Nii, mesilased korralikult talvitunud, haue korralik, ilmad ilusad ja hästi plju kollast õietolmu saabub tarru, noh nüüd sellst jälle mura, kuidas käituda raamidega mis olid söögiks ja nüüd nii pooltühjad ja mõnes mesi natsa suhkruks kah läinud. Panin vahelaua taha, arvasin, et kannavad tühjaks aga jah juhtus vastupidi, tassiti veel pajumett juurde, nüüd siis sellised raamid natsa värsket mett siis talvitunud mett suhkruga ja suhkrustunud, no mis nendega nüüd ette võtta????
Talvepesa kärjeraamidest
Mulle tundub, et olete kiirustanud talveraamide väljavõtmisega. Hetkel tuleb pajult mett ja mesilased paigutavad selle tühjakssöödud kärjekannudesse. Kui nüüd ilmad natuke kehvemaks lähevad , mis ei ole võimatu ,siis kulub see perele elamiseks ära. Alles siis kui on püsivalt soe ja saab juba võilille ja teiste taimede mett võiks mõelda vanade talvepesa raamide eemaldamisele. Sel juhul võib küll nad panna vahelaua taha lahti kaanetada ja sooja veega piserdada. Siis saavad mesilased kasutada talvest ülejäänud sööta.
pesaruumist
Raamide arv pesaruumis peab vastama mesilaste hulgale. Kui kevadel mesilased ei suuda tarus olevaid raame katta, tuleb nad välja võtta ja mitte vl. taha panna, edspidi laiendamise käigus saab needsamad raamid jälle tarru tagasi paigutada. Kui väljas juba ööd soojemad, võib korjeks sobimatutel aegadel neid lahtikaanetatult rahumeeli vahelaua taha ergutussöödaks anda, praegu on vast veidi jahedavõitu, (möödunud ööl minul -4,
. Kui nüüd muretsed selle pärast, et suhkruöödaga raamid, mis pesa äärepool võivad lõpuks sattuda meevurri, siis soovitan kasutada maikuus pere jõudsa kasvu perioodil sellist meetodit, et tühjaksvurritatud kärgi lisad äärmisteks raamideks. Laienev haudmeala sööb sissepoole jäävad raamid kiiresti tühjaks. Juunis sülemlemisohtlikul ajal tuleb peret nagunii hoolikamalt ja veidi tihemini kontrollida, talvel sees olnud raamid saab nüüd omakorda servapoole tõsta, pärast haudme koorumist pannakse sinna mesi ja oledki vahetanud enamuse kärgi ning suhkrust samuti lahti saanud.
Tänan info eest!!!!
Tänan info eest!!!!
Pajumee kogus sees üsna suur ja samas ka see vana talvine mesi seal,, vist ütlesin veidi valesti, vahelaua taha tõstsin ainult ühe raami, nö, kontrolliks, et kui kiiresti ära puhastatakse noh muidugi nüüd ta seal koos pajumeega. Mõtlesin siin ühele tugevale perele koorimismagasini panna aga olen pajumeeks hiljaks jäänud, ehk saab siis võilille.
Peresi olen juba kõiki kahe raami võrra laiendanud, ja pühapäeval vaatasin, et kuntstkärg ilusasti üles ehitatud ja meetilgadki sisse pandud, ilmad praegu siin ilusad, muidugi ööd külmad.
Kas keegi Teist on sügisel lamavtaru põhja mingi papi või paberi pannud, ma mõtlen, et kevadel hea kokku rullida ja ongi peas alt puhas!!???
............
Aga palun
Kas just üks-ühele kasutamiseks aga mõned mõtted ehk ikka said.
Käisin täna oma korjemad vaatamas, paju osalt õitseb, palju pole veel hakanudki. Keegi sünoptik just hiljuti ütles, et loodus olevat ligi 2 nädalat ees, vaatan aknast välja ja tahaks pigem vastupidist väita. Võrdlesin eelmise aasta andmetega, siis lõpetas paju õitsemise nii 20 aprilli paiku, nüüd pole veel täies õieski! Siiani pole kaal veel plussi näidanud, möödunud kevadel olid aprilli keskel juba paar kahekilose kaaluiibega päeva. Vaat nii on selle kevadega siinkandis...
Paber tarupõhja peaks olema ilmselt suht tugev, et talvise niiskusega see väga püdelaks ei ligune, pruun nn.jõupaber peaks ehk vastu pidama. Katsetanud ei ole kuigi mõelnud olen sellele küll, no vast jõuab ükskord ka katseteni.
