taruvaigu eraldamine vahast

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Raivo pilt

tere foorumirahvas.

Ehk oskab keegi aidata. Otsin kindlat meetodit vaha ja taruvaiku üksteisest eraldamiseks. Nimelt puudest, raamidest ja kastidest olen küll taruvaigu kokku korjanud, kuid tal on palju vaha sees. Siinjuures ei mõtle ma külma vee teooria trikki (üks vajub põhja teine ulpleb veepeal eraldamist) vaid ikka 100% eraldamist. Sest veeteooria peab vaid pooleni paika. Kuna tükid, mis on nii vahased kui taruvaigused ikka ära ei lagune.
Ideed endal:

1. Kuumutada seda taruvaiku nii 80 kraadini- sealmaal vähemalt sulab vaha kuskil. Lootes, et tekivad kihid ja taruvaik ei seguneks rohkem vahaga.
2. Üritada ikkagi purustada kõik "jahuks" ja siis katsetada vee meetodit- siis peaks kõik üksteisest ikka lahku saama.

Siiani olen taruvaigu nurgataha saatnud, kuna sellega ei ole midagi teha. Ning puhastamisele läheb liiga palju aega. Seeaasta mõtlesin, et EHK korjaks ta kokku ja kaeb edasi.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

taruvaigu eraldamine

100% kindel on ainult surm ja maksud. Aga ligilähedase tulemuse saad kui vahast lahustad taruvaigu välja piiritusega, korralik kodune toodang kõlbab ka. 10 liitri vaha-vaigu segu kohta võtad 30 liitrit kanget alkoholi, segad ära ja ootad umbes kuu, selle ajaga lahustub taruvaik. Aktiivselt segades lüheneb lahustumisaeg tunduvalt. Nüüd kurnad ja selitad kuni saad selge pruuni vedeliku. Edasi aurutad piirituse välja ja saad ühe törtsu väga hästi lõhnavat saapaviksi välimusega ülikallist ollust.
Tegelikult on idee nr.2 ainus mõistlik ja odav lahendus.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ain pilt

taruvaigust

nii palju , et selle taruvaigu , mis tuleb raamidelt , tarust ja pulkadelt - soovitan kasutada enda ja tuttavate tarbeks , kas siis lahustatud kujul piirituses või kanges alkoholis ...
kuid , kui on soovi saada puhtamat taruvaiku , siis soovitan kasutada taruvaigu kogumise reste ja rullikut -

piirituse väljaaurutamisel segust on jälle see asi , et seade oleks nagu samakaaparaadi ehk destillaatori nägu ja tegu ... muidu kaotab ju kallihinnalise piirituse ...

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Raivo pilt

hmm Ehk oleksid sa nii kena

hmm
Ehk oleksid sa nii kena ja seletaksid millised need restid ja rullik välja näevad. Sest ausalt ma ei ole varem taruvaiguga terelenud. Õietolmuga sai tegeletud paar suve, kuid lõpuks läks liiga aegavõtvaks kätte.
Samas hea oleks kui saaks ka kasutusjuhendi kuidas neid reste ja rullikut kasutatakse üldse. Kuidas/kuna paigutatakse puusse ja kuna puhastatakse.
Piirituse meetod isiklikult ei istu eriti, kuna kulud läheksid sammuti väga suureks. Pole mõtet kulutada piiritusele paartuhat eeki, kui kasum on vaid paarsada.

mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

Taruvaigu kogumisresti pilt

Raivo kirjutas:
hmm
Ehk oleksid sa nii kena ja seletaksid millised need restid ja rullik välja näevad.

Taruvaigu kogumisresti pilt:
Taruvaigu kogumisrestid

Vaata siit juurde : http://www.mesindus.ee/node/473

Rulli kohta ei oska öelda.

Taruvaigust

Vee m3etod oli moes 10-15 aastat tagasi. Venemaal müüdavat taruvaiku ei lubata enam märjaks teha. Parim osa vaigust pidi vette jääma?
Ratas on restivahe laiune 7-8 hambaga alumiiniumist või roostevabast terasest tehtud ja kõige raskemini saadav asi siinjuures. ................kodus teha reeglina ei õnnestu. Ei saa õiget hammastevahelist sammu.
Ja kas ikka tasub 100% taga ajada. Võib ju lahusesse veidi rohkem puru panna.
Lahusest veel. Kadunud Enn Lõuk ja ka venelased ei soovita siin kanget piiritust. (puhast 96%)
Parim on kodune kange samakas või poeviin 65-80 %
Ja veel segu kangusest. See ei tohiks olla alla 25%.St. vaiku vähemalt 25g 100ml piirituse kohta.
Selline soovitus vene teenelistelt arstidelt kes iga päev tegelevad inimeste raviga.Lahjema segu toimeaeg liiga pikk ja mõju küsitav