vaha sulatamine

mõne mesipuuga pole mingit spec. vahasulatajat plaanis soetada, kuid kuidas käib see pajas keetmise tehnoloogia? Vaha jääb esialgu oma tarbeks (küünlad jne.). Ka küsiks veel et mida vahast kõikke teha on võimalik?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

vahasulatus

muretse siiski endale vahasulati, parimad on need kuhu saad panna kärjed koos raamidega ja üksteise kõrvale mitte peale.
muide üks kodune viis sauna omanikele on selline, et võtad kärjeraamid lavale kaasa vastava raamiga,kile või plekkvann koos võrguga tuleb alla panna.
suhteliselt edukas on ka järgmine moodus: külmkapp lükka selili uks pealepoole, põhja (tagakülg) võrkraam sodi püüdmiseks ja ülesse teine raam kärgede jaoks. Kui on mõni liigne auk kust vaha võib plehku siis need saab mingi kuumuskindla silikooniga kinni panna. Ühte nurka tuleb teha vaha väljavoolu ava. Edasine on nii et paned kasti ühte otsa soojapuhuri nii 1.5kw, regulaator põhja tulekustuti kõrvale ja raamid ka muidugi sisse, See soojapuhur mis mul oli lülitus 85 kraadi juures välja. Külmik oli seest 110cm ja sinna mahtus peale puhuri veel 25 raami. Külmik on väga hästi soojustatud ja soojuse kadu on väike.