Mesilaste installeerimine

Nädalavahetusel peaks saama oma mesilased kätte. Paketina, ilma raamide ja kärgedeta. Soovisin panna raamideta ja kärjepõhjadeta tarru aga ilm on nagu ta on. Külm ja sajab ning tundub, et ei lähe soojemaks veel niipea. Ühtlasi peaks neid ju ka kohe toitma. Kas mul õnnestub see või ei õnnestu sellise ilmaga? Mesilased tulevad ikka ja ära öelda ei saa. Olen mesilastest ilma, surevad maha?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Jututoa moderaator

Et sis künatarru jälle või!

Et sis künatarru jälle või! Kui nii siis lõpetaks äkki need lollused ära ja võtaks ühe korpus või veel parem vähemalt 22 raamise lamavtaru ja peaks inimesemoodi mesilasi. Oleks kõigile parem. Mõne ülesehitatud kärjeraami peaks ikka suutma hankida ja sinna võib siirupit sisse valada enne tarru panekut! Mina tänan!

Miks kommenteerida kui midagi

Miks kommenteerida kui midagi asjaliku öelda ei ole? Delfi on selle jaoks. Kui ei suuda vaadata asja teise pilguga ning seda lolluseks tembeldada siis ainuke lollus on selline arvamus. Ja muidugi see ka, et siit foorumist nõu lootsin saada. Eesti mesinik on 90% juhul ikka väga õel ja kitsa maailmapildiga inimene

Jututoa moderaator

Pane siis oma raamide ja

Pane siis oma raamide ja kärgedetta taru põhja üks kilone kandipakk ja vähemalt nälga ei sure pere siis. Ja edu mesindamisel. 

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Loodetavasti ei sure.

Ei ole see asi nii hull. Kärjeriba võiks ikka panna neile sinna, hakkavad kohe ehitama. Seda eeldusel, et pere on tulles tugev ja pole kahjustatud ( kuuma või külma saanud). Kuidagi ka neile suhkrulahus sinna panna ja peaks kõik laabuma. Ei ole infot kuidas taru ehitatud aga vähese vaevaga saab neile ilmselt ka lisasoojustust panna kasvõi raamide (pulkade) peale vajaduse. Nii külm kui täna ilmselt siis ei ole, loodetavasti. 

Mis puutub sellesse mesinike protsenti, siis ma ei usu, et asi nii hull on. Vahest tundub lihtsalt, see läheb üle. Laughing out loud

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Viimastel

andmetel on see protsent 89,93. Tunnete Uuringute AS

Pronksmedal (100p.)

protsent ?

Aimarl, mille või kelle protsendist (89,93) on jut ?

Jututoa moderaator

Eesti mesinik on 90% juhul

Eesti mesinik on 90% juhul ikka väga õel ja kitsa maailmapildiga inimene

Pronksmedal (100p.)

Areng.

Inimene õpib tavaliselt esmalt liikuma neljakäpakil ja seejärel jalgel ...ja mõnel õnnestub hiljem ära õppida ka kätel käimine! Miks tahad sa esmalt õppida kätel käima ...ja kukud kõiki siunama, kui sind õpetada püütakse?! Pealegi! Üks selline "kätel-käima-õppija" on siin foorumis varem juba oma kogemustest jutustanud!

Pronksmedal (100p.)

Üle ühe pole lubatud?

Et kui üks “kätel kõndija” on oma kogemustest rääkinud, siis sellega on foorumi taluvuspiir käes ja järgmine hoidku suu kinni?

Muuseas, minu viimase info kohaselt ei ole teemaalgatajal teps mitte künataru.

Jututoa moderaator

Kõige kasulikuma vastuse

Kõige kasulikuma vastuse saabki alati siis kui küsides infot asja kohta ei anna! Elusloodus ei ole mänguasi ikkagi.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

mai

Käimas on väga emotsionaanselt ülesköetud arutelu. Minul algaja asjaarmastajana tekkis hoopis selline ebaprofesionaalne küsimus, et kuidas ja mis põhjusel tekivad mai alguses ilma raamideta, kärgedeta ja ilmselt ka ilma haudmeta mesilased? Sealjuures paketina ja pöördumatult? Loodan , et küsimus pole väga rumal, sest rumal saavat olla vaid vastus.

Vahet ju polegi mis taru mul

Vahet ju polegi mis taru mul on. On ta küna või Langs või Az või ükskõik mis muu. Kõiki neid tarusi saab kasutada nii nagu minul plaanis, ehk ilma raamideta ja põhjadeta. Eluslooduse pole jah mänguasi, tahaks teada kus eluslooduses mesilastel kärjepõhjad ees on, millises puutüves või tuulekastis ma neid näha võin? Mina tahtsin teada kas ilm on sobilik selliseks elukorralduseks ning kas pigem siirup või kandi? See et teie teete asju teisiti see on tore aga nõu saab ju ikka anda ning kui ei oska anda siis ei oska. Aga vahet pole nüüdseks, mesilased on käes ning elu läheb edasi. Targem on välismaa foorumites olla siiski tundub, seal on inimestel vähe laiem silmaring.

Pronksmedal (100p.)

SPUNK`ile!

Kusjuures väga õige küsimus (või vihje)!

Jututoa moderaator

Välismaal on kõik parem jah

Välismaal on kõik parem jah juba ajalooliselt. 

Ps. Looduses valivad mesilased ise aja ja koha kus nad raamide ja kärjepõhjadetta elada tahavad. Mitte ei veeta neid kastis mööda ilma ja kallata kuhugi! Lugupidamisega ja elagu välismaa!

Kätelkõndija raporteerib:

Kätelkõndija raporteerib: kahest perest üks on väga tugev ning ehitanud selle 5 nädalaga 19"raami" jagu kärge ja kolinud kolmandasse korpusesse ning vaatamata esialgsetele suurtele kadudele  on oma suurust mitmekordistunud. Tüdrukud toovad ilusti õietolmu ja kõik tundub sujuvat. 

 

Teine pere on nõrgem ning ehitanud kõigest 4 kärge. Mesilasi on üsna vähe, lendavad sisse ja välja suht harva ning õietolmu kaasa ei too. Mõni üksik toob ka. Selle perega pean mõtlema mis teha, et neid turgutada. 

Pronksmedal (100p.)

"Tibusid loetakse sügisel ...

 ...ja mesilasperesid kevadel!"

Pronksmedal (100p.)

Turgutamine

Super! Tore kuulda, et asi edeneb ja mesilased toimetavad. Samuti loodan, et oled piisavalt paksu nahaga, et edaspidigi siin foorumis oma mesilaste käekäigu kohta infot jagada. Mina isiklikult loen huviga.

Seda pisikest peret turgutada peaks sul olema suhteliselt lihtne. Kui oled kindel, et selles väikses peres ema olemas on, anna tugevamast tarust 2-3 kärge võimalikult vana kinnist hauet. Sedasi tehes ei pea väike pere haudme kasvatamisega vaeva nägema ja uued mesilased hakkavad peagi kooruma, kes pere suurust ja tööjõudu peagi tõstma hakkavad.

Kui ema olemasolus kindel ei ole, võiks üks kärg ideaalis olla selline, kus kärje keskelt juba natukene hauet koorunud ja ema juba uued munad kannudesse munenud. Siis on neil võimalik omale vajadusel uus ema kasvatada.

 

Parimat,

Rait