tähelepanekud sülemitest ??

Pronksmedal (100p.)

Mesilastega tegelen töövälisel ajal ja puhkepäevadel, eks ta rohkem selline hobi ole ja seepärast saavad nad üsna omapäi seal tarus toimetada.
Kuna praegu juba sülemite periood juba lõpukorral ning minul on õnnestunud vaid kaht näha, ühe sain väikese kuuseladvast kätte aga teine põrutas kohe hooga kõrvalolevasse tarru, ei tea kuidas nad sinna nii said ja isegi ei läinud seal juba pesitsevatega mitte tülligi.
Nüüd kahtlustan, et üks sülem on siiski kuskile omapäi punuma pannud, ennem oli nii palju mesilasi tarus nüüd aga vähe.
Siit siis küsimus: sooviksin Teie tähelepanekuid kui kaugele sülem võib tarust maanduda, millist kohta ta maandumiseks eelistab, kaua ta võib nii seal olla ja siis lõpuks üldse kuhugile kaugele minna ja kas aitab tühjad tarud mesilas, kus kärjeraamid ja natsa mett sees, kas jutt aniisi lõhnast mesilaste meelitamiseks peab paika.
No nii saigi esimese hooga vist kõik, olen ette tänulik kui jagate veidi oma kogemusi sel teemal.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Mett ei paneks

Kui paned natuke mett, võtavad tühja taru oma kontrolli alla mingi lähedaloleva taru mesilased, kes üldse võib olla ei plaanigi sülemleda??

mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

Sülemist

sooviksin Teie tähelepanekuid kui kaugele sülem võib tarust maanduda, millist kohta ta maandumiseks eelistab, kaua ta võib nii seal olla ja siis lõpuks üldse kuhugile kaugele minna ja kas aitab tühjad tarud mesilas, kus kärjeraamid ja natsa mett sees, kas jutt aniisi lõhnast mesilaste meelitamiseks peab paika.

Sülem võib lennata väga kaugele (kilomeetreid). Olen sülemeid võtnud puude-põõsaste otsast, majaseinalt (sh 9-kordse paneelmaja viimase korruse seinalt), majaseina ja vahelae seest, korstnast, tänavavalgustusposti otsast ja mujalt.

Päris tihti koguneb sülem esmalt sülemlenud pere läheduses nö vahepeatuses, kust mõne tunni möödudes edasi lendab.

On juhuseid, kus sülem läheb mesilas olevasse tühja tarusse, aga kindlasti ei tohiks mesilas hoida tühje tarusid, kus on meekärjed sees - tekib varguseoht. Samuti ei tohi mesilas hoida hooldamata taru, milles olnud pere on mingil põhjusel surnud. Selline taru tuleb puhastada ja desinfitseerida, et ta ei saaks võimalikuks nakkuskoldeks teistele peredele.

Aniisi kohta ei oska kommenteerida.

Pronksmedal (100p.)

Sülem.

Ma pidasingi silmas jus seda esimest vahepeatust sülemil, et üldjuhul teeb ta selle siiski oma taru lähedal?? Olen ise ka näinud neid majaseinas ja mujal.
Tarud on kõik korralikult puhastatud aga mesilas hoian neid tõesti jus oli mõte, et äkki ei viitsi nad kaugele lennata ja lähevad mõnda tühja tarusse. Kurb muidugi nii sülemeid kaotada aga eks paraku see ole vis hobi paratamatu tagajärg. Lugesin siin, et pakutakse mingit meelitusvahendit, midagi täpset kirjas polnud, ei hinda, ei kasutamist. Kas keegi Teist on seda katsetanud ja oskab selle kohta täpsemat teavet anda, päris naljakas oleks siit Pärnust kuhugile kaugele sõita mingi tundmatu aine järele.

sülemid

Ku..t!!! Ma kirjutan seda juttu juba kolmantat korda, ikka on mingi eluliselt tähtis mupp alla vajutamatta vöi etapp läbimatta. Tundub, et isegi mesilastega on kergem läbi saada kui ülipopulaarse suhtlusvõimalusega. Mõningased kogemused on aastatega mesilastega mässates kogunenud. Esimesed sülemid tavaliselt kaugele ei lenda nii 2-3 m vaarikatesse või kibuvitsahekki. Teine sülem on lennanud 20 -30 m kaugusele aga ka madalale marjapõõsale, arooniale või õunapuu tüvele. Tänavu on hästi palju sülemlemist nii, et perede arv pea kahekordistub. Kogenud mesinik ütles,et mis ta muud tähendab kui näljaaastat. Mul küsimus ka. Üleeile kui tarusid läbi vaatasin kolalid ühe taru katuse all kaks ema ilma saatjaskonnata ringi. Millele see võis viidata ja mida tähendada.

Mingist meelitusvahendist

Tere Amatöör! Ilmselt pead silmas minu tagasihoidlikku kuulutust sülemite atraktantaine kohta... Kui see huvi tekitas, siis on hästi. Info saamiseks aga võiks ju "suu lahti teha" ja küsida - helistada, mailida - misiganes. On ju ikka tavaks, et kauba kasutusjuhendit ei edastata tarbijale koos reklaamiga. Noh, tuleb sulle näiteks postkasti Halensi kataloog ilusate piltidega, saad siis pahaseks et nad iga asja kohta juhendit pole lisanud?! Vist mitte...
Aga lühidalt siis tootest. Ühest pudelist (200 ml) jätkub ca 20-25 taru töötlemiseks (ainet pihustatakse ja lennuava ümbrusesse ja / või väheses koguses taru sisse). Toimet uuendatakse 8 päeva tagant. Hind 200 kr / tk.

