vurri soojendamine põrandakütte kaabliga

oleks justkui lugenud varem siin foorumis, aga mitte ei leia üles enam. Kas kellelgi on kogemusi vurri soojendamisel põrandakütte kaabliga?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Lauri pilt

....

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Põrandakütte kaabel.

Põrandakütte kaabliga saab väga hästi, minul on mitmed asjad kaasa arvatud vurr põrandakütte kaabliga + termostaat. Temperatuuri ei pea panema vurris 40 kraadi peale, vähemalt mina ei pane. Kaabel põhja ja natuke ka külgedele ümber kerida, kinnitasin fooliumteibiga, peale panin fooliumiga villa, see omakorda korralikult kinni teibitud. 

Pronksmedal (100p.)

vurri soojendamine

Miks tegelete tühiste asjadega, milleks peab vurri soojendama? Kui tahate, et mesi kärjest hästi välja tuleks kütke ruum kus on meekärjed ja vurr soojaks- kasvõi 40 kraadi peale ja olaa !

Pronksmedal (100p.)

Tore ...

soovitus Sul. Kas ise suudad sellises saunas suvel tööd teha õhtu õhtu järel ja nii 30-40 päeva. Olen teinud aga ei soovita kellelegi. Jahutamiseks kulub liitreid õlut  ja tööviljakusel  on joodud liitritega tugev seos. Leidsin venelaste beeland .ru-st asjalikuma lahenduse. Võtke naiste juuksekuivatuse föön ning katse eksituse meetodil leiate õiged lülitite asendid kus mesi tuleb välja ja raamid jäävad terveks. No ja nii on vurr soe ning ka ruum mitte külm sest föönist läheb õhk vurri ning piludest  ja kraanist pärast ruumi. Vaja vaid vurri kaanele vastav auk teha. Ära jäävad kõiksugu elektri- ning isolatsioonitööd.  Lisaboonuseks veel, et mesi ei lähe märjal suvel vurritades nii kergesti käärima.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Oleneb.

Kõik oleneb mis soojendamise eesmärk on. Minul on ruum selline, et päike kütab ruumi liigagi soojaks ( tasub alustajatel sellele mõelda ruumide ehitamisel, ei pea ise kütma Wink ). Panin õhksoojuspumba millega jahutada vajadusel, sest 30+ kraadi on vähe liiga töö tegemiseks. 
Vurrile kaabli paneku üks mõte oli ka see, et kui ikka soojus sees, aurustab ka see mee niiskust väiksemaks - ilmselt.  Ei see ei tähenda, et liigniisket vurritan, aga olen mitmel korral näinud lauskaanetatud kärgedes mett mille niiskus on üle 21%.
Üldiselt on nii, et kui kogused juba vähe suuremad ja see väike osa mis liigniiske ei tee midagi kui selitusnõus on mitusada kilo. Kui oli kaheraamiline vurr millel sõel vahel ja alt läks otse purki, siis seal oli väike kogus mett ja kui see juhtus olema liigniiske ( alguses ei tulnud selle peale, et ka lauskaanetatud kärgedes võib liigniiske mesi olla ), siis mesi kääris purkides.

Pronksmedal (100p.)

vurri soojendamine

Võib ju ainult meeraame soojas ruumis hoida ja sealt siis vastavalt vajadusele vurritamisele viia.