Raamat "Praktiline mesindus"

Tahtsin veidi arutleda ja kogemustega mesinike arvamust kuulda. Nimelt on siis jõudnud kätte see aeg, mil saab tellida raamatut "Praktiline mesindus".
Mis arvate. Kas soome mesindus on meiega võrreldav. Mingilmääral kindlasti, aga need põgusad hetked, mil ma olen muljed vahetanud ühe soome mesinikuga, olen aru saanud, et on ikka erinevusi küll. Või kuidas tegelikult?
Ja raamatu hind tundub mulle veidi kallis. 375 krooni ja ettetellimisel. Poehind peaks kuhugi 400 kanti jääma siis. Küllalt õhukese raamatu puhul. Sisu võib ju olla väärtuslik, aga kas ka meie oludes.

Ühesõnaga, arutan ma siin omaette, kas tasub tellida, kui eestis ilmunud ja eestlaste poolt kirjutatut on mingilmääral kodus olemas.
Mida teete ja arvate teie?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

"Praktiline mesindus"

Vastus Sinu küsimusele: mina tellisin.
Ja kas kallis või mitte, on suht subjektiivne, samahästi võib ju küsida, kas 5kg mett on palju või vähe. Aga ümberarvutus mesiniku seisukohalt just sellise valiku annab. Noh võtame tootmisega seotud kulutused ka maha, ütleme et 7 - 8kg mett, väga umbes pakutud.
Kui sealt ramatust leida kasvõi üks hea idee ja seda oma tegevuses kasutades tõuseb keskmine toodang pere kohta kasvõi 1kg võrra, on raamatule tehtud kulutused 8 taruga hobimesinikul aastaga tasa teenitud. Milline rentaablus!!
Ise olen pealiskaudselt originaali sirvinud, seal tundus olevat nii mõndagi, mille üle mõelda. Ise loodan sealt leida ja vähemalt osaliselt ära kasutada rohkem kui ühe idee.
Ning Eesti kirjandus, palju seda kaasaegset siis ikka on. Antu Rohtla on nii mõndagi kokku pannud, Martverk`ilt üks raamatuke korpustarude kohta, rohkem ei meenugi hetkel, ülejäänud jäävad juba kõik eelmisesse sajandisse. Siinkohal vabandan, kui kellegi teosed märkimata jäid!
Mesilaste kehaehitus muidugi võrreldes 30 tagasi kirjeldatuga muutunud pole, ka kärjekannu mõõt on sama, kuid need meetodid, mismoodi taru juures toimetada on tasapisi edasi arenenud. Sestap ei kõlba mitmed veneaegsetes mesindusõpikutes kirjeldatud meetmed enam kasutada.

"Praktiline Mesindus"

Mina tellisin ka (300 EEK + 25 EEKi postikulu) ja loodan, et ei pea kahetsema. Õppereis (juulis 2008) Kesk - Soome mesilatesse oli väga huvitav ja pakkus paljugi uudset naabrite mesindusvõtetest kui ka mesindusinventari rakendusest. Kõike nähtut ja kuuldut ei suutnud piisaval tasandil omandada, kuid arvan, et raamatus kajastatakse soome mesinduspraksist ja uuringute tulemusi pikemalt, mis lisab uusi mõtteid ja/või toetab meie kõhklusi. Raamat on tarkuse viljaait, nii et tasub omandada küll.

EML ja Raamat "Praktiline mesindus"

kas iga aasta pean uuesti astuma EML-liikmeks kas lihtsamalt ei saaks uut linki kus lihtsalt maksad selle ja tolle eest.

mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

Aadile

Aadi kirjutas:
kas iga aasta pean uuesti astuma EML-liikmeks

Ei pea, küll aga tuleks liikmetasu maksta.

Aadi kirjutas:
kas lihtsamalt ei saaks uut linki kus lihtsalt maksad selle ja tolle eest

Hetkel veel mitte, aga tegutseme selle nimel, et tulevikuks saaks pangalingi kaudu otse panka maksma minna.