Algus seegi

Kasutaja ubin pilt

Mina kolisin sisse ja ka mummid kolisid sisse ja nii me rõõmsalt elasime, mummid viisakalt seina vahel ja tuppa ei trüginud. Huvi hakkasid nad pakkuma esialgu isale (paps), mina lõin käega, las olla, ei sega kedagi. Paps leidis kapist vana mesindusraamatu, puutöömehena ta peale taru jooniste muud välja ei lugenud, nii see lamav koos raamidega valmis sai. Otsis aias ilusa koha ja jäi ootama, et mummid kolivad ise ringi. Nii ta ootas üle 10ne aasta, vahepeal ainult taru asukohta vahetades.

2019 sattus külla tulema üks "mesinik" kes väitis, et nii mummid ei tulegi niisama tarru, selleks müüakse meelitusaineid. Paps rääkis mulle, kas ma uuriks seda seda asja. Kas tõesti juba 10a on möödas sellest ootamisest, milline poeg Smile. Esimene googeldamine tõi mind siia foorumisse. Juba pool tundi otsigut kasutades sain ma teada, et sellist ainet ei ole olemas, mis mesilased seinast välja meelitaks. Jah sülemit võib meelitada aga seinast tuleb nad välja võtta. See foorum on nagu hea raamat, arvan, et Pipika teemas istusin 2 päeva, väga hea lugemine, tänud! Mesilastega alustamise kohta lugesin foorumist välja et, tuleks alustada 3e perega siis on võimalik nõrdemat aidata. 3 peret ja muu varustus korraga soetada Smile. Otsustasin, et võtan omad seinast väla ja vaatab, mis edasi. Leidsin tuubist head materjali, üks härra välisriigist on lausa pühendunud sellisele teenusele ja filmimaterjale jagus. 

Lugesin läbi ka raamatu " Mesiniku aabits", tervikpilt sai kohe selgemaks. 

2020 aprill. Tegin ettevalmistused ära ja ootasin vähemalt 2e +15 soojaga päeva, et saaks rahulikult tegutseda, 0 kogemust ju. Kannatus katkes mingi aeg ja otsustasin minna kuulama. Algul ronisin lakka... vaikus, katsusin seinu... jahedad. Tõin redeli, et vaatan siis lennuauku... kärg paistis aga ikka vaikus.... koputasin ja kuulasin.... ja ikka ei midagi. Tõin siis kangi, et kangutan lahti.

Just siis kui mina olin valmis mesindama hakkama, siis nemad olid just nüüd alla vandunud. Poole peopesa suurune hinge heitnud kobar asus veel kärje ülemises servas.

Pilte ka. 

Lugesin veel palju foorumit, et vastuseid leida. Tegin oma analüüsi:

1. Vähe ruumi = väike pere.

2. Aastatega suureks kulunud lennuava, väike pere ei suuda end kaitsta.

3. Madalad kärjed, toit sai otsa. Huvitav on see, et kärjel, kus mesilased paiknesid oli teisel pool  mett küll, kas tõesti ei suuda nad oma kärjest läbi närida.

Mis siis ikka - plaan B Smile

Keskmine: 5 (1 vote)