Ületoitmine

Tere!

Püüan kysimuse panna otse: kas mesilased võivad olla nii lollid, et kui mesinik on neist lollim (loe: ülehooliv) ja alustas juba augusti alguses väikeste suhkrulahuste andmisega, et nad tassivad raamid nii siirupit täis, et emal pole enam kuhugi muneda? või on neil mingi regulatsiooni instinkt, mis ytleb, et aitäh, praegu peame piiri, ema peab ka kuhugi munema. Vaadates tarudesse sisse, jäi kyll mulje, et nad ainult vohmiks seda siirupit. Enda arust pole nagumidagi veel andnudki ja meevõtu ajal sai ka pesaruumist liigsed meeraamid välja võetud aga iganädalase inspektsiooni käigus on tuvastatud, et pesad on maast laeni sööta täis. et järelikult on siin augusti esimeses pooles veel nektarit eritunud si..a kanti. Praegu pole 2 nädalat neile midagi andnud. Päris keeruline olukord. saan aru, et nii on ka teistel raske nõu anda kui ise tarusse ei näe. 

Et kas kellelgi on välja töötatud mingi söötmismuster, mille järgi talitades jääb aritmeetiline keskmine taluvuspiiride vahemikku? Et näiteks, mis ajaks peaks söötmine olema lõppenud. UMBES. 

Mõnest korjasin söödaraame välja ja asendasin tyhjadega.

pooled tarud on 2 korpuse peal ja teine pool tarudest 3 korpuselised.

Yx asi veel, oodatud on KÕIGI arvamused. Olen siin sattunud postituste otsa, kus kumab läbi mingi omavaheline rivaalitsemine. Usun, et kõigil on mingi oma nurga alt õigus ja kui teised seda nurka ei tuvasta, sis pole mõtet hakata kohe kedagi mutta tampima.

--------------------------------------

lestatõrje.

peale meevõttu lükkasin kahe korpuse vahele 17g tymoli padjad, need soome omad. lasti langes nagu loogu, välja arvatud tumedate mesilaste tarudest. Ilmselt nad sis on loomult resisdentsemad. tõesti, neilt oli kukkunud mõni yksik. Miinuspool sellel tymoliravil oli aga see, et emad põhimõtteliselt lõpetasid munemise või munesid teises taru servas. Nii ma need padjad sealt ära korjasin ja emad hakkasid jälle munema. Padjad olid sees 10 päeva. seda on vist liiga vähe? olen kuulnud, et tymoli patjadega peaks asi käima nii, et esimene raks 2 nädalat ja siis uute patjadega teine 2 nädalat otsa. Aga enam kyll sellist haudmepausi ei taha tekitada. Et kui nyyd septembris või kunagi saabub haudmevaba periood, sis minusugusele algajale on vist kõige lihtsam teha paar seeriat oblikhappe tilgutamist???? pole seda kunagi varem teinud. Et kuidas seda teha kui on korpustaru. et kas tõstan ylemise korpuse maha, et alumine läbi tilgutada või pole seda vaja teha? 2korpuselise perega? 3korpuselise perega? see suvi on suurel määral läinud mesilasperede arvu suurendamise peale ja no ei taha anda /löön rusikaga vastu lauda nii et nõud hyppavad/ Smile yhtegi mesilast mingile parasiidile.

Keegi mingit õppevideot selle oblikahappe tilgutamise kohta oskab juhatada?

Tänan tähelepanu eest!!

---------------------------------------

Niisama pilte suvetöödest:

starditarud
asjaolude sunnil 2e ema jaoks 1 taru
ema andmine
kas keegi on veel sellist asja täheldanud, et elus kupp kinni ehitatakse?
 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

20-30 raami?

Olen veel algaja (napilt 15 aastat) ja mul tekkis küsimus, et annad lisasööta augusti algusest 20-30 raamistele peredele? Kas nii ongi, et talvituvad 30 raamil? Või mida toodad sellest ümbertöödeldud siirupist Wink. Mina olen tõmmanud talvepesa 10 raamile ja alles siis andnud sööki vastavalt vajadusele. Kui on täis ja rohkem ei mahu, siis rohkem ei anna. Ka selle valemiga ei pea lätist viina ostma. On erinevaid arvamisi talvise täissöötmise osas. Mõni väidab, et 1.september peab söötmine olema lõpetatud. Mina olen totaalset söötmist alustanud alles septembri teisel nädalal. Kliima soojenemisest tulenevalt on veel novembris sooje päevi kui viimased haudmest väljujad saava situkil ära käia. Omal nahal olen aru saanud, et eestimaa on üüratult suur ja mõned reeglid, mis kehtivad merelise kliimaga saartel ei kehti kontinentaalse kliimaga võrumaal.

ok. mõned pered olid sellised

ok. mõned pered olid sellised stardipered ja kõrvus kumiseb, et selline 300ml kaupa üle paari päeva andmine peaks emale mõjuma munemist innustavalt - et on mulje, et korjet jagub ja pole põhjust munemist piirata. lisaks avastasin, et 2 peret oli täiesti tyhjaks varastatud. et siis kui toita, siis toita kõiki.. ehki jah, neile 3 korpuselistele, kellel kolmas korpus ainult söögi päralt on, neile ma tõesti andsin ainult 100g. eks ma püüan jah läbi katsetuste aru saada, et mis see optimaalne talveks pesaruumi jäetavate raamide hulk on. enamasti vist jäetakse 2f korpust.. aga see vist ikka oleneb ka perest. et loogika selline, et suur pere sygisel on ka kevadel suurem.. saan aru jah, et korpuste hulk ei tee peret suuremaks. aga mõni ema on tõesti nii aktiivne, et nähes nende haudmevälja, jääb selline mulje, et neil ei ole kyll muud oma ajaga peale hakata kui ainult muneda. 2 korpust 60-70% ulatuses täis munetud ja kolmas korpus söögi varumiseks. nii palju koondasin, et alumisest korpusest võtsin 1 raami välja, et äärtes suurem ventilatsioon oleks. hallitus on seal kiire tekkima kui natukene umbseks läheb. 

keegi kuskil kirjutas, et soome mesinike arvates on 1kg mesilasi see kriitiline mass, kes võivad talve üle elada. Pole kunagi neid nii kaalunud, et kui suur kogus visuaalselt on 1kg mesilasi, või kui mitu raamitäit või liitrit vms.. et ehk on see tunnetus neil siiski olemas, kuna nad söögist haudme kasuks ära ytlevad. et ehk on neil peres juba piisavalt noori mesilasi ja polegi vaja väga palju juurde muneda.. mina igatahes arvan, et sygisel pole kunagi hauet liiga palju, peab ainult jälgima, et söök sygisel või talvel või kevadel otsa ei saaks. 

aga tänud, eks muidugi see ajaline iseärasus asukoha tõttu on isegi eesti piires olemas. seda ongi hea teada, et mitte mingites stampides väga kinni olla.

Pronksmedal (100p.)

Kuskandis toimetad muidu?

Vastaks aga minu süsteem ei pruugi sind absoluutselt aidata tulenevalt asukoha omapäradest.

Mul augusti alguses alles hakkab mesi tulema ja söötmine jääb enamasti aug lõpp, sept algus.

Näiteks osade perede viimane mesi sai alles täna võetud ja esimene sööt peale.

Võrumaa

Võrumaa