mee värvus

Olen mitmelt meenüüjalt küsimud, et mis taimelt pärineb tema lumivalge suhkrustunud mesi. Vastused: valge mesikas, võilill, põdrakanep. Teatmik aga ütleb, et valge mesika mesi on rohekas, võilillel kuldkollane, põdrakanepil ja rapsil on tõesti valge. Andkem ostjale ikka õiget teavet mee päritolu kohta.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Metsvaarikas

Mõnel aastal tuleb ka metsast peaaegu valget, või veidi hallika jumega mett.. See on metsvaarikas. Ühel Maaema messil mõõtis tuntud pendlimees seal müüdavate mete välju ning to hallikas valge metsvaarikas oli kõige tugevama väljaga.. Mille meeostjad värvi tõttu ära põlgasid.. Ükskord on ka valge mesi tulnud Rapla Lemmikmee konkursil ~40 hulgast, esimese kuue hulka.. Oli aeg, kui rapsipõllud Eestist puudusid..

Tõde

Õige teave valguses, tuli minulgi eelmine aasta seda valget mett, tean täpselt et rapsi meie kandis 4-5 km raadiuses ei kasvatatud, kasvatati uba ja hernest. Välja võtsin mee enne kui põdrakanep oli õitsema hakanud, kristalliseerus kiiresti. Värvus algul ilus kuldkollane, hiljem läks valgeks, oli suht tugeva maitsega ja peenekoeline, inimestele väga meeldis. Mesi oli magasinis, sel ajal õitses kõigele muule lisaks massiliselt võilill ja harakput. Teatmik on muidugi tark üllitis aga kas me teame kuidas erinevate taimede kokkuvurritatud mesi täpselt reageerib, mina ei tea. Müün ja kingin tuttavatele segunenud mett ja siiani ollakse rahul. Kui ma täpselt ei tea siis valetama ka ei hakka aga oletada vast ikka võib, kus see tõde on ei oska öelda.

 

Pronksmedal (100p.)

Mina...

raamatutes pakutud mee värvi küll ei usalda. No ja kui aus olla siis pendliga vehkijatest olen üpris halval arvamisel. Ei seleta pikalt aga tutvuge Soome Teaduste Akadeemia uurimustega pendli ja pendeldamise vallas Olks siin kirjutab võimalikust oa-hernemeest. Pole täpsemat taimede õitsemise alguse päevikut küll pidanud kuid minuarust uba ja herne õitsemisajad sõidavad põdrakanepi õitsemisajale  sisse või kattuvad. Möödunud aastal nägin õitsvat põdrakanepit juba peale jaanipäeva mil uba kindlasti veel ei õitse. Hernega on kahtlane sest osa põllumehi võib teda külvata jub aprilli lõpus.Üks tuttav põllumees väitis isegi, et tema külvab herne maha nii vara, et viimased öökülmad näpistaks esimese tõusme ära. Sii pidi allesjäänud osa hargnema ja saak ühelt pinnaühikult tüki suurem. Pole suvel viitsinud tema põllu ääres peatuda ja asja uurida. Kas lollitamine või geniaalne leiutis. Sellel kevadel külvatakse minu tarude ette 20 hektarit hernest. Küll üks teine põllumees aga minu arvamus oli siiani, et hernest mett ei saa. Elame-näeme. Oast kuulsin möödunud suvel, et õiest mett ei saa vaid midagi lehemee taolist korjavad mesilased lehekaenlast. Ehk keegi on lähemalt uurinud. Mul oapõllult mee saamise kogemust pole. Herne oma siis suvel saan.

Mul oli uba kõrval möödunud

Mul oli uba kõrval möödunud aastal. mett sealt ei sanud, mesilasi see litsalt ei huvitanud.

Pronksmedal (100p.)

Mee värvus

Varakevadine võilille mesi kristallib kiiresti ja on täitsa valge,sama lugu on suure rapsisisaldusega meega,lehemesi on jälle kahvatu,seda viimast enamvähem puhtal kujul esineb suht harva,üks selline suvi on minul olnud.

mee värvus

jacki kirjutas:

Varakevadine võilille mesi kristallib kiiresti ja on täitsa valge,sama lugu on suure rapsisisaldusega meega,lehemesi on jälle kahvatu,seda viimast enamvähem puhtal kujul esineb suht harva,üks selline suvi on minul olnud.

tahaks valget võilille mett näha