mesilaste ümbertõstmine kõrval tarru

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Tere,
Leides tarupõhjast sipelgad ringi sibamast, otsustasin mesilased ümber tõsta kõrvalolevasse tühja tarru. Osad mesilased jäid nõutult
vana taru lennuava ette tiirlema. Kuidas saaksin ka need mesilased oma vana pere juurde tagasi panna?. Tegelen mesilastega teist nädalat, huvi on suur aga oskusi napib.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

Ümbertõstmine

Selleks et mesilaste taru vahetada st. ühest teise tõsta tuleb vana taru nihutada tahapoole ja keerata lennuava 180 kraadi.uus taru panna vana kohale ja tõsta raamid uude.Enne tõstmist võiks mõõdukalt suitsu anda.
Siis hakkavb enamus mett imema ja ei sagi ringi. Osa muidugi jääb vanasse tarusse ja nende püüdmiseks olen kasutanud tühjaksvurritatud
raami mille panen vanasse tarusse. 10-15 minuti pärast on pea kõikmesilased sellel ja ainult ümbertõstmise vaev. Lennumesilaste üleminekuks piisab ka kui anda kõvasti suitsu. Korpustaru võib osade kaupa tühjaks raputada ja pühkida uue taru kohal.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Njah, tegin tõstmise

Njah, tegin tõstmise hommikul ära ja õhtul töölt tulles olid enamus mumme vanast tarust jalga lasknud. Need , kes veel alles olid (suhtkoht uimased ), tõstsin uude tarru . Paistsid noored mummid olema. Kas see võimalus on välistatud, et nad ikkagi leidsid tee koju?.