad. Nagu kivikujud. Eriti ei liiguta. Keegi ukse ees tuult ka ei tee et võiks arvata palavuse probleemiks. 

Mis see olla võib? Kas nad tõesti plaanivad enne ema koorumist sülemleda? Praegu on neil kolm täiskorpust (2nondest hauet ja nektarit täis... Kummaline oli ka see et lahtine haue tundus nagu natuke noor. Oleks pidanud ju nädalaga juba pea kaanetamisküps olema aga seal olid ikka üsna väiksed ussikesed) ja kaks meekorpust millest ühes on kaanetamisega alustatud. 

Kurja... Nüüd seda kirjutades mõtlen et äkki oli mingi kuppe algusest jäänud märkamata ja mul on noor ema peres... Või let dad kusagilt külapealt. Mune ma ei näinud aga ma ju ei taibanud otsida ka! 

Aga mis te, targemad,  oskate soovitada? Võtan homme pere lahti ja otsin ema/mune ja siis mis edasi. Kaua ma seda vaest peret siis sedasi poolitan? Metsa ka ei raatsi lasta. 

Tervitades, 

Mari

Pronksmedal (100p.)

Sülem või midagi muud*

Eks see lootus on alati, et äkki läheb üle. Tuhka ta läheb. Pigem kui kupp majas, kohe vana ema ja kaanetatud haudmega uus pere teha. Kui väga palavaks läheb siis osa kambast pekstakse lennulauale ja siis paar korrapidajat hoiavad neid seal puntis :)