RHB-92/ATC

Tere kõigile. Ostsin uue mee refraktromeetri ja tekkis kohe probleem. Juhendis kõik ilusti kirjas kuidas aparaati nullida aga kus on nulljoon seda pole. Kas keegi oskab seda õelda?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

minu teada

on seda tarvis kalibreerida oliiviõliga

Juhendi järgi tuleb

Juhendi järgi tuleb kalibreeida destileeritud veega. Sinise ja valge tausta piirjoon tuleb keerata nulljoonele. Aga kus see on?

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

mina tegin nii

ma ei tea kuidas öige on , aga mina tegin nii,  vötsin mee mis on vuritamata ja kaanetatud mesi, selle mee niiskus peaks olema 18 %. kaanetasin mee lahti ja vötsin raamist mee refrekto meetrile ja selle mee järgi keerasin refektomeetrile 18% peale. 

loogika  on järgmine, kui mesilased selle mee kaanetavad peab mee niisus normis olema.

ja selle näidu järgi olen ma toimetanud.

 

kui keegi teab kuidas öige kalipreerimine käib öpetagu mind kaa.

ette tänades

Kalibreerimine

Refraktomeetrid on erinevate vedelike testimiseks . Teie juhend on võibolla mõeldud veinide testimiseks ,kus suhkrusisaldused on väikesed ja skaalal on ka 0-joon , mida saab destilleeritud veega kalibreerida . Mee analüüsimiseks mõeldud refraktomeetrite brix-skaalad algavad sageli 60-st ja nullimist veega teha ei saa . Peab olema spets kalibreerimisvedelik või... selle puudumisel võib selle ise kokku segada . Määrame ju "suhkruid" lahuses . Võttes 1osa vett ja 2 osa suhkrut (kaalus) , saame 66,6% sisaldusega suhkrulahuse (otsustame , et suhkur on 100% kuiv ja saadav täpsus on meile piisav) ja selle järgi võib kalibreerida oma seadme 66-le protsendile...

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Mesindus kursustel Olustveres

räägiti kalibreerimisest õliga vist oliivi,sain just meeproovi vastuse  niiskus 16,...