pered

Pronksmedal (100p.)

Kuulasin eile peresid ja 1/4 oli vaikus, tähendab kutud, sügisel sai oblikhappega 2 x ravitud. See on mul tavaline, et 20, 25 % läheb välja. Kuidas teil ?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

pered

siiamaani kõik elus talvega läheb 50 kolm neli välja aga väga harva

 

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Elus

Siiamaani kõik vist elus, sest lennuava eest sulab lumi ära. Millal viimati kontrollisid enne seda eilset? Tavaliselt lähevad lestapered juba hilissügisel. 

Talv, tahad öelda, et sul 53-54 läheb välja? Aru ma ei saa. Või läheb sul 50% välja ja see on 3 kuni 4?

pered

50 läheb 3-4 peret välja ma protsente ei oska arvestada väljaminek pea olematu

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

10% piir

Kui talvekadu (arvestatakse söötmise lõpust kuni kevadise uuendumiseni) on väiksem-kuni 10% on kõik korras. Kuni 20% - elab üle, ei pea väga põdema, aga võiks pisut tagasiside ja planeerimisega tegeleda. Üle 20% - kas on peresid konkreetse mesiniku jaoks liiga palju (teinekord haridusega parandatav) või on olnud midagi erakorralist (mesiniku sügisene haigestumine vms.)

Päikest!

Pronksmedal (100p.)

rõõmsamat meeleolu ka lohutuseks

imelik kjeel se jeesti kjeel! 'poidjom' (venekeelne sõna) on eesti keeles 'lähma' 'koroova' on 'lähma' ja ohvitseri naine on ka 'lähma'. No on tõesti imelik keel see eestikeel!

Aga väiksemaid mummide talvekadusid ikka kõigile, ja mõnusa kevade ootust!

Elus

Kuulasin ka stetoskoobiga oma peresid ja midagi ei kuulnud. Lamavtarul katsusin käega pesa pealt - soe. Ühel korpusel tõstsin vahelae üles ja mesilased toimetasid rahulikult, teisel korpustarul kuulsin suminat läbi vahelae. Ülejäänuid ei hakanud enam häirima.

Loodetavasti peavad kevadeni vastu, ravitud ja söödetud said piisavalt.

Pronksmedal (100p.)

mesilaspered

 To "Talv" ja" th" võiksite jagada oma kogemusi kuidas nii häid tulemusi ka saada. Millal ja kuidas ravite varroatoosi ?

Perede ravi ja talvekaod

e46ld kirjutas:

 To "Talv" ja" th" võiksite jagada oma kogemusi kuidas nii häid tulemusi ka saada. Millal ja kuidas ravite varroatoosi ?

Eks kõigil on omad meetodid, aga olen lähtunud põhimõttest, et pigem rohkem, kui vähem. Samas ei arva, et teeks kuidagi väga palju ravi.Ehk põhipered ja juuni alguse idupered said neli korda varroxi panniga tossu. Tossutamist alustasin nädal enne augusti lõppu. Tossutasin keskeltläbi nädala tagant. Juuli keskelt tehtud iduperele panin augusti lõpus sipelghappe lapid. Novembri algul said kõik pered ka suhkru-oblikhappe tilgutamist. Talvituma panin 21 pere, hetkel 20 pere. See pere mis välja läks oli põhipere ja üks kõige tugevam. Kas ma saan selle ainult varrolesta süüks panna, ei ole kindel, kuna sellel perel sai suure tõenäosusega ema ka hukka augustis, kui viimast mett sai võetud. Pere läks oktoobri keskel välja.

Pronksmedal (100p.)

mesilaspered

Aitäh! Pean ka suvel, just haudmevabal perioodil rohkem ravima hakkama.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Haudmevaba periood

Mis ajal täpsemalt see haudmevaba periood suvel on?

Pronksmedal (100p.)

mesilaspered

Haudmevaba periood tuleb siis kui sülemikupud on peres ja eraldate ema st teete idupere,või kuntstpere kuidas keegi seda nimetab, ja jätate ühe kupu põhiperre, seni kuni see kupp koorub ja ema paaritub läheb vähemalt kuu aega, selle aja sees koorub ka kogu haue mida on munenud vana ema ja tulbki haudmevabe periood, siis tulebki teha varroatoosi ravi. Nii saan mina sellest aru.

Käisin ka just kuulamas. Mul

Käisin ka just kuulamas. Mul vaid neli taru. Kolm on lamavad ja üks 10R korpus. Üks pere oli vaikne juba detsembri lõpus. Piilusin ka sisse ja mesilasi praktiliselt polnud, kuigi seal oli noor 2017 aasta ema ja suur pere valmistus talvituma sügisel. Nüüd oli vaikus veel ühes lamavtarus. Sinna sisse ei saanud piiluda, kuna sadas lund. Kuigi süsisel tegin lestaravi Apistani ribadega (ostetud sügisel), siis arvan, et lest on see kurja juur. jällegi suvel ei näinud seda eriti ja tiibadeta mesilasi ka polnud eriti, et oleks võinud pidada olukorda halvaks. Järgmisel aastal peab proovima midagi muud. Oblikhappega mõtlesin proovida.

Muidugi, et sellest jamast veel vähe oleks, siis esimest aastat on 15 aasta jooksul läinud hiir sellesse viimasese lamavtarusse mürgeldama. Ehk üle pika aja jällegi kehv talv minu hobimesilas.