Mesilased toovad õietolmu juba?!

Eilne ilm oli kohe päris kena, pealelõunane temperatuur ulatus pea viieteist pügalani. Lendlus käis tihe - ja ma ei uskunud oma silmi, kui nägin, et ühe teistest eraldi seisva taru mesilased tõid kuskilt õietolmu! Mitte üks ega kaks mesilast polnud sellega ametis, vaid ikka suur hulk kohe. Mis taim see praegu juba nii usinalt õitses, ei oskagi arvata. Kahtlustasin sarapuud - aga ei, sel urvad alles täiesti kinni.

Talvitumine paistis suht-koht keskpärane olema, aga ühes tarus ootas küll ebameelduiv üllatus ees: ema värskelt välja vahetatud, arvan, et just mõni päev tagasi. Pisike laiguke kaanetatud töölishauet ja selle keskel üks emakupp, millest ema kenasti koorunud. Muidugi on see pere nüüd hukas - pole ju lootustki, et ema paaruda saaks, ei ole ei ilma ega leski ka mitte. Pere väga nõrk ka, vaevu vaid kolmel raamil mesilasi ongi. Ema nägin ära - pisike ja tume, vaevu töömesilasest eristatav.

Seda kannet ei ole veel hinnatud

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Emad visatakse langetisega minema..

See on igakevadine jama - vara veel pesasid laiali kiskuda - las läheb soojemaks! Ei see "väike polnud ema.. Mesinik peab olema natuke laisk. Liigne agarus on ogarus. Austage kobara terviklikkust - toitu saab pesakohale ka lisada. Küll jõuab 20 soojakraadiga raamid üle vaadata, kui vaja.. Korpustel saab põhjad vahetada, kuid lamavas mesilaspere asukohta pole vaja veel muuta..

Tänagi toodi õietolmu

Tänane ilm oli meil siis siin Vändra kandis päris mõnusalt soe ja päikeseline. Mesilased lendasid hoolega. Ja jälle - ühe taru omad saabusid õietolmukandamitega. Õnnestus ka välja nuhkida, kus kohast ja mida nad tõid: nimelt on ligi 1 km kaugusel olevate naabrite aias koha palju lumi- ja märtsikellukesi. Eks seal nad siis käinudki, sumin olla pärastlõunal lausa vali olnud.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Mullgi toodi täna tolmu

aga usun see on lepa pealt,pallid olid pisikesed

Meil lepp alles magab...

Täna siis avastasid ka teised tarud õietolmuallikaid. Osa ilmselt sarapuilt, urvad igaljuhul tolmasid küll. Lepaurvad aga on veel päris kinni.