Kuidas mõjuks pesa laiendamine ülestikku võrreldes kõrvale laiendamisega?

Pronksmedal (100p.)

Tere.

Tekkis foorumit lugedes selline huvitav mõte, et kuidas mõjuks kui 22 raamilises lamavtarus laiendaks pesa kõrvale, kuni 11 raamini ja siis edasi paneks peale magasini ja alles siis hakkaks uuesti kõrvale laiendama ja kui vaja siis paneks esimese magasini kõrvale teise magasini veel.

Aitäh neile kes viitsivad mõelda ja vastata.
Andres.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Laiendamine lamavtarus

Millal magasinid peale panna, otsusta ise, minu meelest pole kusagil öeldud, et taru peab enne magasinide panekut alt raame täis laotud olema. Kui kevadine korje on keskmine või veidi üle selle, vaevalt tormilise kiirusega areneval mesilasperel eriti palju mett üle jääb, mida poolraammagasini panna. Väga hea korje puhul, eriti kui see kestab vähemalt nädala, näiteks pajult või võilillelt, on täitumine muidugi võimalik. Seda küll vaid siis, kui magasini all kasutada emalahutusvõret või pooleraamilise asemel panna koorimismagasin, vastasel juhul läheb ema magasini munele.
Samas võtavad mesilased magasini kiiremini omaks, kui see panna peale perioodil, mil pere areneb tugevalt tõusvas joones, see ei kehti koorimismagasinide kohta. Need võib esmakordsetena tarru asetada kasvõi kanarbikukorje alguses.

Pronksmedal (100p.)

Magasini peale panemise mõte.

Magasini peale panemise mõte mul oli see, et siin räägitakse, et mesilaspere areneb ülestikku paremini kui kõrvale. Aga kas tasub selline jändamine end ära või ei anna see väga suurt effekti, eriti veel täisraamilise magasiniga ülestikku laiendamine nii nagu eelnevalt kirjutasin. Ja siiani pooleraamilisse magasini ema munele ei ole läinud, ei tea siis mille pärast, sest emalahutusvõret ei ole kasutanud.