Mida teen valesti?

Mitte ei mõista, mida ma teen juba kolmandat aastat valesti. Majandan lamavtarudega hobikorras. Niisiis algame eelmisest suvest. Kuna peredes mune ei olnud pikka aega siis ostsime 3uut paarunud ema, kelle abiga saime pered talveks normaalsuuruseks. Ei tea , mis juhtus aga kevadeks oli 2-el perel ema kadunud, mune polnud. Lükkasin need kahe teise perega kokku ja kõik sujus ilusti, pered kasvasid, panin kärgi ja põhjasid juurde. Aprilli lõpus panin mag. peale ja tegin uue pere, et kärgi vähemaks tarust saada, muidu ei ole emal mingi aja pärast enam ruumi muneda. Oli ruumi kärjepõhju panna veel paaril läpivaatusel.  Teisel läbivaatamisel oli 1 kupp ühes tarus. Võtsin haudmekärgi (4tk mõlemast tarust) vähemaks ja tegin jälle uue pere, sest emad munesid ilusti ja panin asemele 2 kärge ja 3 kärjepõhje ning peal oli neil meekorjeks magasin. See toimus 17. mail. Täna peresid vaadates, oli kinniseid kuppe peaaegu igal raamil ja osad olid juba otsast lahti ja küljepealt lahti ja kui ma neid ära murdsin närisid mitmed ennast välja. Ühest tegin uue pere, kuna oli nii ilus kollane ema - ei raatsinud ära tappa. Aga vaadates tarudes mesilaste kogust on ilmne, et nad on sülemlenud. Nii, nüüd asja point on selles, et kui ma olen teinud kuppudest uusi peresid ja ka siis, kui ma ise lasen selle kupust tulnud ema kärgede vahele sel samal hetkel, kui ta koorub, siis kaovad emad kuhugi ära ja pool suve ma pean ootama ja vaatama, kas ikka ei ole ema veel jätkuvalt.   Nüüd ka küsimus palju ma peaks neid kevadel laiendama, et nad ei sülemleks ja mõistus ei võta kuhu kaovad emad? Üle aasta olen ostnud uusi kraini emasid. Selles ka viga ei saaks olla, et nii krantsiks oleks läinud, et sellest see sülemlemine, või mida teha?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

vihjed

Kuna ma sinuga koos  taru körval ei ole olnud siis kindlat pöhjust väita ei saa.

Kuid annan pöhi vead  mille suhtes eksitakse.

1 viga mida tehakse. kui raamidega majandad ( vaatad mune ,vötad raame tarust) siis pillad ema raami pealt maha. sellepärast on soovitav mune ja vaklu vaatata  taru kohal, et kui ema peaks raamilt kukkuma kukub  taru tagasi.

Kui ema peaks taru körvale kukkuma , ja ta üritab lennu lauast sisse minna siis kaitsjad tapavad ta kui röövli.

selle vea vältimiseks ongi see varjant raamidega majandada taru kohal, vöi teine vöimalus, mida mina kasutan( korpus tarudes) otsin köigepealt ema   ülese ja töstan ette vaatlikult kärjekasti.siis teen peresid,töstan raame , korpusi ,panen  emalahutus vöresid ja muud, ja kui toimetused on tehtud panen ema koos raamiga  öigesse kohta .  enne taruse panemist otsin kärje kastis olevalt raamilt ema uuesi ülese et olen 100 % kindel et ema taru tagasi jõuaks. aga ema peab uuesti peal tarru saama mitte lenu avast seal vöidakse ära tappa.

Ema otsimine on aega nöudev töö, kuid suuremate toimetamiste korral  tead kindlalt kus ema on et köik ok.

ütlen kohe et ma pole lamav taru kohapealt köige parem öpetaja, kuna mina ei suutnud lamavas sülemlemist ära oida. ja selle pärast läksin korpuste peale.

Aga vördluseks sulle  korpustega 10 raami lanksi ehitavad mesilased ülese ja munevad täis 2 nädalaga. seega 5 kunsti nädalas lisada. kevadel vara  paned  audme äärtese 1 ühte külge ja 2. teise külge soojemal ajal  üle 2 haudme raami. kesk suvel. üle ühe haudme raami.  aga taru saab kiirelt raame täis , ja kui magasini peale panin siis mesilased enam magasiini ei läinud , ennemini läksid sülemlema. selle pärast läksin korpuste peale.

seal on mul vöimalik 10 kuni 100 raami panna vastavalt vajadusele.

