Ketserlikud mõtted

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Mesinduses olen isehakanu, asja koolis õppinud ei ole ja seega eelarvamustest ja tödedest prii.
Kust on tulnud arusaam, et üks suur pere annab rohkem mett kui kaks väikest? Mina küll ei usu. Ja mis on suur või väike pere
Nõel p....e või mis need mesinikud üksteisele soovivad.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

tootlikkus

Nonii, siinpool teine isehakanu Smile
Kõige lihtsam antud küsimuses tõest vastust saada on kasutada tarukaalu. Üldiselt hinnatakse, et suure ja väikese pere korje erinevus on ca 2X, mõningatel andmetel isegi kuni 7X, kuigi see on kaheldav või peab väike pere eriti väike ja suur eriti suur olema. Isegi kui 2 väiksemat peret toovad nektarit samapalju kui 1 suur, tekib kokkuhoid perede hooldamiseks kuluva aja pealt.
Tõeliselt suure pere pilti ma ei leidnud momendil üles, aga kusagil vene lehel oli taru eestvaatega nii 1,5X1,5m.

Kuidas sobiks karu tarusse?

abivahendid

selliste mõõtudega vene tarule tuleb siis ehitada uks või sisseronimiseks kasutada redelit:). aga eesti oludes olen mina küll saanud parimad tulemused 24-26 raamilistes lamavtarudes koos täisraamiliste magasinidega. esiteks on tugevaks kasvanud peret rõõm näha toimetamas; teiseks saab sealt korraga vurritäie mett ja kui sügisel tulemused kokku liita, siis tuleb number üle 90kg. väikesed 16-raamilised tarud olid parajad toimetamiseks 25a tagasi kui mesindusega sai alustatud. aga küllap kogemuste lisandudes saab selgemaks, et vähema arvu suurte peredega on tulusam tegeleda kui hulga väikestega.