Mida peaksin tegema.

Mida peaksin tegema kui tean ,et peres on noor ema,kuid munema pole hakanud. Kätte saada võimatu. Praegu oleks ehk veel saada munevat ema.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Kasutaja heikkip2rn pilt

Noort ema on raskem leida

.

Kasutaja heikkip2rn pilt

Noort ema on raskem leida

Noort ema on raskem leida küll, kuid peret hoolikalt läbi vaadates võib ta siiski silma hakata.

Juhul kui ta praeguste viletsate ilmadega paarumislennul kaduma ei ole läinud. Siis peaksid üsna varsti tekkima emakupualgmed, tehakse lausa ka suirakannudele, kus võib tavaliselt ühte kuni mitut muna näha.

Ehk sul on olemas või võimalik osta emalahutusvõre, soovitatavalt 4,3 mm-se piluga, 4,4 ka võibolla veel peab kinni. Siis pane valmis tühi korpus koos põhjaga,  selle peale emalahutusvõre, sellele omakorda veel üks tühi korpus (lamavtarude puhul kaks pooleraamilist või üks täisraamine magasinikast) kuhu saad kõik raamid tühjaks raputada ja puhtaks harjata, kõige lõpus harja ka korpus kus raamid olid, et ema korpuse seinale ei jääks. Raputamise ajal tuleb hoolitseda selle eest et keegi üle korpuse serva välja ei roniks. Muidugi võib mittemunev ema raputamise ajal ka lendu tõusta. Ta teeb ilmselt mõned tiirud ümber taru ja kui paarumislennule ei lenda siis üritab tarru tagasi lennata. Selle takistamiseks on kasulik lennuava ette emalahutusvõre riba panna. Plastikvõresid on lõiketangidega küllaltki mugav parajaks teha.

Kui kõik mesilased on raputaud, siis võid korpuse veel võrguga või emalahutusvõrega kinni katta, et ema seal välja ei pääseks. Et mesilased sealt korpusest kiiremini alumisse korpusesse liiguksid võid anda läbi võrgu või võre suitsu. Kui sul hästi läheb siis võid emalahutusvõrel otsitava leida. Sellen võid vagaseks teha (siis on vaja anda noore lahtishaudmega raam, et väärema ei tekiks) või puuristatult perre panna, niikauaks kuni paarunud ema leiad.