hiiri palju

Kuna üldiselt kõik kirjutavad siin oma muredest või tähelepanekutest, siis on mul ka mõningaid mõtteid. Kirjutav rahvas on heatahtlik kuid viimasel ajal on mõnele murekurtjale soola värske haava peale visatud. Selle sügise ja sügistalve iseärasuseks on hästi tugev hiirte rünnak mesitarudele. Tegelikult viitab see lumeta talvele,sest näriliste rohkus tagab nende soo püsivuse. Tavaliselt piisas mürgi panekust tarude alla, et hoida hiiri sisseminekust. Tänavu söövad nad mürgi nii seest kui väljast. Mul on 11 peret ja loodan, et nad elavad talve üle. Sügisel langes 2 taru pigem teiste mesilaste kui herilaste ohvriks. Süüdi olin ikka mina ise; murdsin emakupud välja kuid uus ema pani 2. või 3. sülemina minema ja ei jäänudki perre mingit emaalget. Püüan see aasta emakuppe vähem murda.

Tervitustega Kibalnik

Seda kannet ei ole veel hinnatud

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

hiired

Tundub et mürgid on väga lahjad. Teab keegi, mitu grammi hõrgutist peab hea tervise juures olev hiir nahka panema enne kui kellad helisema hakkavad?

hiired

Mina püüan juustu ja lõksuga ja siis naabri kassile annan..

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Hiiretõrje

Aga kas Sa kassiga oled proovinud?

Selleks et hiir tarru ei saaks, peab lennuava olema mitte kõrgem kui 1cm. Veel aitab, kui kinnitada lennuava ette võrk mille silma mõõt on samuti 1cm või veidi vähem. Ning soovitus suveks, mesipuud paiguta metalljalgadele maapinnast ca 35-40cm kõrgusele, jalad määri litooli ja vana õli 1/1 seguga (peab kokku keetma, muidu ei segune), ei roni ainuski sipelgas suvel ega hiir talvel tarusse!

Hiired, kassid

Tänapäeva kassidel on üks pisike viga küljes- nad ei tea et hiired on toit.
Söövad ainult krõbuskeid ja muud plekk-topsi lödi. Kui oled oma kassi silmaringi avardanud ja talle selgeks teinud, et maailm ei ole ainult liivakasti ja diivani vahaline ala siis on ta meie seaduste järgi juba nn. hulkuv kass ja lõpetab pärast paarinädalast puuris olemist oma maise teekonna süsti läbi.

Hiirejaht

Hiirejaht on mõnus vaheldus ja mõnikord päris paratamatu, eriti kui pole kvaliteetset kassi käepärast võtta! Minu kurb tõdemus seisnes selles, et järjekordsel mesilasgrupis olevate tarude välisvaatluse käigus avastasin kutsumatakülalise jäljed. Nimelt keegi oli teinud agaralt purustustööd ühe mesipuu lennuava katte (sügisel panin ava katteks plastmaasist võre, muidu teistel tarudel on metallist ) kallal ja järanud augu mesipuusse. Kui eemaldasin mesipuu katuse, siis avanes uskumatu pilt: kattepadi oli jahvatatud peeneteks tükkideks, ka külgmatid poolenisti läbi näritud,purustustest tekitatud rämps ulatus kahelt poolt pesa poolde kõrgusse ja seda vastikut kusehaisu kogu taru täis. Mõningase kobistamise peale hüppas üks kopsakas (niissuurt polnud varem näinudki) hiir tarust välja ja pani plehku, kuid minu noor abiline oli väle poiss ja sai selle kurjategija kätte. Oligi suur karihiir. Seni kui jahti pidasime pagesid teised ära. Vot siin oleks asjalikku kassi vaja läinud. Juhtumi moraal: taruavad tuleb katta talveks metallist siibriga.

Hiirte pealetung...

muutub igal aastal jõulisemaks. Närivad läbi kõikjalt. Puidu aeg tarumatrjalina ammenduma hakkab?

proovitud asi

khm... kirjutas:
muutub igal aastal jõulisemaks. Närivad läbi kõikjalt. Puidu aeg tarumatrjalina ammenduma hakkab?

Näiteks mina vötsin tühja 200 liitrilse vaadi lõikasin pooleks ja taru sinna peale ,kõrgus on ka paras.

Kivinugised on hullemad kui hiired

Mina panen igal sügisel tarupadja peale 2-3 tükki parafiinis mürgitükikest ja see on aidanud hästi. Tavaliselt leiab kevadel tarust ikka mõne kalli kadunukese laiba, kes mürgi kallal maiustanud.
Taru lennuava ette kinnitan kombaini sõelast (ümar ava umbes 0,6-7 mm) 6-7 cm laia ja tervet lennuava vabalt katva resti. Kuna ma kevadel ei satu oma mesilaste juurde puhastuslennu ajal, siis pääsevad nad läbi resti ilusasti ise puhastuslendu tegema.
Hullem nuhtlus on nugis, kelle lõugadele ei pea vastu vanem taru. Igal aastal koorib ta mul mõnel vanemal tarul voodri maha. Mida aasta edasi, seda suuremaks läheb nugiste arvukus (nii kivinugise kui ka metsa oma).