Kevad

Pronksmedal (100p.)

Vahepealsed soojad ilmad pani need sumisevad sõbrad puhastuslendu tegema, eks siis oli ka moment aega ja üritasin piiluda tarudesse, aga jah nagu algale kohaen ei saanud seal sees toimuvast miskit aru. Niikui vaheliistu paotasin olid nemad sealt vahelt kohe kärmed välja tõttama, eks seega loobusin edasisest üritusest. Niipalju jäi vähemalt silma, et lahtivõetud kohas oli veel kaanetatud mett, aga kui palju veel eip tea. Eks siis pidasin veidi aru ja panin söödanõud peale, söödaks läks pool pakki suhkurt ja liitrine purk mett, nüüd siis siin omaette mõtlen, et ilmad ikka kehvad, et kas peaks söötmist kordama või äkki jätkub antust ja tarusolevast. Ilmad külmad ja ei saa edasi kontrollida kas ikka sööta jätkub. Õnneks olid kõik talvituma seatud pered elus, osad küll tukkusid, ei tulnud sooja ilmaga nii aktiivselt tarust välja kui kõrvalolevad, tea kas miski haigus hoopis või??

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

miks

siia ei tule?????

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

RE: kevad

Aga kas on kohustuslik märtsi alguses puhastuslendu teha?
Ilmselt mitte, külma kevade korral pole ime, kui mesilased alles aprilli alguses tõsisemalt tarust välja kippuma hakkavad. Nii et ma usun, pole neil mittelennanud peredel eriti häda midagi, lihtsalt "magavad" veel.
Söödanappust üldjuhul enne aprilli teist poolt karta pole, seda muidugi juhul, kui pered sügisel korralikult söödetud ja vahepeal loodusest grammigi lisa ei tule. Pigem tekitab veidi muret suiranappus, haudme üleskasvatamisel kulub seda üsna palju ja siiani pole küll piisavalt sooja olnud, et mesilased varusid täiendada saaksid. Vähese õietolmuga ei kasvatata aga üles kvaliteetseid mesilasi...

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Meehaldjas pilt

meil siin Virumaal ongi

meil siin Virumaal ongi keskmine aeg puhastulennuks aprilli esimesel poolel. mul oli ka paanika, et keegi pole veel välja piilunud, aga täna rahunesin. küllap põõnavad:)

Jututoa moderaator

puhastuslend tehtud

Minu omad said sellega hakkama 8. märtsil, kui läksin tasa- tasa lennulauda suveasendisse panema ja siis nad kõik välja tulidki .. . ja ma sain ka midagi krae vahele Smile

puhastuslend

Minu mesilased olid ka 10- märtsi paiku puhastuslennul aga mis edasi, nüüd läks külmaks ja pikalt, kas anda lisasööta suhkrulahu või kuidas toimida. Kandid pole pakkuda selle külmaga meekärge ka ei lisa. Kas oleks mõtekas poole liitrilise purgiga anda lahjat lahust.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

mesilaste toitmine

...ei olene sellest kas puhastuslend on tehtud või tegemata,kõik oleneb sellest,et kas sööta on või ei ole, kõigepealt uuri ja püüa selgusele jõuda,alles siis hakka söötma.Söötmisel on muidugi erinevaid võtteid,võib purgiga,võid anda,kui on mõne teise kaanetatud raamiga,eelnevalt seda kahvliga lahti kaanetades,kui on sööt suhkrustunud,vala üle sooja veega ja pane tarusse.Üldjuhul,kui sügisel on antud korralikult sööta,pole mingit vajadust enne aprillikuu keskpaiku mingit lisatoitu vaja.

Ole tubli! tamm.

söötmine

valt Tänan selge vastuse eest. Selle algaja närvisesteem lihtsalt ei pea vastu, mida kevade poole seda rohkem süda väriseb. Kui kevad käes mesilased alles, siis jälle KÕVAMEES.

Pronksmedal (100p.)

Nii ta on.

Ega jah, pabin tõesti sees, et mis mesilastest saab, igaltahes kolm päeva tagasi olid kõik talvituma läinud pered korralikult elus ja loodan, et jäävadki. Mis parata kui nende pärast muretsen, nad ju terve suve mulle magusat kokku kandnud ja kui ma ei suuda neid kevadeni hoida siis see laus kurjasti.