Nüüd kui sull on kuppud tarus siis , perede tegemisel  võta vana ema vanast tarust ära ja teed sellele sobiva haudme ja mesilaste kogusega pere uude taru. ja vanase taru jäta 1-2 kuppu, millised sulle meeldisid. kuna ema enam ei mune tekib haudme paus vanas tarus2-3 nädalat kindlasti ja se uus ema enam putku ei pane. emad klativad arved kes sureb kes mitte.

kui vastu pidi teed siis vana pere sülemleb ikkagi, mötte peas ja seda ei peata. peale 3 vöi 4 sülemlemist  on vanas tarus 10 mesilast alles.

 

sa kirjutasid et ostsid uued paarunud emad 3 TK. kui kevadel  väga varrakult tehtud emad on , siis vöib pöhjuseks olla see et  emal ei olnud veel piisavas koguses  leski kes teda paaritaks, ja järgmiseks  kevadeks sperma on otsa saanud.

 

Sull vöib olla eliit ema, aga kui mesilastel tekkib töö puudus. seega kui neid on liiga pallju selle töö tegemiseks mis sa neile andsid lähevad nad sülemlema.

mina panen 2 nädala tagant 10 kunst kärge  ehk 1 korbus ja sellega oian sülemlemise kontrolli all. korpustega laiendus vets teine kui lamavas.

Ma arvan, et selles viga olla

Ma arvan, et selles viga olla ei saa, et ema maha kukub, sest ma raame vaatan AINULT taru kohal ja kui olen uut peret teinud olen jälginud ennem hoolega, et selle raami peal ema ei oleks või pannud ta raamile kinni, kui teiste raamidega toimetan. Ma ei tea, aga millegipärast ma ei suuda ema enam leida, kui ta on munemise lõpetanud olgu ta siis kasvõi värvitud või tõesti juba on ennem jõudnud lendu minna. Ma ei saa kasutada seda varianti, et võtan vana ema ära, lihtsalt ei leia teda enam. Nagu ma olen kuulnud, et ta võib ükskõik kuhu ennast peita, sest siis on ta väiksem ja väledam. Ja järjest rohkem mõtlen, et asi võib olla (sülemlemises) selles, et kead-suvel ei ole ruumi kärgedega nende tööpõldu piisavalt suurendada. 

Eelmisel aastal ostsin emad suvel ja nad olid kevadel täitsa tasemel, hauet muudkui tuli.

Eile kui vaatasin neid(mune enam ei olnud) ja kuppe hakkasin ära murdma, siis mõni kupp oli juba lahti otsast ja teine küljelt näritud. Muidugi ma emasid jälle ei leidnud, sest sel korral ma kindlasti tean, et on sülemlenud, kuna neid oli vähem kui viimati. Ja kuppudest koorus veel mõni ema ja ma lasin 1ühte tarusse lisaks ja teise teise tarru(samade tarude kärgedelt). Eks nad siis ise võidelgu, kes väledam, kui juhtus, et tarus juba oli koorunud uus ema. Eks aeg näitab, kuidas sel korral siis läheb.

mõned ideed.

Sellisel ülemäärasrel sülemlemisel võib olla mitu põhjust.Kõigepealt emad- kui ostetud emad olid mingid segaverelised, siis neil võibki olla tugev sülamlemistung, sama häda kipub olema Krainidel. Järgmine küsimus on perede laiendamises, ka lamavtarudega mesindades saab sülemlemistungi täitsa edukalt taltsutada, laiendada tuleb kiiremini, kui mesilased viimaseid kärgi katta jõuavad, varakevadel muidugi mitte, aga soojal ajal anna minna.Üsna pea tuleb panna taru lennuavapoolsesse otsa täisraamiline korpus 10 raamiga, tõstes sinna alt paar haudmeraami, siis on mesilased kohe sees. Edaspidi saab laienduseks panna veel teise

samasuguse korpuse, mahub täpselt ära.Sellises peres on juba 42 raami, piisab kuni keskmise pere jaoks. Väga hea emaga pere vajab veel kahte korpust eelmiste alla, ühes tornis tekib haudme osa ja teine on puhtalt mee jaoks. Mõlemad lendlad muidugi suvel lahti. Sellise konstruktsiooniga on muidugi jändamist, aga tulemus on asja väärt, ruumipuudust, seda sülemlemise peamist põhjust, ei teki. Pealegi korpused ei pea olema soojustatud, ainult suvel kasutadki.

 

 

Sülemikupp vs aseemakupp.

Tere

Kas kupud olid sülemikupud või aseemakpud?