Kevadine küsimus.

Pronksmedal (100p.)

Ilmad sellised nagu nad on, kord vihm, siis tiba külma ja sinna vahepeale ka kõike muudki veel. Mul on mesitarud praegu paigutatud nii, et lennuavad jäävad lääne suunda, lihtsalt nii mahtusid nad hästi ära ja ega vist talveperioodil polegi väga tähtis kuidas nad paiknevad. Nüüd kisub ilmad üsna kevadiseks, päikest tiba ja päeval sooja kah. Lennuavad natuke suletud nii1/3 ja läänetuulte kaitseks sai lauajupid, nagu sirmid ette kruvitud, ikka õhk pääseb külgedelt liikuma. Siit nüüd üks küsimus, kas peaks nüüd need lauad sealt eest ära kruvima? Eile käisin tarusi vaatamas ja leidsin ühelt lennulaualt kaks surnut mesilast, tähendab nad ei osanud enam sealt laua serva tagant tagasi minna.
Muidugi kui selle laua eest ära võtan muutub kohe ka taru sisemine õhutus teiseks, kas sellise muudatusega häirin väga mesilasi?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Segad küll ja isegi palju.

Segad küll ja isegi palju. Tänavune talv on olnud nii soe, et isegi detsembris ja jaanuaris kippusid üksikud mesilased siit-sealt tarudest välja. Eks sooja ja päikesega hakkab seda ilmselt rohkem juhtuma. Kuid puhastuslendu teevad pered ikka sellise ilmaga, kui väljas vähemalt 5 - 6 kraadi varjus sooja ning täiesti tuulevaikne. Enne selliste ilmade saabumist peaks käepäraste vahenditega kaitsma taru esiseina otsese päikesepaiste eest, sest päikeselise jahedavõitu ja tuulise ilmaga mesipuust väljunud mesilased sinna ei naase.
Kui mesilased kõigele vaatamata välja kipuvad, on võimalikud põhjused eriti varane haudmetegevus, sügisene liiga hiline haue, mõlemad tingivad kobara kohalt toiduvarude lõppemise ning põhjustavad rahutust mistõttu ka mesilased tarust välja kipuvad.