Mesilasvahaküünlad.

Mesilasvahaküünalde tahti. Kes soovib? Soomest. Tel. 57410557. Samas pakkuda ka mesilasvahaküünalde valmistamise teenust. Pärnus.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

küünlataht

Ära lase end ebameeldivatest inimestest häirida! Olgem optimistid! Smile
Ja nüüd vaata järgi, mida pakub `Vunder` http://www.vunder.ee/index.php?page=2
Mina sain omale küünlatahti igatahes sealt.
Rahulikku jõuluootust!

veel küünlatahist

Tundub tõesti, et tahi leidmine vahaküünalde tarvis polegi nii lihtne, kui arvata võiks. Puutusin ka ise antud küsimusega kokku paari aasta eest ning abi sain samuti lõpuks firmast "Vunder", milline tegutseb Tallinnas Pirni 5 (Hipodroomi vahetus läheduses) kunstikaupade jae- ja hulgimüügiga. Tavaliselt on neil ikka paar-kolm erinevat mõõtu tahti laos olemas ja igati meeldivad teenindajad on lahkesti nõus ka meetrikaupa tahti müüma(täispoolid on tavaliselt 100 m). Kuna mesilasvahal/mesilasvahaküünaldel on omadus põleda tunduvalt kauem, kui parafiinipõhistel, siis võib nende valmistamiseks kasutada üht ja sama tahti nii peenemate (tordi/kiriku) küünalde valmistamiseks, kui ka keskmiste majapidamisküünalde sarnaste tarvis (endal järele proovitud katse-eksitus meetodil), mille hind on ca 4.-/jm. Pole küll aimu, millise hinnaga siinsed nn."vahendajad" antud kaupa pakuvad, aga 4.- meetri eest, ei tohiks selliste eksklusiivsete küünalde juures küll mingi eriline väljaminek olla, samas kvaliteetne kaup käes ja närvid korras.
Mis võib olla jõuluõhtul mõnusam, kui vaadata kuusel omavalmistatud vahaküünlaid põlemas...ja veel oma mesilast pärit vahast.
Ilusaid peatselt saabuvaid pühi ja edukat küünaldevalmistamist kõikidele siinsetele mesinikele!

vahaküünal

valt Ehk keegi selgitaks kuidas ta küünlaid valmistab. Jõulud tulemas

Nagu ennemuistegi...

Eks see kodune küünlavalmistamine käi ikka nagu ennemuistegi käsitöömeistritel, kus peenemad küünlad tahi korduval vahasse kastmisel saadi, jämedamad aga kõikvõimalikke vormidesse valati, kus eelnevalt taht tsentrisse fikseeritud. Ei soovita ohutse mõttes kellelgi vaha otse pliidirauale asetatud anumas sulatama hakata, vaid kasutage ikka topeltanuma põhimõtet, kus suuremas aetakse vesi ca 80-95 kraadini (vaha sulab teatavasti 70 kraadi juures), milles on omakorda anum vahaga. Mõned, kel vaha ja viitsimist napib, kasutavad lihtsalt valgete tavaküünalde katmist vahaga, kastes olmasolevad küünlad mõned korrad sulavahasse ja on samuti efekt olemas - tõsi, mitte nüüd võrreldav eheda ja läbinisti vahaküünlaga, aga mõnusa vahaaroomi annab ruumi seegi ja lähemalt uurimata petab ära küll. Kes aga veelvähem viitsib teemasse pühendada, võtku kapiotsast (eeldusel, et on mesinik) vahast kärjepõhi, ajagu saun ca. 60 kraadini ja keera laval kärjepõhi rulli (annab keerata nagu kapsalehte), olles eelnevalt ka tahi tsentrisse paigaldanud. Põleb tunduvalt kiiremini ja kipub jooksma, kuna pole ikkagi täisvaha küünal, aga asi seegi, kuigi pisut "odava" maiguga. Ja kes üldse teemasse aega, tahtmist ega fantaasiat ei viitsi panustada, kuid siiski vahaküünla ainulaadsust ihkab kogeda, võib jalutada läbi Tallinna vanalinnas asuvast "Loitsu Keller" ´ist, kus üsna mitut mõõtu kvaliteetseid täisvaha küünlaid müügil.
Head meisterdamist ja advendiaega kõigile!

küünal

valt Tänan vastuse eest. Soovin kõigile mesinikele rahulike Jõule!

mesindus.ee haldajaHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Eemaldasime artiklile

Eemaldasime artiklile esimesena lisatud kommentaari kuna selles sisaldunud tõsised süüdistused oli kirjutanud anonüümne autor.

mesindus.ee

Küünlataht

Pühad küll nüüdseks läbi, kuid teadmiseks huvilistele, et erinevas läbimõõdus küünlatahid on täiesti olemas ja saadaval.

