Paarumispere moodustamine

Mul on küsimus paarumisperede jahedas hoidmise kohta enne paarlasse viimist. Miks see vajalik on? 

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

Et lennumesilased ära ei

Et lennumesilased ära ei lendaks, kui lennuava avad.

Nii nagu aru olen saanud,

Nii nagu aru olen saanud, pühitakse ju paarumistarru noored mesilased haudmekärgedelt mitte lennumesilased. Teiseks toimivad paljud kasvatajad nii, et pered moodustavad peale lõunasel ajal kui enamus lennumesilasi on väljas ja viivad valmis tehtud paarumispered paarlasse õhtul kui lendlus on lõppenud ning avavad lennuava siis. Mulle jääb ikkagi arusaamatuks milline see õige tegevus on, miks osad ikkagi hoiavad 4 päeva neid keldris? 

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

paarumis tarud

paarumis taruse ei pea tingimata  ainult haudme mesilasi panema, vöib ka ainult lenu mesilastest teha, ja ka lenu ja haudme mesilastest.

Pöhjus miks soovitatakse teha  haudme mesilastest on see et haudme mesilased vötavad köige kergemini uue ema omaks.

soomes  minu praktika ajal tehti paarumis tarud   vargile tulnud mesilastest. Mesilased olid need kes  ründasid mee vuritus ruumidesse,kärgede ladustamis ruumidest, koguti kokku ja, paarumis taruse, uus ema ja  viluse, vöi keldri, et nad üle ei kuumeneks. ja paar korda päävas pritsiti  juua.

selle 4-5 päävaga ehitasid mesilased  kärjed ülese ja kui ema vöeti vastu siis viidi paarlase. selle 4 pääva mõte on ikka see et köik mesilased jääksid paarumis taruse.

mul oli seike juhus tegin paarumis tarud.    vötsin 3 pöhi perest mesilased kärje kasti, samal öhtul jagasin paarumis tarudesse laiali ja järgmisel pääval viisin paaruma. 1 nädala pärast avastasin 10 paarumis tarust olid köik mesilased 3 paarumis taruse kokku kolinud, paarumis tarud umbselt mesilasi täis. ülejäänud tühjad tarud ,ainult ema, ja mõned vargad paarumis tarus.

Kuna mesilased koju lennata ei saanud kuna olid toodud 3 km kaugusest krupist,siis valisid paarumis tarud.

4 pääva on ikka selleks et tekiks pere tunne paarumis tarus.