Mesitarude vargus/karud

Pronksmedal (100p.)

Kuna minu igapäevatööks ja ka hobiks on andurite teema, siis tekitasid viimased tarude varguste ja karukahjude kohta käivad uudised minus sportliku huvi - kas saaks midagi ette võtta?

Jõudsin järeldusele, et saaks küll. Sellega seoses kuulaksin natukene maad. Kas oleks huvi sellise jubina vastu, mille mõõdud on 80mm x 40mm x 18mm, tal on olemas kõrvad mille abil teda näiteks taru korpuse/lae külge kruvida. Ja see jubin siis istub seal, aastaringselt, ja annab endast märku siis kui ta tunneb, et taru liigub, suudab aru saada ja infot anda selle kohta kas taru on püsti või pikali. Ja kui taru pihta pannakse, siis annab regulaarselt teada oma hetkekoordinaatidest 50 - 100m täpsusega.

Jubin ei vaja ei internetti ega toidet - töötab patareidega(kuni 5 aastat kahe tavalise AAA patareiga)

Mõjust mesilastele  -  ma pakun et seda mõju ei eksisteeri. Esiteks lülitab jubin oma raadiosaatja sisse ainult siis kui vaja infot edastada, teiseks tema raadiosaatja on niivõrd madala võimsusega, et näiteks mesinikul kaasas olev telefon kiirgab kümnetes kordades suurema võimsusega.

Jubina hinnaklass võiks jääda sinna 60€ ringi. Suuremates kogustes tuleks ka hind soodsam.

Kas sellise hinnaklassi väljaminek õigustaks ennast taru kindlustusena?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Jubina hind olematu

kui ta ikka töötyab

Pronksmedal (100p.)

jubina maskeerimine

Ehk tuleks jubin peita taru toppe sisse ära (lamaval tarul c' 50 mm, korpustel 25-ne peno ja n.ed.). Muidu *paha* rabab vidina laeküljest ära ja paneb haamri alla, aga korpuse sees peidetuna ta ei tohiks ära aimata kas on midagi kahtlast.

Minul on paar aastat käidud enne meevõtmist tarude kallal ''lüpsmas'': nimelt on mett täis raamid kaasa viidud, ära vurritatud ja kohe tühjad raamid tagasi tarusse ka toodud (et ei oleks aru saada, et on taru kallal käidud), paaril-kolmel perel on sellise toimingu peale emad ka hukka saanud!

No minul oleks selline jubin-vidin küll kohe marjaks ära kulunud! Kr. ise olen noorest peast lennukeid remontinud ja kõiksugu elektroonikat ja n.ed. ja selle peale ei tulnudki, et midagi sellist (jubin) valmis meisterdada! LÕPP TUBLI OLED THUCAR !

serk- Tartumaalt

Pronksmedal (100p.)

jubina-vidina hinnaklass

mis puutub * jubina* hinnaklassi, siis tootjale on ta ehk odavki. Mõni mesinik ehk krimpsutab küll nina, aga tegelt 60 raha ei tohiks olla meeletult palju, ega seda seadet iga aasta ju ostma ei pea. Ja kõik see hinnavärk ongi ju nii nagu ta on kõigi selle mesindusinventaariga. Näiteks puidust tooteid (raame, vaheliiste, kandekaste) no mittekuidagi kohe ei tasu teha (lihtsalt valmistatakse, et kasvõi midagigi teha pikal talveperioodil)

Aga jõudu ! 

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ain pilt

mis moodi see jubin siis toimetab

Väidetavalt internetti ei vajavat, aga kuhu see signaal siis liigub ja kus kohalt siis seda infot näeb või lugeda saab? Või on tegu mingi sim-kaardi laadset asja kasutava tootega? Pisut selgitust ei teeks paha ...

Pronksmedal (100p.)

Jubin toimetab ikka üle interneti

Lõppkokkuvõtes jõuab info ikka Internetti ja sealt kasutaja telefonile, emailile või on lihtsalt vastavast veebiksekkonnast jälgitav. Lihtsalt lõppkasutaja ei pea selle netiühnduse pärast pead vaevama. Jubin edastab oma infot vastuvõtjatele, mille tööraadius on 50km kandis. Need vastuvõtjad on varustatud netiühendusega. 

