uus taru

sooviksin saada uut puidust mesipuud, kas keegi oskab soovitada puutöömeest kes sellist tööd teeb?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Millegipärast haaras mind

Millegipärast haaras mind Ukraina taru vaimustus. Olen ainult harrastaja ja sedagi tagasihoidlikult. Ühe taru jao laudu ööveldasin ära ja ootan millal tuleb tuju selle kokkulöömiseks. Nii nagu viljandi taru, tundub mulle ka Ukraina taru lausa ideaalsena.

taru

valt Ja milline see välja näeb.

Kasutaja jänkuonu pilt

Taru

Mulle äiapapa eelmisel suvel ühe uue taru prooviks tegi.
Sai lamavtaru kahele perele ja kõrgema katusega, et oleks võimalik täisraamilne magasin peale panna. Mõningaid agasid küll on aga esimese tegemise kohta hea tulemus.
Oli plaan sellel aastal veel mõni tellida. Kui huvi on siis ehk saab juurde lisada.

Kena kevadet soovidest
Tanel 5640089

Ukraina taru on

Ukraina taru on põhimõtteliselt lamavtaru, nagu eesti tarugi, ainult raam käib püsti sisse. Taru tuleb seega kõrgem ja kitsam. Ma ei ütle, et see kõigile peaks meeldima. Tekkis soov katsetamiseks. Kitsaste ja kõrgete korpustega olen sülemeid püüdnud.

Viljandi taru on lihtsalt

Viljandi taru on lihtsalt lühem kui Ukraina taru. Mina neid kumbagi kasutanud pole kuid nagu teaks juba ette ära, et ühele harrastajale on nad head. Kui vaid keegi kirjutaks, et kuidas nende tarudega lood praktikas on?

Viljandi taru

Sain viljandi tarud 15 aastat tagasi nii-öelda päranduseks.Paar aastat läks õppimiseks,nüüd võib hobimesinikuna rahul küll olla.Puuduseks on see,et on kitsad 14-15 raamilised,aga hakkasin magasine otsa laduma2-3tk.Põhimõtteliselt hakkab nagu korpustaru mõõtu välja andma.Talvituvad hästi tänu püstraamidele.Ilusasti värvituna on koduaias hästi esteetilised.Ka kehval suvel pole saagita jätnud.Sobivad eri liiki mee kogumiseks(väikesed magasinid).

Tihti on kuulda, et sügava

Tihti on kuulda, et sügava raami tõttu lähevad tigedaks. Ma hästi ei usu. Arvan, et kui raami alumisse otsa panna mingid piirajad, et mesilased väga muljuda ei saaks, kas nad ikka nii väga tigedaks lähevad. Teine asi, et kui võtad raami välja, võid keerata külje ette. Ja lõppude lõpuks on asjaarmastajal ju aega küllaga. Saab rahulikult toimetada.
Teine asi. Kuidas sülemlemisega on? Arvan, et sülemlemistung on väiksem kui eesti tarus?

viljandi taru

Raamidel on piirajad peal,et mesilasi vahele ei mulju.Tigedamad nad küll ei ole,kui kõrvalasuvates lamavtarudes.Asja tulebki rahulikult võtta.Sülemlemistungil küll suurt erinevust pole märganud,oleneb ilmastikust ja kui õigel ajal magasini pealepaneku ära tabad.Ennem sülemlevad nad mul varakult,et peakorjeks on asi unustatud.

Aitäh.

Aitäh.

Jaa, on küll väga ilusad.

Jaa, on küll väga ilusad. Eriti kui katused on teravad (mitte lamedad). Olen "Ptselovodstvos" vaadanud neid pilte. Teraval katusel on mingi meeldivalt müstilis-maagiline mõju võrreldes lameda lauaga, mis peab olema katus. Need teravad katused on vist viilkatused? Mul oli kunagi läheduses üks vanarauahunnik. Seal oli mingi viljasorteeri trummel. Saagisin selle relaxiga tükkideks ja sain hulga katuseid.