Sooviks saad

Kust ja kuidas seda tahti hankida oleks võimalik. Palju ka maksab.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Isamesilased pilt

võimalus müüa küünlaid ja tahti jätkuvalt otse tarbijale

http://www.mesindus.ee/node/563
______________________________
Toimub reklaami vastuvõtt raamatusse
„Mesilatooted koduapteegis ja –köögis”
sobib hästi mee otseturustamisest huvitatule ja
teistele mesindusega seotud isikutele ning ettevõtetele.
Täpsem info gsm 55906733

Soovin küünlatahti osta

Paluksin konkreetset infot, kuidas ja kust (Peale Vunderi) saab peenemat küünlatahti osta. Kindel ostusoov olemas. Vunderi taht on liiga jäme ja mesilasvaha küünalde jaoks sobimatu. Ootan pakkumisi:viljar1000@hot.ee

Tõsine jama!

Lugesin minagi seda lugu küünalde valmistamisest ja otsustsain ise ka teha. Hankisin tahti,leotasin sulavahas ,võtsin veerandi soojendatud kõrjepõhja ja keerasin rulli.Nii lihtne see ongi! See kõik toimus reede õhtul.Hoidsin põlevat küünalt käeulatuses ja püüdsin veel lehvitamisega häid aroome ninna tõmmata. Ei tundnud küll mingit head lõhna nagu kärjepõhjal endal on. Umbes pool tundi oli küünal nina all. Laupäeva hommikul oli nina paistes ja valus, ka väikest palavikku kahtlustasin, aga olin lubanud pojale appi minna ehitustöödele. Tegime siis terve päeva väljas tööd, pimedani.Õhtul oli juba palavik 37,8´C .Kobisin varakult magama,et uni ka hea ravim.Hommikul juba silmad paistes ,põsed kuumavad. Kõige ehtsamad allergia tunnused. Ja samasugune palavik õhtuni.Töö jäi muidugi pooleli.Ja nüüd tuleb küsimus mesinikele, keemikutele ja meedikutele: Kas on võimalik,et vahas ladestuvad ravimite ja kemikaalide jäägid,mis vaha põledes lenduvad ja sellist jama tekitada võivad? Vaha on ju korduvkasutuses ja sulatamise ajal pole sellist kõrget temperatuuri. Täna juba kolmas päev,aga aru ei saa,et paremaks läheks. Nägu paistes,nagu sopajoodikul,ninast parem ei räägi. Arst ei mõistnud ka muud kui mingit hormoonsalvi kirjutada.Ma ise oleks sellega ettevaatlik. Kas on ka kellelgi lugupeetud foorumikasutajatest selliseid kurbi kogemusi?

Jututoa moderaator

hirmsad asjad

Tõepoolest on täheldatud jubedaid kogemusi, mis kaasnevad mõningases teadmiste puudumises. Juba ürgsel ajal märgati, et tuldpurskava mäe otsast alanud kollane elu võib jätta oma jälje, kui seda käega katsuda või muul moel kehaga puudutada. Iidsetel kaljujoonistustel avastas maadeuurija dr Dave Firenose täpselt Teie kirjeldatud tunnustega inimfiguuri, punetav nina ja eemal lõke. Samas D. Firenose märkis, et teised joonistusel toodud inimesed olid maalitud lõbusatena ja tundusid kogunisti naervat punetava ninaga koopainimese üle. D. Firenose raamatus "Why people can not learn" toob doktor paralleele eelajaloolise inimese ja kaasaegse homo sapiensiga, milles kirjeldab "tulenuusutamisega" kaasnevaid ohte ja püstitab küsimuse "miks seda tehakse tänapäevani". Soovitan soojalt lugeda. Peaks olema võimalik laenutada igast raamatukogust, kuid tavaliselt ei teheta millegipärast esimesel küsimisel anda. Enamasti piisab pealekäratamisel siiski soovitud tulemus saavutada. Raamatu lõpus on ka tabelid erinevate ravimite ja kemikaalide tekkeprotsessist ning nende võimalikust kõrvalmõjust (hiigelmesilaste hallutsiooniline nägemine, tuntud keemikute nägemine unes jne). Hormoonsalvi võiksite ikkagi julgelt kasutada koos vietnami salvi ja jänesekapsaga.
Head lugemist ja tervenemist

mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

exit, aitäh lugemissoovituse

exit, aitäh lugemissoovituse eest Laughing out loud

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Vahaküünaldest

Tule nuusutamine pole vast tõepoolest parimate ideede killast, hingad ju ikka põlemisjääke ja CO-d sisse. Samas olles ka ise vahaküünlaid teinud pean tunnistama, et nende põlemisel tõepoolest märkimisväärseid aroome ei märganud. Mulle tundus, et vahetult valmistatud värske küünal lõhnas tunduvalt rohkem kui hiljem põlemise ajal.
Küünlad sai tehtud oma mesilast pärit kärjekaanetisest sulatatud vahast ja ebameeldivaid kõrvalnähtusid ei täheldanud.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