Pronksmedal (100p.)

vahend.....

Egas ma ei mõelnudki täpset juhist aga no kui nüüd siin kataloogiga võrrelda siis kataloogis ikka ilus suur pilt, kiidujuttu taevani ja kui aus olla siis kuskil nurgas leiad isegi eseme hinna, no väikses kirjas ja puha aga ikkagi........ Teie selgitust lugedes olen nüüd segaduses,, et tuleb tarusi töödelda, arvasin, et pihustan vahendit püüdekasti või kasõi kuuseoksale ja esimene pere kes sealt läbi lendab kohe potsatabki ainega töödeldud kohale,, noh nagu kass palderjani juure pääle,, aga nüüd kui pean oma tarusi sellega töötlema siis jääb küll asi segaseks, kas siis uus pere ei tulegi sealt enam välja või tulevad kõik ringilendavad pered sinna tarusse,,,
Hind ei ole muidugi hull kui sellest kasu ka, aga sõita siit Pärnust kuhugile selle järele jääb nats küsitavaks, kas seda ainet ka siin kohapeal kuskil leida võib?

Kes kuidas...

...püüab neid sülemeid. Töödelda tuleb seda "asja", millega püüad. Mina nt. kasutan ühekorpuselist taru. Mulle kõige lihtsam - kui juba sülem sees, siis ongi pere valmis. Ei mingit ringi tõstmist jms. Aga atraktanti võid ju ka sülemikule pihustada, puuoksale kasvõi. Lihtsalt siis sõltub juba ilmataadist, kas see 8 päeva toimeaega ikka kehtib (vihm!). Mis Pärnust Luigele tulekut puudutab, siis loomulikult oleks see üsna kahtlane ettevõtmine ühe väikse pudeli pärast... aga õnneks on meil ELS, Cargo jne. Nii et kullerteenust võib ju ka kasutada... Ei usu, et seda "ainet" Pärnus leida on, aga mine sa tea.

Pronksmedal (100p.)

Vabad noored emad.

Kui noored emad katuse all jalutavad, on see kindel märk sülemlemise lõppemisest selles peres.
Nad on võtluses alla jäänud ja võitlusväljalt, perest , elusalt pakku pääsenud. Muidugi ootab neid ees hukk, kui mesinik neid mõnes peres ema väljavahetamiseks ei kasuta.

Lahendus

Ei oleks iial osanud sellele sellist lihtsat lahendust leida. Kohe ei tulnud sellisele lahendusele. Aitäh, ja kui poleks olnud internti, jäänuks see pealtnäha keeruline asi pikalt mõistatuseks. Isiklikult minu jaoks oli see briljantne lahendus. Mõtlesin seda faili lugedes, et mida k....it nad tõepoolest seal uitavad. Emad katuse all omapäi. Super lahendus. Ja nii see ilmselt ongi. Aitäh.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ain pilt

Tere ...

Täna tibab vihma ja mõtlesin , et löön ka sõna sekka !
Mõni koht püüab sülemeid , nii omasid , kui võõraid - pole sinna vaja miskit pihustada ja lõhnastada - ja seda juba aastaid ...
Vanemate emadega sülemid on madalal (mõni lausa maas olnud) okste külles , noorte emadega sülemid on aga kõrgel --- Tihti ilma abivahenditeta kättesaamatutes kõrgustes
Kui sülem läks kõrval olevasse tarusse , siis soovitan jättagi selle taru sülemite püügitaruks - ilmselt üsna suure tõenäosusega see koht on ''sülemite magnet'' (ei pruugi muidugi olla ) - seega siis praeguse pere soovitan paigutada muusse tarusse ja eemldada antud kohast pisut taru nihutades .
Endal oli nii , et seni kuni oli sama taru selles paigas , püüdis paik sülemeid , nii , mis mühin , kui vahetasin ära taru samas paigas , kadus ka maagia ... Ei aidanud ka sama taru samasse paika tagasi asetamine .
Metsagruppides on teatud puud , mis sülemeid püüavad - pole sääl miskit pihustatud- ja juba aastaid ...

Pronksmedal (100p.)

sülemi magnetid

Tere.
See jutt on täitsa õige, et mõni koht püüab lausa sülemeid. Mul endal on kodus üks vana ja kõrge pirnipuu kuhu vähemalt minu oma sülemid on siiamaani kõik läinud. Teiste sülemeid pole küll tähele seal pannud aga ega ei ole väga vaadanud ka sinna pirnipuu otsa.

Meelitusvahendist

Tore, et jõudsin lugeda, mida poest ostsin. Tahtsin ostu homme poodi tagasi viia kuna ei saanud seda toodet mida soovisin. Seda seetõttu, et poes ei olnud kasutusjuhendit ja müüja arvas, et see toode peaks olema minu otsitud vahend. Pudelil olev kasutusõpetus oli prantsuse keeles. Lasin selle lastel tõlkida ja seal oligi kirjas see jutt, mis teilgi kommentaaris kirjas. Nüüd saan aru millega on tegelikult tegemist. Kas seda meelitusvahendit saab kasutada ka järgmisel aasta. Kui jaa, siis oleks tore kui ma ka kasutusjuhendi saaksin.