Metsa...

No nii!
Täna viisin siis teise satsi peresid metsa. Tavaliselt olen viinud nad varemgi - et saaks ikka ühes korpuses transportida - kuid seekord jäin kevadise läbivaatamisega hilisemaks ja enamuses peredest (7-st) oli juba kitsas käes. Kuna mul oli niikuinii kavas perede arvu suurendada, jagasin pered pooleks... Metsa viies kuulsin kuidas mõnes tarus ema "laulis" - vahva.
Kui ilm vähegi lubab, lähen panen paaripäeva pärast teised korpused peale.

Seda kannet ei ole veel hinnatud

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Kui teil vaid viitsimust

Kui teil vaid viitsimust oleks kirjutada, lugeda oleks kindlasti huvitav!

Miks vahva

Tere
Miks on vahva kui ema laulab? Mina olen siiamaani aru saanud ,et kui ema laulab siis on sülemit oodata ja see ei pruugi alati sugugi vahva olla.
Olen mesinduse alal alles roheline nii, et tobedate küsimuste esitamine on mulle lubatud.
Mis te arvate kas sülemi perele pealeajamine,eelnevalt ema kõrvaldamatta on tark tegu?

1+1= 1

Reeglina tugevam ja noorem võidab. halvemal juhul oled ilma mõlemast emast. Viimast pole küll omal juhtunud see võimalus rohkem teooria vallast.Proovitud 20-25 korda vähemalt.

Miks vahva

...see oli küll juba õige ammu, aga arvan, et kuulsin ema "laulu" vastloodud peredes, mis paraku olid moodustatud sülemikuppudest (nüüd tagantjärele võin öelda, et ju see sülemlemistung ikka kuidagi gen.-liselt ikka edasi kandub - enamus loodud peresid, kas kuputab või on ema "kaodanud". Kuigi kasutasin korpustarudes ka põhja ja 1. korpuse vahel emalahutusvõret, õnnestus paaril perel ikka sülemleda. Kuna tegu oli vastloodud peredega, siis suunasin kupukontrolli põhiperedele. Läksin alt.)
Tundub, et mesindamisega jäängi roheliseks. Eks kogemusi tuleb juurde küll, aga visalt. Ja nagu mõni õpetaja Olustvere päevilt armastas öelda "me võime arvata, planeerida, aga mesilaspere toimetab ikka omasoodu"