Mure

Olen nõutu, nimelt täna lõunaajal sõiteti mul mesitaru ümber. Päeval lükkasin ta küll kohe püsti, aga pere oli ärevil ja jätsin ta õhtuni rahunema. Nüüd õhtul selgus aga, et raamid on liikunud, otsalauad eemaltunud ja sinna oli kobardunud päris palju mesilasi. Kattsin pere tekiga sest ei julgenud mesilsi vägs häirida. Nüüd mõtlen ,et kuidas peret aidata, kas on kellelgi hea idee kuidas saaks raamid uuesti paika nii, et peret väga ei häiri. Kardan, et kui ma neid liigutan siis lendavad mesilased välja ja hukkuvad.

Seda kannet ei ole veel hinnatud

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Jututoa moderaator

to Mesimati

..aga mina tahan teada, kuidas mure lahenes..(viisid garaazi, tegid punase tule all korda?)..tervitan..

Ümberläinud mesitaru

Minu mesilased olid ööseks kaetud tekiga. Õnneks järgmisel päeval oli temperatuur +2 ja ma panin kombenesooni selga ja kindad kätte ning kohendasin pesa. Laiali läinud raamid nihutasin nii,et sain vaheliistudega kärjevahed katta. Sealjuures tuli päris palju mesilasi mind ründama, sain päris mitu surakat. Tegin ka vea, nimelt hakkas mul mesilastest kahju, nad ronisid kogu aeg välja ja raamiliistude tagasipanemisel jäi neid liistu vahele. Nii ma otsustasi siis neid suitsuga pesasse ajada. Tagantjärele arvan et, see polnud õige.
Mesilasi jäi natuke ka osalaua taha, jätsin otalaua ja küljekatte vahele paari cm. vahe, vast poevad otsalaua alt sisse.
Mesilaspere sai tugevalt häiritud. Loodan, et soojad ilmad soodustavad uuesti korralikult kobardumist. Hea kui nad siiski elaksid üle talve.