Esimene pere

Kasutaja ubin pilt

2020. 8. mail olin valmis. Ilma lubas sellele nädalavahetusele ilusat või isegi parimat. Koht kuhu pere panen sai välja valitud, vastavalt siis põhja ja ida suunal kuusehekk, läänes vana laut, lõunasse siis lennusuund kus ridamisi viljapuud ja põõsad. Elumajale suht lähedal kuid olen kohanud seda ka varem, et tarud asuvad ümber maja ja mummid inimestega harjunud ning üksteist ei segata.

Minule üllatuseks soovis mesinik mesilaspere loovutada just hommikul enne kella 9at, mummid ei ole siis veel korjele läinud. Mõtlesin ise, et seda tehakse ju õhtul hilja ja lahti lastakse alles järgmisel hommikul. Ah mida mina ka tean, pealegi pühapäeva hommik mulle sobis, sest siis saan terve päeva nende tegevust jälgida.

Raame koos mummidega minu tarusse tõstes mesilasemat otsima ei hakanud, no mis sa ikka oskad seal vaadata, tegin lihtsalt asjaliku näo pähe ja kõik. Uurisin veel lestatõrje kohta, (suvel lesehaudme väljalõikamine ja sügisel oblikhape) ahah. Kodus soovitas mesinik tund neid tarus kinni hoida ja lennuava suunale laud ette panna, et siis mummid kui välja tulevad saavad aru, et midagi on muutunud ja ei lenda kohe sirgjooneliselt välja. 

Kõik toimis nii nagu räägiti, mummid tulid välja vaatasid ringi ja tiirutasid algul ainult taru lähedal ja siis tagasi. 

Vedasime papsiga pingi ka taru lähedale, ja siis me seal terve päeva vahtisime mõlemal klemmid kõrvuni - vaata vaid - mesilased Smile.

Keskmine: 5 (2 häält)