Vahaküünlad

Ma tean ühte tädikest kes teeb kirikule vahaküünlaid ,3kg masilasvaha + 1kg parafiini ,sulatab kokku ja valab vormi.Parafiini lisab selleks ,et peenikene vahaküünal kipub käeshoides pehmeks minema ja vajub kõveraks . Nendel küünaldel lööb küll põlemisel mõnus vahalõhn ninna .

Hakkab vaikselt ...

...järele andma see jama.Palavik tasapisi langeb ja paistetus ka. Parem põsk(küünlapoolne) on veel nagu hamstril.Võtab lihtsalt aega. Aga see,kes arvab,et ma ennast lihtsalt tulega ära kõrvetasin küll eksib. Nii see ei olnud. Küünal oli mul tumba peal tugitooli ees. Ise istusin ja vaatasin telekat. Leek oli ninast ca 70-80 cm kaugusel. Võibolla isegi rohkem. Ja umbes pool tundi. Aga oma küsimusele ei ole ikka ammendavat vastust saanud. Küllap oleks parim vastaja keemik-arst-mesinik ühes isikus. Kas selliseid on? Ja kas nad siin ka käivad? Küsimusi on alati rohkem ,kui vastuseid. Inglise keelt ei loe,vaid mõne üksiku lausega saan hakkama.Googeldamine ei andnud ka mingeid tulemusi selle mr Firenose kohta.

Jututoa moderaator

üks isik

Kahjuks ei ole enam meie keskel inimest, kes vastaks keemik-arst-mesiniku staatusele. Ma just vaatasin, et ka tema kasutajanimi , "suppository", on juba kustutatud. Kahtlemata oleks praegu tema asjakohased märkused teretulnud, kuid loodan, et midagi on tema õpetustest ka ülejäänud foorumlastele meelde jäänud. Oli juttu ka nn "blubber-cheeked" (punnpõsksuse) sündroomist, mille kõige tõenäolisem tekke ja jäävuse põhjus on enamasti närvid ribadeks kulutanud naisterahvas. Olete viimasel ajal kontrollinud abikaasa tervislikku seisundit?, sest suures küünlanuusutamise tuhinas võisite mitte tähele panna naisterahva aktiivset tegevust, mis võis päädida Teie näo iseärasuste tekitamisega. Võin täiesti kindlalt väita, et küünla põlemisest tekkinud võimalikud keemilised ained ja kuumus ei saa nii pikaaegset reaktsiooni tekitada. Mis puutub lugupeetud dr Firenose andmetesse Googles, siis loomulikult teda sealt ei leia. Tegemist on omamoodi illuminaadi ja nõiaga, kes hävitab nii Googlesse tema kohta pandud andmed, kui ka andmete lisaja. See peaks ju küll üldteada olema.

küünla vormid

Küünlatahi pakkumist on aga kas keegi küünla vorme ka pakub? Kas Eestis kusagil müüakse küünlavorme?

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

Vormid küünalde valmistamiseks

Vaata küünla vormidest infot siit: http://www.hobipunkt.ee/pood/?kuunlavormid,269 , http://www.avilandra.ee/index.php?kat=21 pole just palju aga midagi siiski .

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Joogipudel

Ka tavalisi erineva kujuga joogipudeleid, saab kasutada väga edukalt.
Hetkel ei viitsi fotokat krahmata, aga hiljem riputan mõned näidised siis-ei noh, ma ikka panen fotoka sooja ja teen õhtuks mõned pildid Smile
Üks tähelepanek on selline, et kui vahaküünla ära kustutad, siis uuesti süütamisega on veidi raskusi.

vahaküünlad

...on palju lihtsam ja ilusamaid küünlaid teha,kui siin näha.Kunst kärjest saaks väga ilusaid küünlaid???Immutan ise puuvillast lõnga,mida käsitöö poodides müüa.Päris odavalt käes/100m-35EEKu. väga hea kasutada tahtideks ja vormideks kasutan ära põletatud klaasist küünla vorme ja ka teeküünla vorme.
Paneme fantaasia tööle,jõulud lähedal ju....