Ma ju ütlesin..

mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

Täna see siis ikkagi juhtus - ühtäkki oli õue mesilasi täis ja sülem vupsti pesast väljas. Kurss võeti lähedalasuva metsa suunas ja pärast mõningast jälitamist kaotasin nad silmist. Head teed ..

Avasin pesa, et allesjäänud mesilased üle vaadata. Lisatud kunstkärgedest pooled olid üles ehitatud, mett oli kõvasti (enamuses kaanetamata), ema oli munenud viimase hetkeni.

Pesas oli taas kõvasti sülemikuppe, kusjuures üks neist oli külje pealt lahti näritud. Vaatasin ülejäänud kupud üle (kupu närib lahti tavaliselt konkureeriv ema, kes on just koorunud), aga ei leidnud ühtegi kuppu, mis oleks koorunud. Imelik..

Järjestasin meekärjed üles, haudme alla ja kunstkärjed kesmisesse korpusesse ning võtsin enamiku kuppe maha. Järelejäänud kuppudest saab pere endale uue paarumata ema, kelle ma vahetan välja niipea, kui saan uue ema ostetud.

Sülemist on muidugi kahju, aga eks ikka omad vitsad peksavad (oleksin pidanud varem pere üle kontrollima).

Tormi

Seda kannet ei ole veel hinnatud

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Pakktaruga ...

Mina sain sülemlemiskombest nii lahti, et võtsin kasutusele "pakktarud". Mesilaste ürgsele kodule väga sarnane süsteem. Ühte pakku mahub 7 eesti taru kärge, mis on püstipidi sisse torgatud. Nojah, ja neid pakkusid võib siis üksteise otsa laduda niipalju kui vaja. Igatahes töötavad rõõmsasti ja kui mõni pere kipub välja minema on kohe uus asemel.

mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

Pakk = korpus

kalju kirjutas:
Mina sain sülemlemiskombest nii lahti, et võtsin kasutusele "pakktarud". Mesilaste ürgsele kodule väga sarnane süsteem. Ühte pakku mahub 7 eesti taru kärge, mis on püstipidi sisse torgatud. Nojah, ja neid pakkusid võib siis üksteise otsa laduda niipalju kui vaja.

Eks minu poolt kasutatav korpustaru töötab ju samal põhimõttel;)

Peaaegu nii

Põhimõtteliselt sama põhimõte, ainult et mul on selle "korpuse" sisemine läbimõõt ainult 30x30 sentimeetrit. Kõrgus kuskil 42 sentimeetrit. Ma ise vähemalt usun, et ta on hea. Aga teisest küljest, kui ta oleks kuidagi parem kui tavaline korpustaru, oleks see juba ammu kasutuses.