Langsthrot korpustelt üleminek lamavtarule

Pronksmedal (100p.)

On vaja langsthrot  korpustelt üleminna lamavtarule, jättes raami mõõduks langsthroti, kas  raam  talvitudes  madalaks  ei  jää , või  tekkib  veel  probleeme. Lamavtarud teen  laiemad , Eesti raami  ei  soovi  kasutada .

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Mesilastele meeldib ronida

Mesilastele meeldib ronida ülespoole, erinevate raamidega kas ei ole lihtsam olemasolevaid mõõtusi kasutada lihtsam kunstkärgi ja meevurre  kasutada

Pronksmedal (100p.)

langsthrotid lamavas

1. Hädapärast saad langsthroti raame talvel kasutada vast küll. Nii mõnedki mesinikud ^lasevad^ meega magazini raame alla pesaruumi talveks (vaheldumisi Eesti täis-raamidega. Eriti siis, kui suuri meeraame napib, aga sööta ka ei taheta!). No, selles variandis peavad ikka mõned Eesti raamid olema. Aga võid ju lasta teha ka kõrgemad nn. langshtroti raamid (muidu kõk sama, aga lihtsalt kõrgendatud variant), ja siis saadki kõrgemad ja tavalised (madalamad) läbisegi panna. NB: muide selliselt talveks koondatud pered talvituvad väga hästi!

2. võib ju see vahe, mis tundub olema allpool sinu langshtroti raame liiga suur, täita järgmiselt: taru põhjale asetad klotsid (raamistiku või mis iganes), nende peale võrgu, ja oh sa poiss! Lestad kukkusid ka võrgust läbi ja ^kajuks^tagasi enam ei oska tulla!!! Mummide jaoks pead muidugi taru seina sisse vasatavale kõrgusele (võrk on nüüd uus taru põhi talve asendis!) uue lennuava uuristama. Ja seejuures on ventilatsioon ka tuduvalt parem!

Palun ära solvu et küsin. 1. Miks pead lamavtaru tegema laiema (lamavad on ju niigi juba 22-e ja isegi 25-e raamised)? 2. Ja mis valu on siis ikkagi seda head Eesti raami just mitte kasutada?! Teised raamid on ju kõik kallimad-kulukamad, haudme pindala kärjel väiksem, talvekobar vaevleb pulkade vahel, selleasemel, et olla soojade kärgede peal ja meekest nosida?!

Aga edu sulle! Vabandan ka kirjavigade pärast, lihtsalt kooli ajal sai kirjaõppimise asemel rohkem vanaisa järel mesitarude vahel sörgitud. Võibolla mu kirjutises on mingi iva, võibolla ka mitte!

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Langstrotid lamavatarus

Tundub, et eelmised kaks vastajat ei ole teemapüstitaja küsimusest üldse aru saanud. Ta soovib teha uue lamavtaru langstroti raamidega. Laiema sellepärast, et langsi raam ära mahuks. Mitte pikema. Mure tal selles, et kas langsi raam lamavtarus talvitumiseks liiga madalaks ei jää? Ta ei soovi üle minna eest raamile.

Arvan, et kui ühes 10-ses langs korpuses mesilased edukalt kevadesse tulevad, miks nad ei peaks siis samadel raamidel lamavtarus samaga hakkama saama. Vahet ju pole. 8-10 raami ümbritseva kasti ehitus ei tohiks oluline olla. Kogemus ses suhtes ainult Krainidega, kes tarbivad suht vähe talvesööta. Kui sul on võimalik ehitada lamavtaru nii, et saaksid peale söötmist raamid näiteks 5-7cm võrra kõrgemale tõsta, siis mesilasted saaksid esialgu raamide alla tühja ruumi kobarduda. Hiljem oleks seal ruumi langetisele ja parem ventilatsioon raamide all. Selle variandiga peks talvitumine muude probleemide puudumisel (lest, liiga vähe sööta, hiired) väga hästi minema

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

dadant

Mina soovitaks teha lamavtaru mitte lanksile, vaid dadantile. Ja võrkpõhjaga.

Dadant sobib talvitumiseks väga hästi.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Võrkpõhi

Klassikaline lamavtaru on katuse kaudu ventilatsiooniga. Võrkpõhja puhul tuleks siis arvestada, et katus peab umbne olema või kile raamide peale.