xxx

olen ehk olemas

Seda kannet ei ole veel hinnatud

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

tore

on endale kirjutada, huraaaaaa, tahaks ka teistega suhelda, ???

Ma peaksin kevadel endale

Ma peaksin kevadel endale paar sülemit kinni püüdma. Äkki on Sul mõningaid kogemusi? Muidugi, kui tahad sellest rääkida.

sülem

valt Kui sülem üle lendab, põruta jahipüssist paar pauku, kukub kohe alla. Ära ainult sülemi pihta tulista!!!!!

mesindus.ee haldajaHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Hoiatus

Tere kibalnik.

Palun mesindus.ee-d kasutada sihipäraselt, so mõtestatud ja soovitavalt mesindusalase info levitamiseks.

mesindus.ee administraator

Usun täiesti, see pauk

Usun täiesti, see pauk mõjub kui piksehoiatus ja selge see, et tuleb maanduda. Tavaliselt avastan aga sülemi siis kui õue on paksult mesilasi täis ja nad juba sisenevadki tühja tarusse. Väga liigutavad hetked. Ülimalt võimas.

tänan

Olen mitu ( 3 ) sihipärast ja asjalikku mõtestatud teemat käsitlenud kuid need ei ole läbi läinud. Seetõttu lihtsalt katsetasin kas olen üldse ekraanil olemas. Teemad mida käsitlesin olid : karude vastu püssirohu lõhnaga, mesilasperest, mis toodi mulle talvel jakatmata ning sügisel jäljetult kadunud kahest perest.

Esialgu aitab, näis kas ilmub nii et ka tesed saavad lugeda.

oled, oled olemas

karude vastu aitab püssirohu lõhn väga hästi ja mida värskem seda parem.
ja ükski pere ei kao sügisel kui lestatõrje on korralikult ja ÕIGEAEGSELT tehtud.

perekadu

Need pered lõpetasid aktiivse tegevuse juba augustis. Sööta vastu ei võtnud. Ühele perele tegid lõpu herilastega alustades sõbrad naabrid. Samas teist nad ei kollitanud aga sööta ei võetud ja varajane sügisene esimene külm tegi neile lõpu. Peotäis mesilasi ja veidi auet, tundus et isegi ehk lesehauet oli hukkunud. Lestatõrje oli nagu teisteski. Esimesele väljalangenule ei olnud tõrjet vajagi.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

perede kadumine

minu arvates oli probleem selles et nendes peredes oli puudu ema vöi oli ema ni vana . Kui ema on vana löpetab ta munemise varem kui noored mesilas emad. Teine vöimalus on et emal löpesid munad otsa .Kolmas vöimalus et ema läks kaduma. Kuna mesilastel ei ole 3 päevaseid vaklu ei ole perel vöimalik uut ema teha. Siis vöib juhtuda selline asi et töömesilasest tehakse väär emakes hakab lese auet munema. Sellel perel ei ole elu jöudu kui mesinik vahele ei sega. Köige pealt kui saad aru , et midagi on valest , pane perese kontroll kärg( erineva vanusega munad ja hauet) . Kui mesilase ehitavad ema kupu , on peres ema puudu. Kui ei ehita on pöhjus et peres on väär ema vöi on noor ema kes ei ole veel paarunud. Kui on pool suve läbi ei ole soovitav lasta perel endale uut ema teha. See vötab nii kaua aega et see pere ei jöua ennast tugevaks kasvadada. Tugevaks saab peret teha ka nii lisad juurde haudme kärgi. Kindlasti kaa uus ema. EDU SELLEKS HOOAJAKS