Ilmad siiski siinkandis
Ilmad siiski siinkandis päris head ja vaatan, et lisatud kaks kunstkärje põhjaga raami täitsa üles ehitatud. Pajus paistab ikka miskit saavat, sest lahtist mett on päris palju tarru kogunenud ning selle põhjal otsustada ei tohiks söödapuudust küll tulla, ootan pühapäevani siis sirvan paari tugevamat peret, näeb mis olukord seal siis valitseb. kaaluiivet kahjuks ilma kaaluta nüüd jälgida ei saa ja kas just seda nüüd nii väga vaja ongi,,,. Tegelikult tahaks väga maitsta puhast pajumett peaks ikka kolme nelja koorimismagasini raamiga katsetama, äkki õnnestub, peab lihtsalt ühe pisikese magasini kasti kokku klopsima,, võilille jaoks nagunn vaja, mul nad laus 3 ha võilille välja ääres.
Soovin Teile kõigile mõnusat kevadet ja mesilastele head korjeilma!!!
Ja ilmateade näitab õnneks
Ja ilmateade näitab õnneks jõudsat paranemist.
Kaal näitab siiski
Kaal näitab siiski kahanemist. See nn. värske võib olla lihtsalt ümber paigutamise tulemus, teevad haudmele ruumi. Ööd on siiski külmad ja paju vist öökülmadega nektarit ei erita. Aga kui nektar tuleb siis jääb ainult rõõmustada.
Edu.
kaal
täna enam ei langenud!
Kaaluga seoses
Kuigi ma pole siiani osanud kaalule tähelepanu pöörata, hakkan vaatama, et see võib olla üsnagi huvitav asi. Lihtsalt jalutad mesipuu juurest läbi ja saadki teada, mis tegelikult toimub. Kas ikka tuuakse nektarit ja kui palju.
korje
Eile kaal töesti ei lanenud, minul esimene tosisem korje, tuli kg ja rohkemgi.
Kaalumine annab toesti mingi ulevaate ja selle jargi saab mondagi sattida.
Vabandust tapid kadunud.
Lähinaaber
Muidu tore kevad. Lähinaaber teatas mulle täna, et sulle ja meie küla supermesinikule on tulnud konkurent. Et see mees, kes sügisel ostis selle maja seal metsa ääres, sõitis täna oma järelkäruga meilt mööda ja tal oli seal 4 mesitaru.
Noh, tore on, äkki on siis ühiseid mõtteidki.
Pajumee kogus Eesti
Pajumee kogus Eesti tingimustes jääb ikka väga kasinaks ja selle tarvitab mesilaspere enne peakorjet enda arenguks ära. Talvesöödast järelejäänud söödavarude koguseid on väga raske päris täpselt reguleerida aga ideaaljuhul ei tohiks neid sedapalju tarusse jääda, et karta nende säilumist meevõtuni. Ülemäärane meekogus, mis meevõtuni kärjepõhja kivistub, on sisuliselt mesiniku tööõnnetus. Lamavtaru oleks üldse mõistlikum välja vahetada kui eesmärgiks võimalikult ökonoomne töökorraldus nii kevadeti kui misiganes muul ajal. Vanemal mesinikul ilmselt suht raske ette kujutada kevadist paberi kokkurullimist tarupõhjast.
Korpustarul istutad lihtsalt kogu asja ühe liigutusega puhtale põhjale.
Läks välja
See teine mesipere, kelle ma möödunud aastal endale meelitasin, läks ikkagi lõplikult välja. Tõstsin nad poolteist nädalat tagasi kõige ülemiseks korpuseks, nii et see mesi, mis neil oli, jäi nende alla. Aga sellest ülemisest soojusest ja muust ei aidanud. Neil oli ilmselt emaga mingi jant. Kahjuks olid kärjed riga-räga ja ma ei paindunud asja uurima. Hakkan isegi aru saama, et ma pole vist mitte isegi amatöörmesinik. Aga midagi ikkagi kripeldab nende mesilaste osas. Ei, päriselt ma asja ei jäta!
Mesilasema
Kust saab mesilasema?
Tänuga,
Laine.
Millega tegu?
Küsimus kas mingi kimalane või mesilane,,, mesilasest väiksem, ümaram, tume, turi helehall, õietolmu kannab mitte tagajalgadega nagu mesilane vaid on hoopis kõhu alt paksult tolmuga koos, elutseb seina vahel, nüüd kevadel alles märkasin?
Hea oleks pilti näha,
Hea oleks pilti näha, kirjelduse järgi ei oska arvata.
Üks tungiv soovitus - püüdkem kommentaarides konkreetse teema juurde jääda. Uue küsimuse puhul tuleks luua uus foorumi teema, teema algatamiseks tuleb mesindus.ee-sse sisse logida. Vastasel juhul ei saa küsimust esile tõsta (näiteks avalehele) ning see nö "kaob ära";)
mesindus.ee