hakkabki peale?!

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Meehaldjas pilt

täna on 9.veebruar- käimas peaks olema aasta kõige külmem kuu ja minu mesilased peaksid magama kõige õndsamat talveund enne uue hooaja starti.
temperatuur väljas hetkel +3, kergelt udune ja unine ilm. läksin kuulama, mis tarudes teoksil. siiani pole voolikut, stetoskoopi ega muud sellist abivahendit kasutanud. surun lihtsalt kõrva vastu lennuava ja kuulan. isegi ei tea mida:) tarudes käib mõnus ühtlane sumin. nii ka täna.
äkki lendas lennuavast välja üks mesilane, tegi paar tiiru sumisedes ümber taru ja kadus! MESILANE veebruari kuus! oleks ma veel üksi olnud, oleks pidanud seda meelepetteks, aga ka mu kaaslane nägi seda samuti.
kõike arvesse võttes, ei tohiks mesilased midagi liigutada, veel vähem tarust välja kippuda! Pärast kuulsin, et meie kandis veel ühel mesinikul pidid linnukesed välja trügima tarust!

ei teagi, mis sellest asjast nüüd arvata. selge see, et ilm on sassis, aga kas ka minu mesilased?

Seda kannet ei ole veel hinnatud

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

sassis on sinu ettekujutus ...

sassis on sinu ettekujutus sellest,et midagi on sassis-said minust aru?

mesilane lendas välja seepürast,et läksid ise neid torkima,oota ,ära sega neid.praegu on veel vara ,lase nei lolla omaette,küll tuleb aeg kus sul jagub tööd küllaga.

Nii,et sinu mesilindudega on kõik oky,ära muretse.

09.02.07 tamm

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Meehaldjas pilt

põhimõtteliselt

sain aru ikka, ainut väike täpsustus-
mina pole mitte kedagi märkimisväärselt torkinud! vaevalt, et tarust möödumine neid väga erutas!

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

soojus

Pole midagi imestada, mul tegid kaks peret puhastuslennu 9.02 kui oli väljas +5 c. Ei lendanud 1 mesilane vaid sadades. Ma ei tahtnud neid torkima minnagi, vaatasin ainult aknast. Nagunii midagi teha ei saa. Üks ärritaja võis olla tihane ja teine siis soe ilm.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ain pilt

Pole imestada midagi jahh ...

Mul mesilasgruppides ikka haue sees ja lennatakse ka pisut pea kõikides pesades ja veetakse hukkunuid välja - ilm on ju tuksis , ehk meile on tulnud ''õnn õuele'' - on saabunud viies aastaaeg nimetusega ''muda'' ...
Kestab nii septembrist kuni aprillikülmade saabumiseni - vahepeal on paar talve ka ja loodetavasti enne aprilli ka üks korralik kevad kahh ...
Siis saabub külmade öödega suvi , kus öine temperatuur ei tõuse enam üle kümne kraadi ja põhimeetaimed eritavad minimaalselt nektarit - edasised järeldused teeb igaüks ise ....

Andke mulle andeks , kui see mida kirjutasin , pole optimismist laetud ja kantud ... Nood on viimaste aastate tähelepanekud lihtsalt ...

Rahulikku meelt ja edu kõigile ...