Taru värv

Olen algaja mesinik, ja on tekkinud mõned küsimused.
Mis värvi värvida penoplast ja soome papp tarusid? Mis värviga?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Universaalvärv püsib

Universaalvärv püsib kõige kauem. Värvi kaks korda. Esimest korda, lase kuivada, et oleks võimalik üle värvida (loe purgilt kui kaua) ning värvi üle. Megaaja peavad vastu sellise värviga. Puudus: värv on kallis (eriti kui kogus on suur).

Samas me oleme ka puiduvärvi (st odavat) kasutanud plasttarude jaoks. Talv läbi õues olevaid korpuseid ei tasu sellega värvida, sest kulub ära 3-5 aastaga ja siis vajab ülevärvimist. Aga magasinid ja söödakastid (mis talvel laos), võib vabalt odavama puiduvärviga teha. Püsib peal ilusti ja kestab ka väga kaua, ca poole odavam.

universaalvärv

Mis tooni peaks taru värvima? Kas on vahet penoplast ja papp tarudel . Tume soeneb ju kiiremini ,kuidas mõjutab see taru sisest temperatuuri?

Taru värv

Aastakümneid tagasi, kui Venemaal ja Ukrainas olid suured mesindusinstituudid, siis seal uuriti üpris põhjalikult tarude värvi meeldivust mesilastele. Kõige omasemaks pidasid mesilased mitmes toonis sinist, sellele järgnes valge ja kollane. Siniste tarude perede meetoodang oli tunduvalt suurem, kuna paljud teiste perede mesilased hakkasid lennult tulles eksima oma meenoosiga sinisetoonilistesse tarudesse. Olen ka ise seda märganud, et tühjalt seisvasse sinisesse tarru tuleb hästi sülem kusagilt mujalt mesilast.