Sülemioht!

mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

Vaatasin täna enda tagahoovis sumiseva ainsa mesilaspere üle.

Perel oli enne ülevaatust 2 korpust, teise korpuse lisasin 10 päeva tagasi. Lisatud korpuses oli 6 tühja ülesehitatud kärge, 2 kunstkärge ja 2 söödakärge (äärmised). Lisasin teise korpuse esimese peale.

Tänasel ülevaatusel selgus, et peres oli ca 10 avatud emakuppu ja 1. korpuse kahe kärje allääres oli hulgaliselt kaanetatud lesehauet.

Peres oli hauet 1. korpuses 8 raamil ja 2. korpuses 3 raamil. Kunstkärjed olid peaaegu üles ehitatud. Alumises korpuses oli 2 täis meekärge ja ülemises 3.

Ema munes ilusasti, munemisruumi eriti ei olnud - praktiliselt ainult need 2 kunstkärge. Ema nägingi pealmises korpuses.

Kuna pere sisuliselt juba ootas ilusaid ilmasid, et sülemleda, siis pidin neile kohe lisaruumi tegema ja kupud hävitama. Eemaldasin nii emakupud kui raamist väljaulatuva lesehaudme.

Lesehaudme kaane all oli kõvasti varroalestasid (pean tunnistama, et eelmisel sügisel jäi tõrje tegemata). Haudme eemaldamisega tegin seega veidi ka nö mehhaanilist varroatõrjet.

Lisasin kolmanda korpuse, milles kõik 10 raami olid kunstkärgedega. Korpuse lisasin kahe olemasoleva vahele. Lisatud kärgedest panin 4 alumisse korpusesse ja ülejäänud jätsin uude korpusesse. Alt tõstsin meekärjed ja osa haudmekärgi uude korpusesse.

Loodetavasti õnnestus mul pere laiendamise ja emakuppude eemaldamisega oma pere sülemlemisekihku jahutada.

Tormi

Seda kannet ei ole veel hinnatud

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Sülemlemine

Minul oli 18. mail juba sülem väljas. Kobardus taru katuse alla ja istus öö läbi seal, kuigi panin kärjekasti koos möödunud aasta raamidega katusele sülemi kohale. Eile hommikupoole kasutasin valuvõtet ja tõstsin kulbiga kärjekasti. Kontrollisin ka teisi peresid ja igal on juba kupud sees, mõnel juba kaanetatud. Nii et kui sooja tuleb on sülemeid küllaga oodata. Kardan ainult , et kui ilmad sellised on siis jäävad noored emad paarumata. Möödunud aastal oli mul esimeste sülemite järel kaks ema kes hakkasid viljastamata munema. Kõik oli lesehaue. Vahetasin emad ära siis sai pered korda.

Suminat täis

Ikka vedas küll. Olin just lõpetanud kohvi ja läksin õue. Kuidagi ülearu palju suminat oli õhus. Läksin oma tühja taru juurde uurima, kuid asi sai juba poolel teel selgeks sest mesilaste möll oli suur. Kas pere tõepoolest saabus, selgub mõne tunni pärast. Mina neid torkima ei lähe. Paistsid Kraini mesilased olema. Aga nad ei olnud mitte minu teisest perest, sest see tegi rahulikult oma igapäevast tööd. See taru, kuhu pere maandus, oli juba mõnda aega ja väga intensiivselt (selle) pere kontrolli all. Varjus oli 18 kraadi sooja ja natuke tuult ka.

Kadestamisväärselt ilus

Kadestamisväärselt ilus taru.