Perede laiendamine

Tere!
Olen algaja mesinik ja kimpus sellega, et ei oska mesilasperesid õigel ajal laiendada. Öeldakse küll, et mesilased peavad kõiki kärgi pesas katma, aga millegipärast on peas ikka mõte, et äkki on neil seal kitsas, panen kärgi juurde, eks pesa läheb külmakas ... Eks seda kardan ka, et kui liiga väike arv kärgi, siis sülemlemisoht on suurem. Ehk on kellelgi mulle midagi õpetuseks kirjutada. Kas indikaatoriks võiks näiteks olla see, et kui mesilased hakkavad ilmuma vahelaua taha, siis on õige aeg kärgi lisada?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

laiendamine

Üheselt mõistetavat reeglit, millal raame lisada pole võimalik anda, kõik sõltub korje intensiivsusest, haudme hulgast, lähinädala ilmastikust ja veel sajast tegurist. Niisiis lõpuks laiendadki nö. kõhutunde järgi. Mingi viite saaks ju anda, näiteks kui mesilased ilusa korjeilmaga logelevad hulgakesi äärmise raami väliskülje ja vahelaua vahel, võib karta, et laiendamiseks on viimane aeg või on juba hiljaks jäädud ning peres tugevnemas sülemlemistung. Eks mõningas koguses on seal vahes alati mesilasi, küsimus on vaid nende hulgas.
Mõningaid mõtteid saad äkki veel http://www.hot.ee/metsamesi --> Nõuandeid --> Kevad

Aitäh

Suur tänu abi eest!
Ilusat kevadet!

...laiendamine...

...kuskilt on meelde jäänud, et kui mesilased katavad (välimisest raamist lugedes ) teist kärjetänavat, on viimane aeg neile tööd juurde anda...