MESILASED

Mis võib olla põhjuseks,et mõned mesilased lendavad praegult detsembikuus tarust välja.Nii 4-5 mesilast taru kohta.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

detsembrimesilased

Korralikult sügissööda kättesaanud mesilased on kärjed täitnud silmini, suur osa kobarast ei asu võimaluse korral kaanetatud meekärjel, vaid eelistab olla meeosa alumisel piiril, st. osa kobarast asetseb juba tühjaks söödud kärjeosa peal ning sooja hoidmiseks poevad mesilased neisse tühjadesse kärjekannudesse. Kui raamidealune ruum võimaldab, ripub kõige alumine ots talvekobarast õhus, raamidest allpool. Kuna toiduvarusid ei ole veel nii palju ära söödud, et kobar ülespoole peaks liikuma, samas on ilmad normaalse talvitumise jaoks liiga soojad, siis talvekobar laieneb, ning pigem allapoole kus on ventilatsioon parem. Nii "valgubki" kobara alumine osa mööda tarupõhja laiali ja takistab omakorda jaheda õhu vajalikku liikumist tarus, tarusisene temperatuur tõuseb veelgi ning asi neil mesilastel siis lennuavast välja uudistama tulla.
Abiks oleks lamavtarus otsamattide tõstmine põhjast umbes paari cm kõrgusele, tagasi vastu põhja võib need lasta alles veebruaris. Võimalik et ka lennuava peaks laiemaks tegema, ära unusta, et erinevalt mesinikest mesilased külma ei karda, nad kardavad pigem niiskust ja nälga.
Loomulikult võivad talvitumist häirida veel hiired ja tihased kes samuti äritavad mesilasi ja üksikud kobarast lahkujad tulevadki lennuavast välja. Tihaste vastu aitab oksa külge riputatud pekk ja taru esiseina varjamine võrguga, hiirte vastu aitab lõks.