Mesilinnud uues kodus.

Sai siis poolteist nädalat taasi toodud koju oma esimesed kaks taru koos mesilastega Smile Lasin siis neil kolm päeva harjuda uue kohaga ja kolimisstressist välja tulla. Siis sai pesad üle kontrollitud ja kuna need olid ka puhastamatta siis tegin ka selle töö ära. Mesilased olid muidu täitsa vuntsid ja kallale ei tikkunudki Smile
Olen juba maha pidanud ka väikse sõja taruse sissetungijatega ( mustad sipelgad) ja kui võtsin kasutusele kärpselindi mille ümber taru jalgade mähkisin siis oligi võit käes Smile aga praegu veits hädas vaablastega kes soovivad ka üürnikeks tungida tarru ja ei tea mis teha. Ehk annab keegi nõu ja veel tahaks teada kas oleks mõtekas praegu mesilasi ühest tarust teise ümber kolida kuna need tarud kus nad praegu sees vajaksid kõpitsemist ja võikest värvimist.

Seth112

Seda kannet ei ole veel hinnatud

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Uus kodu

Nagu ma aru sain, tõid talvitunud pered samas seisukorras, nagu nad olid, kuidas eelmine omanik tarusid desinfintseerinud oli, teab üksikasjalikult vaid tema ise. Seega on igati väärt mõte pered põhjalikult puhastatud tarudesse ringi tõsta. Vaadates lähipäevade ilmaprognoosi, tuleb Sul see töö ilmselt veidi edasi lükata, haudmekahjustuste vältimiseks võiks ikka nii 14 - 15 sooja olla, kerge tuulekesega rohkemgi.
Vaablaste vastu ei oska muud pakkuda, otsi pesa üles ja kasuta tõhusat putukamürki.

Vaablane

Mina tegin nii: 0,5l tühi pudel kitsa ja pikka kõriga(viin,vein), paned sisse midagi mis kärib, mina kasutasin kärinud moosi 3-4 sp. l. Pärast valad peale veidi vett, segad ära ning kinnitad kuhugi mesila juures(puu või post) 1,5-2m kõrgusel. See lõhn melitab vablasi ja herilasi. Ronivad sisse aga välja ei saa. Mesilased sisse ei lähe. Minul toimus.