Ema hukkunud?

Pronksmedal (100p.)

Paluksin kogenud mesinike nõu.

Täna tegin põhjalikuma läbivaatuse. Hauet ei olnud, mune ka ei paistnud (prillid jäid ninale panemata) samas on soojade ilmadega pidevalt korje käinud - tänagi oli lennuavas tihe voorimine. Kärgedes oli näha nii õietolmu kui nektarit.

Nüüd siis minu küsimus - kui ema on hukkunud, kas siis käiks aktiivne korje ning pesa koristus? Samuti, kas ei peaks praeguseks sel juhul olema arenenud vääremad?

Hetkel tundub, et parim abi mida mummidele pakkuda saaksin, oleks mõnelt mesinikult munade ja vakladega raam soetada. Kui ema sai otsa, on neil võimalus uus ema kasvatada. kui ema on elus, siis saavad lihtsalt tööjõu täiendust...

PS: tegu sellesama künataru perega mis kevadesse tuli väga suurte kadudega.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Minul oli sama olukord alles

Minul oli sama olukord alles eelmine aasta ühes tarus. Ema oli olemas aga munemisvõime oli kadunud. Mesilased lendasid ja korjasid tolmu jaanipäevani, siis raputasin taru tahjaks ja läksid kõrvalolevatesse tarudesse. Mingit vääremade arengut ei olnud.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Ema kadunud,ei mune

sel juhul ühendada nõrga perega,kevadel on ema ligi pere hinnaga

Pronksmedal (100p.)

Sarnane kogemus!

Möödunud kevadel oli mul ühe perega sama seis. Lootsin samuti teistest peredest haudme- ja munakärgede andmisega pere üles turgutada, kuid tulemuseks oli ikkagi vääremade pere. Ka see vääremade pere korjas tolmu ja nektarit suht usinasti, kuid lõpuks puistasin ikkagi pere laiali ja viisin taru sealt minema.

Praegu poleks ka munakärje andmisest kasu, sest vähemalt oma perede tänasel läbivaatusel ei leidnud ma ühtki koorunud leske. Lesed peaksid aga väidetavalt vähemalt kuu aega enne noort ema koorunud olema, et neist "asja" oleks!

Pronksmedal (100p.)

Valikuid napib

Eks ta selline õlekõrrest haaramine mul ole. Hea meelega talitaksin Laanemesiniku õpetussõnade järgi. Paraku ühe mesipuuga mesilas pole kellegagi kokku panna. Päris niisama käed rüppes ei tahaks ka pealt vaatama jääda kuidas pere hukkub.

Naabrimees lubas ühe haudmeraami eraldada. Eks siis näis, on sest abi või mitte.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Pakun valiku

nõrga pere mamma 70 euri

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

pere ilma emata

tere

minu soovitus on"

raami andmisega pikendad pere elu iga kuid tulemus on ligi kaudu 0

kuna  töenäoliselt on peres sügisel  ema salaja vahetus toimunud, kuid vihmaste hilmade töttu se ema paaruda ei saanud.

ja sellepärast mune ja vaklu pole, kuid ema olemas, ja korje käib.

perelele raami andes vöivad ema kuppu teha aga vöivad ka mitte.

kui kupu teevad ja ema koorub, siis ema paaruda ei saa, kuna leski pole. kuna tugevamad pered hakavad esimesi leski alles  tegema, kuid lese koorumiseni kulub 24 pääva ( kui mälu ei peta) aga emal   17 pääva. sinna lisanduvad veel sugu küpsemise päävad. nii et juuni alguseks peaks lesed alles sugu küpsed olema

ainuke sobiv lahendus on    nörga perega kokku tösta kui on. Vöi osta üks pere  ja naad kokku tösta. juunis kui pere tugev , pered uuesti lahku tösta ja lasta siis uus ema teha ( nii nimetatud  poolitada pere).

Kui aga   kokku hakkad töstma  pead ema ülese otsima selles peres kus ema ei mune.

muna raami võid sellegi poolest panna siis nääd kas hakavad kuppu ehitama vöi ei, ja samas saavad noori mesilasi juurde.

 

edu sulle.

Pronksmedal (100p.)

Ema munemisvõime

Jah Emade munemisvõimega on probleeme küll ja veel olnud, neil ka omad haigused (nagu naistelgi, ja jättes seejuures kõrvale lestatõve)

Piisas Thucar Teie mesipere Emal sel pikale veninud kõhedal Eestimaakevadel veidi külma saada ja ongi munemisvõime probleem käes !

Kingiks Thucarile ühe ületalve Ema, aga tema pere ei pruugi seda vastu võtta, ja siis on vaev asjata. Ja meie vahemaa on ka nii nagu ta on !

Sergei-  Tartumaa.

Pronksmedal (100p.)

Pöidlad pihku

Täna sain naabrimehe tarust raami hauet. Valisime just sellise raami kus olid hästi noored vaglad ja ka mune. Lõikasime tema Eesti raamil alumise ja külgmised liistud ära, trimmisime kärje künatarule sobivaks ja asetasime olemasolevate kärgede vahele. Koos haudmekärjga lisandus ka kärjetäis mesilasi. Need kolmnurgad, mis kärje alt nurkadest ära lõikasime, asetasime ka haudmeruumi, kõige viimase kärje ja vahelaua vahele. 

5 päeva pärast piilun sisse ja kui kõik läheb hästi, siis loodan emakuppe näha.

Head meelt tegi ka pilt naabrimehe tarudes. Leskesid kõik kohad täis ja ka lesehauet omajagu. Nüüd peab hakkama ka regulaarselt oma sülemipüüniseid kontrollima.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Ka nii saab ,kui

toodang ei ole tähtis,tunned rõõmu mummude suminast ,tutvud nende tegevusega 

tegev usega tarus

Pronksmedal (100p.)

Toodang

Toodang on minu puhul tõepoolest alles üks päris tagumise otsa eesmärkidest. Kuigi käesoleva aasta ideaaleesmärk oleks talvele vastu minna 4 perega, siis peamiselt seetõttu et probleemide tekkimisel oleks rohkem mänguruumi ja ressursse hädasolijate abistamiseks.

rahutu sumin tarus

Tere, kas rahutu suminaga ja ilma munade- ning haudmeta pere on kindlasti ilma emata vöi vöib olla neil ka mittemunev ema olemas? Pean siin silmas just seda, et kas sellist peret möne pisema perega ühendades on tarvis ema otsima hakata vöi rahutu sumin on kindel märk ema puudumisest.

Pronksmedal (100p.)

Veel 20(+-5) päeva vastu pidada...

Käisin piilusin tarru. Kärg oli ühest servast taru seina külge kinni ehitatud - kärje parajaks lõikumisel jätsin meelega küljed vastu taruseina et minimaalselt hauet kaduma läheks.

Ei hakanud seda kärge hetkel seina küljest lahti lõikama hirmus mõnele emakupule liiga teha. Piilusin kärgede vahelt sisse ja uurisin palju sain. Üleval pool oli näha kaks emakuppu, seda mis allpool toimub, ei tea.

Kuna täna oli 4. päev haudmeraami andmisest, siis teoreetiliselt peaks homme kupud kaanetatud saama ja siis omakorda 8-9 päeva pärast võiks esimene ema kooruda. Sinnamaani hoidun taru liigselt torkimast ja lasen mesilastel toimetada. Koos raamiga saadud peotäis mesilasi kulus samuti hädasti ära. Minu ületalvitunutel pole neid elupäevi enam teoreetiliselt palju jäänud ja uue ema munema hakkamiseni kulub veel suurusjärgus 20 päeva.