Põõsa all mesitaru

Põõsa all mesitaru lähedal oli hulga mesilaste tagumisi otsi. Esimese poole oli keegi ära söönud. Pani hambaid krigistama küll, sest pilt oli tuttav. Kas tõesti nüüd kus pere tegi korraliku puhastuslennu, oli talve üle elanud, otsustasid tihased pere aktiivsemad mesilased ära hävitada. Mõtlesin mitmeid kurje mõtteid kuid lõpuks võtsin tüki klaasi ja katsin sellega lennuaugu, aga nii, et mesilased siiski vahelt läbi mahuksid.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

tihaste vastu

on päris hea vahend,mida mina proovisin,nimelt mul oli olemas sellised plastmassist väikeste aukudega nn.restkastid,mida kasutati aianduses istikute kasvatamisel,mõõtmed ei ole suured kuskil 30sm pikad,sügavus 30mm ja laius kuskil ka 30sm,avad on sellised et mesilased mahuvad ilusti läbi aga tihane ligi ei pääse.
Proovi midagi sarnast varjanti.
Ole nutikas!
parimatega tamm

Aitäh!

Aitäh!

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

lesekannud

Täna õhtul korpusel põhja vahetades mõtlesin, et vaatan korraks pesa pealt ka. Üllatus oli suur kui nägin, et mesilased on ehitanud vaheliistu külge lesekärje. Korpuses oli 9 raami, muidu mahutab 10. Selle 10'nda raami asemel oli lihtsalt vaheliist mille küljes rippus hulk mesilasi ja ehitatud lesekärg. Välja võtmisel avastasin, et ema on mõlemad pooled täis munenud. Tegin mõned pildid sellest ja panin selle aasta esimese kunstkärje peresse. Pilti saab näha lingilt:
http://www.hot.ee/alfalfa/lesekarg.jpg

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Meehaldjas pilt

mina küll ei saa aru, kust

mina küll ei saa aru, kust see välja paistab, et see lesekärg on? võib-olla pildi pealt ei saa aru ka.....

Kui mesilased ehitavad

Kui mesilased ehitavad kärje iseseisvalt üles(st. ei ehita kärjepõhjale), siis teevad nad kärjekannud veidi suuremad ning sealt arenevadki lesed. Sellelt pildilt on ilusti näha, et tegemist on lesekärjega 1. iseseivalt ehitatud kärg ning 2. kärjekannud on veidi suuremad kui tavalised kärjepõhjale ehitatud kannud. Smile

Edu mesindamisel,

Lomp

Lesekärg

Ega ei saagi kui võrdlusmoment puudub, pead lihtsalt uskuma mida räägitakse.
Mina võtaks selle pere erilise tähelepanu alla, midagi peaks valesti olema.

Otu teab mida räägib, otu ikkagi.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Meehaldjas pilt

ok,

põhimõte selge, aga minu blond silm seda pildi järgi küll ei ütle! aga eks siis tuleb kärje omanikku uskuda:)

Paljud pajud on juba

Paljud pajud on juba kollased. Kahju, et mesilased eriti lennata ei saanud. Võib olla kellegi mesilased ka tegid tõsisemat tööd. Esmaspäeval ehk läheb tööks?

Muidugi, pole see mingi

Muidugi, pole see mingi lesekärg. Mesinikud on lihtsalt proovile pandud, et kas ikka saavad aru millega tegemist. Tavaline haudmekärg ju.

haudmekärg või lesekärg

kõik mis pilpa peale tehtud oli vanasti ehituskärg, imemees kellel haue talvel tarust välja ronib.. siin ju tilk kraami sees, küllap sügisesest söötmisest saati

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

lesekärg

See on selle aasta lesekärg! Tegin uued pildid, kunstkärje taustal. Mesilased ehitasid muide selle pandud kunstkärje paari päevaga üles. Üks vanem mesinik keda ammu pole( paljud võibolla teavad Vello Arro't) ütles mulle kunagi, et tema vaatab pered läbi juba +6 kraadise temperatuuriga. Nii vaatasin ka mina 31 'sel märtsil läbi oma pered ja eemaldasin mustad, mittevajalikud kärjed ( ka selle pere kellest on jutt). Tegin ka kiire läbivaatuse kõikidel raamidel.
Pildid on siin:

http://www.hot.ee/alfalfa/karg1.jpg
http://www.hot.ee/alfalfa/karg2.jpg

Vabandust. On tõesti

Vabandust. On tõesti lesekärg. Nüüd kus võrdlus on olemas.