2020. 17-21 mai

Kasutaja ubin pilt

Nädalapärast tegin oma esimese pere läbivaatuse (pere tuli 7-el eesti raamil). Täisvarustuses jakk, võrk ja paksud kindad. Suitsikusse tegin ikka päris mitu lõket enne kui tossama jäi (kasutasin höövlilaastu ja neid spetskraanuleid). Ikka jube kohmakas, neid krõpse ikka käis kahjuks. Paanikat tuli ka kohe omajagu, kübaraga lesehaudmed tundusid küürakana, suiral ja vaglal suutsin isegi vahet teha. Plaathaue tundus kuidagi haige (ei old päris sile) välimusega Smile. Mune ei näinud (see oli kohe suur paanika, äkki mesilasema kutu), ainus mis kannust paistis olid teisepoole kontuurid. Mõned vähe suuremad kannud kinnitasid mesilasema puudumist Smile. Oh jah. Ühesõnaga tegin oma läbivaatuse lõpuni ja surusin paanika alla. Tegin laienduse, võtsin äärest meega eesti raami välja raputasin mummid maha ja panin sinna ühe mõhja. Peale panin farrari 10ne põhjaga, sinna peale 2 liistu, kraapisin välja võetud raamilt kaanetist lahti ja panin liistudele. Selle peale veel 2 liistu ja peale kile. Kuna katus enam ei mahtunud siis panin ühe tühja farrari veel peale ja siis katus. 

Paps oli vahepeal uue puidust katuse teinud ja täis võrkpõhja sahtliga. Tuulutus siis tunneli moodi, lennuava ja tagant sahtlivahe.

Õhtupoole kiusasin mummisi veel Beevital Hivecleaniga.

Õnnestus nädalasees ühele vahvale hobimesinikule end appi sebida, et noh kui mõne perega miskit tegemata, siis ma sooviks abiks olla.  Siis mulle näidati mesilasema mune ühte ja test pidi, isegi vanusevahe oli neil. Mina aga nägin sama pilti mis enda kärjes, põhjast kumas läbi ainult vastaspoole kärg Smile. Siis ma muidugi noogutasin - Jah näen küll, on küll jah. Mingi kirme vist isegi oli. Ühesõnaga naersin oma paanika peale. 

Nädalapärast tegin siis teise läbivaatuse. Paberiga põhi oli peale tõrjet terve nädala all. Paber oli ikka väga kirju erinevast õietolmust ja mis muud veel. Mingi väike sitikas siblas ka ringi, aga lestaga ei osanud seal midagi seostada. Nägin esimest korda ka mesilasema, ilus roheline täpp turjal. 

Kuna Fb kihas ainult sülemlemistest ja ülemises farraris olid pooled põhjad ülesehitatud ja kannudest läikis vastu ka, siis otsustasin ühe põhjadega veel pesakorpuse alla panna. Siis näeb kumma ülesehitamist eelistavad.  Eelmine nädal lapiti peale pandud eesti meeraam oli kinni tagasi kaanetatud. Võtsin selle üldse ära ja panin koos 5e põhjaga raamiga hoopis papsi lamavasse sülemit püüdma. Käis mul seal ju ka üks külaline Smile pilt:

Keskmine: 5 (1 vote)

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

Paksude kinnaste asemel

võiks kaaluda Vileda kummikindaid roosat värvi. Seal yldiselt ei jaksata läbi nõelata. Ja need kindad ei lähe lihtsalt puruks, päris kaua saab kasutada. 

Kasutaja ubin pilt

Mul läheb oma päevikutega

Mul läheb oma päevikutega aga, et tänapäeva jõuda, kuna liikmeks saamine võttis 7 nädalat. Praegu enam kindaid ei kasuta Smile ja ausat öelda ei teagi mida peaks tegema, et oma esimese sutsu saaks Smile

Pronksmedal (100p.)

Kinnasteta

Alustasin kolm aastat tagasi ja samuti ilma kinnasteta. Esimesed paar taru kallal käimist kasutasin kummikindaid aga nendega oli ääretult ebamugav toimetada.

Nüüdseks on ainukeseks kaitseriietuseks odav sirmiga mesinikumüts. Praeguse sooja suvega koosnebki kogu varustus sellest samast mütsiist, T-särgist ja lühikestest pükstest. Sutsakaid saan hooaja kohta nii 2-3.