Sülemlemise meeleolu

Kasutaja ubin pilt

Tervitused, magasin laiendamise natuke maha, avastasin ühe kinnise emakupu, murdsin selle lolli peaga maha (mul ju hoopis teised plaanid), aga mitte seda ei taha ma arutada vaid tähelepanekuid ja mesilaste käitumist. 

Mesilasema oma suurust muutnud ei ole, ja ka väledam ei tundunud, munes rahumeeli edasi. Ka kärje ehitus käis vilkalt edasi. Küll aga alumise korpuse raamide all rippus kõvasti mesilasi, kui  raame välja tõstsin. See võis olla ka sombusest ennelõunast, korjele lennati ka visalt. Kui päike välja tuli siis läks korjelend tublisti lahti. Ühesõnaga jäi mulje, et ei mesilasema ega enamus ei tea sellest emakupust midagi. Plaanis oli järgmine nädal poolitada kui uus ema saabub. Panin emalahutusvõrega põhjadega farrari alla nagu sülemitasku. Mida nähtu ja mesilaste käitumise kohta arvata.

Deivil

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

Kinnine emakupp

Juba kinnise kupu maha murdmisega võib juhtuda et jätate oma pere ilma emata. Kui tegemist oleks olnud sülemikupuga, siis sülem oleks lahkunud reglina kas vahetult enne või siis samal ajal kui kupp suletakse. 

Kas sain õigesti aru, et läbivaatuse ajal oli nii ema kui ka mune näha? Sellisel juhul tundub, et üritatakse seda ema välja vahetada.

Kasutaja ubin pilt

Munemine

Oo jaa mune avastasin küll, püstiseid, poolpüstiseid ja lamavaid. Tarus mul paras pudru ja kapsad. Soovisin, et haue koliks üles farraritesse ja ei pannudki tähele kui äkki see toimus. Ehk mesilasema munes ülemise korpuse täis ja nüüd on alla tagasi kolinud ja muneb vabaks saanud kärgedel edasi. Mett on kogutud keskmisse korpusesse.