Virumaa Teataja: Linna eksinud mesilassülem sattus kivirahe alla

mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

04.06.2008, autor Aarne Mäe

Esmaspäeval kutsuti politseinik valvama Rakvere kesklinnas maandunud mesilassülemit (pildil), et poisikesed seda kivilahmakatega päris segi ei loobiks.

Rakverlane Erkki Leek rääkis, et nägi mesilassülemit musta pilvena lendamas esmaspäeva lõuna paiku Hansapanga vastas kõnnitee kohal. “Inimesed panid jooksu kahte lehte,” kirjeldas Leek. “Siis maandus sülem vana turuhoone ette Laada tänava poolsele haljasalale põõsaste vahele.”

Seal hakkasid poisikesed mesilassülemit kividega loopima, mistõttu tuli politseinik mõne aja pärast mesilinde valvama, kuni saabus mesinik, kes võttis nad spetsiaalses kastis kaasa.

Poolenisti lõhutud mesilassülemi viis ära Injus mesilastalu pidavate Valtinite perepoeg.

Mesilastalu perenaine Maire Valtin oli poisikeste tembust šokeeritud: “Nad on nii rahulikud, nii armsad, võtsin nad ise palja käega kastist välja.”

Ta lisas, et inimestel ei tasu sülemis mesilasi karta: “Sülem on alati väga sõbralik ega tee kellelegi liiga, sest nad on ka ise mures ega tea, mis neist saab.” Tema sõnul olid linna eksinud sülemis itaalia kollast tõugu mesilased, kes on “mõnusalt rahulikud ja sobivad seetõttu algajatele mesinikele”.

Aastaid mesilasi pidanud Maire Valtin ütles, et linna sattunud mesilassülem pole siiski haruldus, sest sülem võib lennata kuni kuue kilomeetri kaugusele ja linna servas leidub küllalt mesipuid.

“Nüüd nad vaesekesed sattusid linnamöllu sisse ja olid nii õnnetud, aga loodan, et perest saab asja,” lausus Valtin.

Loe edasi Virumaa Teatajast