Minu silmis mesitarude valvamiseks sobilikuks muudabki sellised jubinad just see asjaolu, et täielik tehnikavõhik võib selle omale soetada, kruvida tarule külge ja natuke kasutusjuhendis näpuga järge ajades saab ka oma telefoni/e-maili seadistatud, et info õigesse kohta jõuaks.

Serk - jubin ei ole mul enda tehtud. Ikka suured tootjad asja taga lihtsalt tehnoloogia on selline mis meil veel eriti levinud ei ole.

Kui suured tootjad asja taga,

Kui suured tootjad asja taga, siis ei teeks viide kodulehele paha.

Pronksmedal (100p.)

Tootja info

Tootja infoga hetkel veel ei lehvitaks kuna läbirääkimised on veel pooleli. Kui aeg käes, siis saan juba detailset infot jagada.

Pronksmedal (100p.)

"Jälitusjubinad."

Üht-teist sellist on juba praegu võimalik koju tellida nii umbes 35EUR-iga!Toksige sisse    https://www.aliexpress.com   ja sealsesse otsingusse: VJOYCAR T12SE !

Pronksmedal (100p.)

Traditsioonilisi GPS jälgijaid on küllaga

Neid traditsioonilisi GPS jälgijaid/jälitajaid mis tahavad vaba taevast peakohale ja lepingulist SIM kaarti sisse, on jah turul juba pikemat aega saada. Paraku just need kaks punkti muudavadki sellise seadme vist enamus mesinike jaoks ebaatraktiivseks.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

mul küsa

Thucar kirjutas:

Neid traditsioonilisi GPS jälgijaid/jälitajaid mis tahavad vaba taevast peakohale ja lepingulist SIM kaarti sisse, on jah turul juba pikemat aega saada. Paraku just need kaks punkti muudavadki sellise seadme vist enamus mesinike jaoks ebaatraktiivseks.

 

mul selline küsa. kõik kena, panen jubina taruse, kus iganes, ja jubin peab 1 komplekti patareidega 5 aastat, aga vasuvötja tahab netti, voolu ja köike muud, kuid köigil mesinikel pole pered kodu juures. on kaugeml kui 50 km raadiuses. kuidas on sellisel olukoras vöimalik toimetada selle jubinaga.

mobla mastiga on selles mõttes lihtsam et mobla vörk on juba valmis ja see tõttu on interneti ühendus olemas.

Pronksmedal (100p.)

Vastuvõtjad

Vastuvõtjate paigutamine üle Eesti jääb minu kohustuseks. Iga mesinik ei vaja personaalset vastuvõtjat oma jubinate jaoks vaid kõik kasutavad ühtset võrku. Loomulikult oleks tore kui saaks kasutada olemasolevat, näiteks mobiilside võrku. Paraku tundub mulle, et ka kõige soodsamad Internetiühendusega mobiilside paketid on suhteliselt kulukad kui arvestada üks SIM kaart taru kohta. 

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Cardo pilt

Kas  AAA patareid ikka peavad

Kas  AAA patareid ikka peavad paar talve vastu välistingimustes meie oludes ? Kas patarei tühjenedes annab sellest teada või on lihtsalt tumm? Lamavtarus on  mõeldav selle seadme peitmine katuse külge,  annab iga oma külastuse puhul ka kohe teada ja ei pea külastusgraafikut enam täitmagi Smile,  korpustarus tuleb mõni sein  kruvitav teha ja üle värvida. Korpustel  lihtsam katus maha jätta ja jälg kaob.

internet

Üks asi, mida võiks samuti mõelda on IoT ehk asjade internet. Katsetan hetkel kahes tarus temp ja niiskuse andurit (Hostabee), mis edastab andmepaketid üle Sigfox IoT võrgu. Ma usun, et mistahes muu anduri saab samuti selle abil tööle. Hetkel on veel mure see, et levi ainult Tallinna ja Tartu ümbruses, aga rääkides nendega, arvasid et IoT on tulevikus arvestatav asi, sest energiakulu seadmetele ja andmete saatmisele on tunduval säästlikum, kui tavapäraselt vaja.