Vahaussid

Kas keegi teab midagi vahaussidest?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

"vahaussid"

Aga äkki siiski tahad teada midagi kärjekoist ja tema vastsetest? Kirjelda, kus ja mis tingimustel.

Vahaussid

Kuna gekodele jt.sisalikele on vahaussid e.ingl.keeles peaks siis waxworms olema,väga väärtuslik toidus,tahaksin omale nende kasvatuse rajada(mul on arvestatav hulk roomajaid kodus=).
Et vahaussid pidid mesinike hirm olema,ei osanud mujalt otsima hakata kui siit foorumist.Kes parasjagu nendega kimpus,äkki korjaks mulle neid elukaid nii palju kui võimalik.....
Ei tea neist muud kui et on valged rasvased tõugud.Kas need võivad olla kärjekoide vastsed?

On suur ja väikekärjekoi.

On suur ja väikekärjekoi. Emane muneb umbes 2000 muna, munast 9-10 päevaga röövik kes toitub kärjes 20-25 päeva ja nukkub. Suve jooksul kuni 3 põlvkonda. Kõik see toimub 30-34 kraadises temperatuuris. Jahedamas areng aeglustub ja 10 kraadi juures peatub. -10kraadi tapab kõik arenguvormid. Kärjekoi muneb väga meelsasti tumedasse suiraga kärge mis on soojas ja kus puudub tuuletõmme. Soovitus koi kasvatajatele, kärjed lapiti lahtisesse kilekotti ja ahjutaha. Asi toimib ainult suvel kuna talvel koi ei lenda. Täismunetud kärjed jahedasse, kust neid vastavalt vajadusele saab ahjutaha sooja tõsta. Teooria on ilus ja äkki annab isegi väikese äriplaani mõõdu välja, mõtlesin pangale laenu saamiseks.
Julge pealehakkamine on pool võitu.
PS. Mesinikud ei lase asja niikaugele, et mingi kärjekoi nende vara hakkab hävitama.

vahaussid

Tänud info eest.
Ei kujuta ette siis,kust neid ussikesi saada:(

n.n. vahaussid

Kui kasutaja "Sibelle" veel otsib vastseid, siis oleks pakkuda rammusaid kärjeussikesi. Tel. 5167526

vahaussid, koivastsed

lisan veel, et need on maitsvad elukad kaladele. Nimelt on mul hobi veel kalastamine. Kui teised hävitavad neid, siis mina lausa soodustan nende kasvu. Kevadeti võite avastada, et mõni pere ei pidanud talvele vastu ja kogu taru on laipu täis, siis mina jätan ühe taru puhastamata. Kärutan taru mesilast ca 150 m kaugusele. Tarust korjan meest tühjaks söödud kärjed välja, jätan ülejäänud (5-6 raami) sisse, lennuava sulen ja soojamati jätan peale, mis veel tähtis - vaheliistud ära ja surun kärjed kokku. Koiliblikas saab sisse - hakkab sigimine. Kogu suvi kuni hilissügiseni on hooleta kalasööt (meelispalaks latikale ja särjele). Proovige

kärjekoi ja tema vastsed

kui kellelgi on taas kord tekkinud mesitarusse need elukad,siis äkki raatsiks need mulle eraldada.
Läheks teisele katsele neid edasi kasvatada.Muide,isegi kõige pirtsakamad gekod sÕid neid vahaussikesi väga aplalt.
Eelmise satsiga oli nii,et panin nad suurtesse purkidesse,peale tihe võrk,söögiks ja paljunemiskohaks kasutatud kärjed.Soojas olid terraariumide lampide kohal.Koisid tekib siiani veel ,aga uusi vastseid ma küll näinud ei ole.